Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wielka Parada Kawalerii w Wilanowie

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez goha » 14 wrz 2006, o 10:47

tylko 2 osoby zaprezentowaly swoje odczucia po wilanowie
czy moge poprosic o szersza relacje....... bardzo chcialam to zobaczyc ale jakos nie dotarlam......
rozumiem ze w przyszlym roku powinnam juz pojechac bo warto zobaczyc i byc uczestnikiem tego wydazenia
czy moze nie, bo skoro to tak martwy temat to moze bylo na nic??? :wink: tylko takie zdawkowe relacje :wink:
goha
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 wrz 2006, o 16:48
Lokalizacja: lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 wrz 2006, o 10:56

Cześć Goha!
Już powinna się ukazać relacja i zdjęcia na stronie www.ulani.pl. Ja polecam filmik wyknany przez Fumio! Krótkie ale jakże cholernie treściwe! Najlepiej od razu ściągnąć na dysk albo poczekać az się odtworzy powoli pierwszy raz. Potem odtwarza się już normalnie!

http://www.esnips.com/doc/51f48d4d-d816 ... V04010.MPG

A ja tylko mogę jedno powiedzieć - byłem, szarżowałem ale nie da się tego opowedzieć! Trzeba przeżyć! Dlatego tak mało wypowiedzi, bo nam z wrażenia gęby zatkało!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 14 wrz 2006, o 12:19

Ułan z Pacanowa napisał(a):Cześć Goha!
Już powinna się ukazać relacja i zdjęcia na stronie www.ulani.pl. Ja polecam filmik wyknany przez Fumio! Krótkie ale jakże cholernie treściwe! Najlepiej od razu ściągnąć na dysk albo poczekać az się odtworzy powoli pierwszy raz. Potem odtwarza się już normalnie!

http://www.esnips.com/doc/51f48d4d-d816 ... V04010.MPG

A ja tylko mogę jedno powiedzieć - byłem, szarżowałem ale nie da się tego opowedzieć! Trzeba przeżyć! Dlatego tak mało wypowiedzi, bo nam z wrażenia gęby zatkało!
Pozdrawiam!



Jarku.... właśnie obejrzałem relację z wilanowskiej szarży i .... wybacz ale nie podzielam Twego zachwytu. Galop jak galop... no może trochę szybszy. Garstka widzów. W Niepołomicach jest więcej oglądających np. Hubertusa. A najbardziej wpadł mi w oko ułan szarżujący na Niemca... tuż przed publicznością ...wdzięcznie powiewając amarantową "kołderką". Cud że też go od razu nie ustrzelili... taki cel...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fumio » 14 wrz 2006, o 13:25

Jarku.... właśnie obejrzałem relację z wilanowskiej szarży i .... wybacz ale nie podzielam Twego zachwytu.

Bo bylo malo miejsca. Gdy juz sie rozcwalowali trzeba bylo hamowac ;) Na filmiku z aparatu cyfr. nie mozna oddac tych emocji gdy sie patrzy na zywo. Szarza byla elementem koncowym calego widowiska wiec sama w sobie nie oddaje tego napiecia ktore jest budowane od samego poczatku.

A juz w niedziele wrzucam fotki z "Bzura 2006". Mam nadzieje miec dobre miejsce i uwiecznic wszystko co sie da ;)
Avatar użytkownika
Fumio
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 wrz 2006, o 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 wrz 2006, o 14:01

Ref-Ren! Co Ty mi chłopie będziesz chrzanił!
Ja odbierałem to jako jadący w środku uczestnik! Pewnie że żadne nagranie nie odda tego co ja widziałem i czułem! Owszem, ludzi może było nie zawiele, ale nigdy w Niepołomicach nie zgromadzimy ponad setki ułanów! A to jest najważniejsze przynajmniej dla mnie! A najwięcej ludzi od lat chodzi na mecze piłkarskie! Dlatego jedzie sie na takie pokazy aby mieć okazję szarżowanie w tak dużej jak na nasze możliwości grupie!
Ref-Ren! Jeżeli jechałes kiedyś galpoem w tak licznej grupie to wiesz że to wszystki nie takie prote! Zwłaszcza jak się trzyma lancę. Było za wąsko ale to też dobrze, bo łatwiej było opanować konie przy hamowaniu! Inaczej niektóre poniosłyby ułanów w nieznane. Dla mnie wspaniałe były pędzące przede mną w cwale konie (minąłem kilka) i jedynie w szarży z naszego oddziału byli ode mnie szybsi Tomek i Andrzej, nasze asy!
I tak dobrze że pozwolili nam jechać w garnizonowych mundurach! A ten ułan nie miał "kołderki" tylko to był płomień trębacza ze Szwadronu Jazdy RP.


Jest już relacja z Wilanowa na stronie www.ulani.pl wraz z galerią zdjęć!!!!!
ZAPRASZAMY!
Dzięki serdeczne dla Mariusza Górniaka za taką dobrą robotę
Ostatnio edytowano 14 wrz 2006, o 23:27 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 14 wrz 2006, o 21:47

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ref-Ren! Co Ty mi chłopie będziesz chrzanił!
Ja odbierałem to jako jadący w środku uczestnik! Pewnie że żadne nagranie nie odda tego co ja widziałem i czułem! Owszem, ludzi może było nie zawiele, ale nigdy w Niepołomicach nie zgromadzimy ponad setki ułanów! A to jest najważniejsze przynajmniej dla mnie! A najwięcej ludzi od lat chodzi na mecze piłkarskie! Dlatego jedzie sie na takie pokazy aby mieć okazję szarżowanie w tak dużej jak na nasze możliwości grupie!
Ref-Ren! Jeżeli jechałes kiedyś galpoem w tak licznej grupie to wiesz że to wszystki nie takie prote! Zwłaszcza jak się trzyma lancę. Było za wąsko ale to też dobrze, bo łatwiej było opanować konie przy hamowaniu! Inaczej niektóre poniosłyby ułanów w nieznane. Dla mnie wspaniałe były pędzące przede mną w cwale konie (minąłem kilka) i jedynie w szarży z naszego oddziału byli ode mnie szybsi Tomek i Andrzej, nasze asy!
I tak dobrze że pozwolili nam jechać w garnizonowych mundurach! A ten ułan nie miał "kołderki" tylko to był płomień trębacza ze Szwadronu Jazdy RP.




"Jak go zwał ... tak go zwał
może trębacz płomień miał...
Chciałbym widzieć tego franta
pod kulami... w amarantach..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 15 wrz 2006, o 00:39

Krytyka z pozycji "nieobecnego" widza jest nic niewarta !!!
Żal we mnie, że nie mogę uczestniczyć w tych wydarzeniach.
Praca i codzienne treningi zmuszają mnie do wielu wyrzeczeń.
Mam kilka wyczerpujących imprez za sobą i jakieś nagrody w klasach kostiumowych ale czuję niedosyt. Oglądam te fotki i filmy z podziwem oraz szacunkiem dla każdego kto był uczestnikiem tego zjawiska.
Pozdrawiam wszystkich i gratuluję.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ref-ren » 15 wrz 2006, o 09:02

pulkownik napisał(a):Krytyka z pozycji "nieobecnego" widza jest nic niewarta !!!
Żal we mnie, że nie mogę uczestniczyć w tych wydarzeniach.
Praca i codzienne treningi zmuszają mnie do wielu wyrzeczeń.
Mam kilka wyczerpujących imprez za sobą i jakieś nagrody w klasach kostiumowych ale czuję niedosyt. Oglądam te fotki i filmy z podziwem oraz szacunkiem dla każdego kto był uczestnikiem tego zjawiska.
Pozdrawiam wszystkich i gratuluję.



