Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Jeżeli chcecie wyrazić swój smutek i żal po Andrzeju lub po prostu wypowiedzieć się, to jest to odpowiednie do tego miejsce

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 mar 2012, o 09:45

W sobotę odszedł od nas Michał Czarnecki „Miszka”. W dziale :Bitwa pod Komarowem pojawiły się pierwsze wpisy ku jego pamięci. Proponuję przenieść wszystkie wpisy tutaj, gdzie stworzyliśmy miejsce właśnie dla wspomnień o tych, których już nie ma w naszych szeregach.
Miszkę spotykałem tylko pod Komarowem. Dla mnie był żywą ikoną tego kawaleryjskiego zjazdu i święta. Zawsze imponował całą swoją kawaleryjską postawą, wiedzą i umiejętnościami. Zwłaszcza kiedy dosiadał swojego siwego konia. Aktywnie włączał się w dyskusję na tym Forum. I pozostał na zawsze jako ikona na odznace Ułana Komarowskiego. Od tej chwili to nie będzie już odznaka. To po prostu będzie „Miszka” – Złoty, Srebrny, Brązowy…
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Postprzez Lucas » 20 mar 2012, o 10:19

Obrazek

Miszce
Koń przebiegł kędy wzgórza sławnej bitwy
Ale spłoszony dzikim wzrokiem toczy
Strzemiona luzem a kulbaka pusta
Jeźdźca nie dojrzą nawet orle oczy
Ułany ciągną pod Komarów znowu
Tak jak co roku a przecie inaczej
Jakoś w szeregach pełnych dziwnie pusto
A wiatr na 255 płacze
Wspomina w stepach słynnego dżygita
Co sława jego od gór aż do morza
Piaski Podlasia dzieciństwa kolebka
W marzeniach stepem były Zaporoża
Potem koń szabla kulbaka cwał dziki
Na polach bitew pierwsze harce zawsze
A za mundurem sznur panien ciągnący
Większość na niego tylko chciała patrzeć
Błękitny szwadron wysłał powołanie
Byś razem z nimi odbył służbę swoją
Nas pogrążonych w smutku zostawiłeś
W oczach ułańskich piekące łzy stoją
Bywaj Kamracie spotkamy się kiedyś
By razem ruszyć na niebiańskie błonie
Przygotuj tylko nam zgrabne mundury
Zorganizujem sobie jakoś konie


Autor: Radosław Skowron
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Postprzez Bohun » 21 mar 2012, o 08:27

Pana Michała Czarneckiego znałem krótko... ale nie żałuję że go poznałem, dla mnie był uosobieniem tych cech kawalerzysty które każdy powinien wykształcić i pielęgnować w sobie podczas służby. Z racji tego czym się zajmował będzie dla mnie niedościgłym wzorem.
Żałuję tylko jednego.. że nie było mi dane poznać go lepiej...
W sercu pozostaje tylko smutek i żal ale też radość.. bo jak mówią słowa jednej z znanych mi pieśni:

"Nie mów o rozpaczy, bo to słabość duszy,
Bo mię tylko jarzmo mego kraju wzruszy,
Gdzie bądź się spotkamy, spotkamy się przecie
Zawsze Polakami, chociaż w innym świecie."

Żegnaj przyjacielu,do widzenia...
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Postprzez fen » 21 mar 2012, o 10:22

Dziś odszedł od nas Miszka - nasz Druh.
Po co Panu Bogu nasz Miszka - może Pan Bóg ułankę sobie szyje ?
Górale śpiewają tak - "chej zyli chłopcy zyli ale sie mineli - chej i my sie miniemy po malućkiej chwili..."
Będziemy Cię Kolego pamiętać z uśmiechem i ułańską łzą pod powieką...
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,zeg ... ilszy,9749 (dzięki Koledze z "Do Broni"
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Odszedł Michał Czarnecki "Miszka"

Postprzez Prawie jak ułan » 21 mar 2012, o 22:13

Słowa "dziś mnie do raportu wezwał Bóg" to pierwsze co mi się nasuwa w tej chwili...

Obrazek
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec


Powrót do Księga kondolencyjna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron