Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez elmijakke » 25 mar 2010, o 11:40

Piotrek napisał(a): Ponoć przylgnęło do nas określenie "badacze pisma". W duchu marudzenia zatem, kilka uwag krytycznych. Nie dla tego, że chcę coś komuś wytknąć, bo nie o to chodzi.


Oj tam daj spokój, od razu przylgnęło. Osobiście pamiętam, że raz użyłem tego określenia w naszej dyskusji o KO i kierunkach rozwoju tejże. Badacze pisma (tacy jak Wy) są potrzebni, ale niestety czasami za bardzo się skupiają na badaniu (to już nie o Was :D - znam niestety takich teoretyków z innej epoki), a za mało na praktyce - i później w siodle wyglądają tak, że jest mi wstyd, że mienią się kawalerią (koń może zawsze potańczyć ze zdenerwowania, wiadomo ludzie, orkiestra, samochody, tramwaje i tu rozgrzeszam, ale bycie głównym powodem zdenerwowania konia jest nieakceptowalne). Pamiętaj, że ludzie widzą nas głównie NA KONIACH, i naprawdę nie zwracają uwagi czy puszka był na lewym czy prawym ramieniu (nie mówię żeby o to nie dbać, ale...). Jak widzą kilku paralityków prowadzonych przez gościa o dosiadzie hmmmmmm powiedzmy, że fotelowym to żenua...Osobiście bardzo się cieszę, że są tacy ludzie jak Wy, czy od nas Piotrek lub Paweł, którzy wiedzą jaki karabin w którym roku itp, itd bo bez takich info bym się zagubił, ale tak czy inaczej bliżej mi duchem do Czuczułowicza niż do Kutrzeby :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Lookas » 25 mar 2010, o 11:53

Czyżby rysowała siew spólna platforma porozumienia....:D?? Wszak do tej pory ci "badacze" to były jakies wybryki natura a tu masz - od czasu do czasu jest z nich jakis pożytek:D
W pełni sie z Tobą zgadzam, przegięcie w zadną strone nie jest dobre, ale dobrze jest wiedzieć więcej niz przeciętna i umiec to wykorzystac w praktyce:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez elmijakke » 25 mar 2010, o 12:06

Chłopaku, platforma zawsze była! :D
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Staszek » 25 mar 2010, o 12:31

W pełni potwierdzam. Ja myślę, że podział (według mnie w dużej mierze wyimaginowany) nastąpił na skutek pewnego pomieszania z poplątaniem pewnych wypowiedzi. I niech pierszy rzuci kamień ten kto w tym poplątniu emocji do tego ręki nie przyłożył. Dla mnie osobiście nigdy takiego podziału nie było. Może podejścia mamy czasami różne ale na całe szczęście cel wspólny. Tak to widzę.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Lucas » 25 mar 2010, o 12:35

Zaglądam tu od kilku dni i me lico płonie. Panowie nie godzien żem ran Waszych całować! Spoko to tylko parafraza. Nie zasłużyłem na żadne pochwały - ciut włączylem się w przygotowanie Święta Pułkowego ale jako, że mam zaszczyt być d-cą pocztu D-cy Szwadronu Niepołomice to mój obowiązek i tyle. Drogi Piotrze - jestem w Szwadronie okreslany czasami mianem "badacza pisma" i uważamto określenie za pochwałę - nie przynosi ono ujmy - wręcz przeciwnie. Fakt objęcia przeze mnie funkcji D-cy Uroczystości wynikał z niedyspozycji zdrowotnej naszego "żelaznego chorążego" Stacha Misztala, który dotychczas nas "gonił". Zrządzenie losu i wielki zaszczyt. Cieszę się z obecności zacnych gości na naszym święcie. Zawsze pamiętam o jednym: to co robimy mamy robić godnie i ku krzepieniu serc - zgadzam się z Krzysiem, że wszystko należy wypośrodkowywać. Do naszych wzorców zawsze nam będzie daleko ale trzeba się starać. W oczach nowomianowanych ułanów Szwadronu widziałem iskierkę, która pozwala miec nadzieję, że za rok będzie tylko lepiej. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Lucas » 25 mar 2010, o 12:39

Staszek napisał(a):W pełni potwierdzam. Ja myślę, że podział (według mnie w dużej mierze wyimaginowany) nastąpił na skutek pewnego pomieszania z poplątaniem pewnych wypowiedzi. I niech pierszy rzuci kamień ten kto w tym poplątniu emocji do tego ręki nie przyłożył. Dla mnie osobiście nigdy takiego podziału nie było. Może podejścia mamy czasami różne ale na całe szczęście cel wspólny. Tak to widzę.

W 100% się zgadzam - w pierś się biję - cel wspólny widać będzie jak co roku pod Komarowem - tak pojedzie każdy z nas i zrobi swoje, to co do niego należy.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez pulkownik » 25 mar 2010, o 13:38

Jedno bez drugiego w odpowiednią stronę nie pójdzie. Problem jest tylko jak połączyć to razem do kupy, bo ... jak kłakasz na koniaszku i trenujesz to czasu na zgłębianie wiedzy brak jak siedzisz w książkach to druga strona kuleje. Także w sumie jest poprawnie, bo dzięki waszej wiedzy my mamy łatwiejszy do niej dostęp - więc wszystko gra i buczy. Swoją drogą jak tu siedzieć w domu jak po śniegach wiosenne porządki ... ogrodzenia ponaprawiać, pastwiska zasilić, konie trenować, pola owsem obsiać a i na chleb trzeba zarobić. Ale pełną parą ruszył remont kwatery komarowskiej potrzeby. Pokoje na poddaszu byłej stajni niebawem będą pod klucz, salonik już arabczyk opuszcza. Będzie sztab jak się patrzy.
Ułanie z Pacanowa a o odznakach Ułanów Komarowskich nie wspomniałeś ani słowem.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Lucas » 25 mar 2010, o 14:58

pulkownik napisał(a):Ułanie z Pacanowa a o odznakach Ułanów Komarowskich nie wspomniałeś ani słowem.


Wspomniał, jakże mógłby zapomnieć, błąd przy wklejaniu tekstu i tyle ale już na stronie Szwadronu jest OKI Drogi Pułkowniku.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez pulkownik » 25 mar 2010, o 15:42

A jak tak to przepraszam. Widziałem poranną wersje.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 mar 2010, o 22:01

Pułkowniku! Przez pół roku nic nie pisałem i nikt mnie nie opie....ał. :roll: znów usunę się na tyły!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez pulkownik » 25 mar 2010, o 22:44

O nie, nie, nie ... już za długo milczałeś !!! bez Twojej osoby to forum nie tętniło by życiem. A ja absolutnie nie opi...em i nie był to wytyk a moja zwykła próżność przemówiła. Nie złość się na mnie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 mar 2010, o 00:04

Mości Pułkowniku! Prędzej Tusk z Kaczyńskimi sie upije w Sejmie niż ja na Ciebie sie pogniewam! Byle do sierpnia !
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Święto Pułkowe 8 PU w Krakowie - marzec 2010

Postprzez wietrzykowski » 29 mar 2010, o 16:29

Ułan z Pacanowa napisał(a):Relacja z Kroniki w TVP3

http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kro ... 45/1485088


obejrzałem, serdecznie gratuluję....i pozytywnie zazdroszczę:)
wietrzykowski
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 lip 2009, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Święta pułkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron