Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2011

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotrek » 17 lut 2011, o 21:42

No to żeby w końcu odpowiedzieć na pytanie...

1. Tor do władania szablą i lancą - ustawianie go w taki sposób, jak w zeszłym roku to kiepski pomysł. Zawodnicy prawie stawali w miejscu, żeby poprawnie zwalczyć wszystkie pozorniki, a nie o to zdaje się chodzi. Ma być skutecznie, ale i widowiskowo, w żwawym galopie, a nie maksymalnie skróconym. Nie wiem, czy nie należałoby ustawić toru po prostej.
2. Zdecydowanie trudniejszy tor w konkursie "oficerskim". Dodałbym jakieś kłucie czy też cięcie podczas skoku, stacjonatę na dzień dobry, albo zakończenie.
3. Ujeżdżenie klasy P w konkursie "oficerskim".
4. Zakaz używania rzędu wojskowego w konkursie ujeżdżenia.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez elmijakke » 17 lut 2011, o 22:11

Trudno jest zrobić przechwyt na chyba 12 metrach - jeszcze z czynnego lewego bierny prawy.
Co do konkursów "sportowych" czyli skoków i ujeżdżenia powinny wg. mnie powinny zostać zastosowane przepisy pzj i byłoby z głowy.
Powinna być Fotokomórka.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotr Walter » 17 lut 2