"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"... zwłaszcza ze strony "nieobecnego" ale jeśli to miała być inscenizacja ataku polskiej kawalerii z 1939 roku to niech ona będzie wierna realiom. Nie wyobrażam sobie polskiego żołnierza, ułana który by gnał na Niemca tak kolorowo odpalony. No... chyba że się wyrwał prosto z defilady...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 wrz 2006, o 09:44

Wiesz co Ref_ren! Zaczynasz mnie wkurzać! Szarża była robiona pod publiczność bo to jedyna teraz w Polsce okazja , aby ludziska zobaczyli taką watachę jeźdźców w cwale! Szarża przy okazji rekonstrukcji! Oddział Jazdy WP jest zbyt biedny aby, aby doposażyć wojsko w mundury i oprządzenie polowe! Sam wiesz doskonale jak jest z doposażeniem w sprzęt! My też szrżowaliśmy w mundurach garnizonowych bo innych nie mamy! Jak jesteś tali skrupulatny to z własnej kieszeni doposaż Niepołomice w osprzęt polowy i będzie fajnie! Póki co będziemy szarżować po prostu w tym, w czym mamy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 15 wrz 2006, o 10:04

Ułan z Pacanowa napisał(a):Wiesz co Ref_ren! Zaczynasz mnie wkurzać! Szarża była robiona pod publiczność bo to jedyna teraz w Polsce okazja , aby ludziska zobaczyli taką watachę jeźdźców w cwale! Szarża przy okazji rekonstrukcji! Oddział Jazdy WP jest zbyt biedny aby, aby doposażyć wojsko w mundury i oprządzenie polowe! Sam wiesz doskonale jak jest z doposażeniem w sprzęt! My też szrżowaliśmy w mundurach garnizonowych bo innych nie mamy! Jak jesteś tali skrupulatny to z własnej kieszeni doposaż Niepołomice w osprzęt polowy i będzie fajnie! Póki co będziemy szarżować po prostu w tym, w czym mamy!


Nie czytasz mnie dokładnie... ani słowem nie wspomniałem o Szwadronie z Niepołomic. Uważam, że prezentowali się wspaniale... moim zdaniem najlepiej z tam obecnych.
Mnie razi jedynie obecność w szarży papuzio odzianego trębacza ze Szwadronu Reprezentacyjnego WP. I napewno nie chodziło tutaj o to, że polskie wojsko jest takie biedne i nie stać ich na mundury polowe ... tylko o jedną "sztukę" więcej w szarży... no i pognał tak jak stał ... w amarantach...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez goha » 15 wrz 2006, o 11:07

chyba wywolalam mala wojne zakladajac temat
a faktem jest ze trzeba usystematyzowac, jesli impreza miala byc wiernym odtworzeniem bitwy to faktycznie, amarantowy samo bojca nie mial by tam miejsca, ale jesli to zwykla imprezka ku uciesze serc ulanow i widzow, to chyba moglo by byc nawet wiecej kolorowych trebaczy, z plomieniami na rekawach, a niczego nieswiadomy laik, nie protestowal by ze to nie zgodnosc z historia, a zachwycal sie bogactwem barw i wzorow.......... nie kluccie sie panowie bo mila atmosfera jaka owiana byla impreza pryska...... mysle ze jeszcze troche czasu trzeba by ulani z calej polski ......... poswiecili swoje zasoby finnansowe i skompletowali umundurowanie na kazda okazje, ale na to trzeba czasu i niestety pieniedzy ......... ale i tak moim zdaniem juz idzie ku dobremu.........
goha
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 wrz 2006, o 16:48
Lokalizacja: lublin

Postprzez ref-ren » 15 wrz 2006, o 11:47

goha napisał(a):chyba wywolalam mala wojne zakladajac temat
a faktem jest ze trzeba usystematyzowac, jesli impreza miala byc wiernym odtworzeniem bitwy to faktycznie, amarantowy samo bojca nie mial by tam miejsca, ale jesli to zwykla imprezka ku uciesze serc ulanow i widzow, to chyba moglo by byc nawet wiecej kolorowych trebaczy, z plomieniami na rekawach, a niczego nieswiadomy laik, nie protestowal by ze to nie zgodnosc z historia, a zachwycal sie bogactwem barw i wzorow.......... nie kluccie sie panowie bo mila atmosfera jaka owiana byla impreza pryska...... mysle ze jeszcze troche czasu trzeba by ulani z calej polski ......... poswiecili swoje zasoby finnansowe i skompletowali umundurowanie na kazda okazje, ale na to trzeba czasu i niestety pieniedzy ......... ale i tak moim zdaniem juz idzie ku dobremu.........




"Goha... przecie tam tak było... Niemiec spieprzał że aż miło
strwożył widok go palanta w "płomieniach" i amarantach..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fumio » 15 wrz 2006, o 12:42

ref-ren, Ty chyba masz jakies fobie z tym amarantem... ;)
Tak powaznie, to chyba jestes jedynym malkontentem na forum i jedynym krytykiem tej imprezy. Organizatorzy zaznaczyli, ze to nie jest odtworzenie konkretnej bitwy i ze tak nie wygladaly bitwy w '39r. Bylo to widowisko ktore powodowalo, ze rosly serca zarowno uczestnikow szarzy jak i widzow. Mi pozostaly niezapomniane chwile i emocje ktore caly czas odczuwam. Nareszcie gora nasi....o to chodzi, zaszczepienie patriotyzmu i dumy narodowej. Dzieki temu odczuwam dume, ze jestem Polakiem. Niestety obecne wydarzenia sceny politycznej i innej tego nie powoduja...no chyba, ze Kubica ;)
Refren, chyba jestes zgorzknialym dziadem ktoremy ciagle zle i niedobrze. Nie chce czytac Twoich postow, ja chce w ulanach widziec nosnikow etosu, entuzjazmu i patriotyzmu i to nie w wydaniu Giertycha.
Avatar użytkownika
Fumio
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 wrz 2006, o 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pulkownik » 15 wrz 2006, o 13:12

Panie ref ren !
Wdziej mundur i pokaż swoją klasę !!!!.
Jesteś Pan zwykłym mącicielem.
Za wyjątkiem niezłych rymów nic więcej dobrego.
Aby krytykować trzeba samemu coś robić !
Cholera mnie bierze na te Twoje komentarze i ciągłą krytykę.
Napisz w końcu człeku coś miłego ! tak dla odmiany. Nawet sam dla siebie !

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 1:15 pm ]
Nie wolno nikogo z tych Panów nazwać "palantem".
To wynik braku kultury i taktu.

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 1:18 pm ]
"Goha... przecie tam tak było... Niemiec spieprzał że aż miło
strwożył widok go palanta w "płomieniach" i amarantach..."

ref-ren
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ref-ren » 15 wrz 2006, o 14:57

pulkownik napisał(a):Panie ref ren !
Wdziej mundur i pokaż swoją klasę !!!!.
Jesteś Pan zwykłym mącicielem.
Za wyjątkiem niezłych rymów nic więcej dobrego.
Aby krytykować trzeba samemu coś robić !
Cholera mnie bierze na te Twoje komentarze i ciągłą krytykę.
Napisz w końcu człeku coś miłego ! tak dla odmiany. Nawet sam dla siebie !

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 1:15 pm ]
Nie wolno nikogo z tych Panów nazwać "palantem".
To wynik braku kultury i taktu.

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 1:18 pm ]
"Goha... przecie tam tak było... Niemiec spieprzał że aż miło
strwożył widok go palanta w "płomieniach" i amarantach..."

Do mości 'pułkownika'...

"Mundur ci dla mnie nie nowina a jazda konna... też bez strachu
lecz pewnie zrzedła by Ci mina gdybyś skosztował mego fachu..."

/ref-ren/

ref-ren


"Pokaz ten ... tam w Wilanowie... to wrześniowa zawierucha
a ten facet w amarantach był... jak kwiatek do kożucha... "

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron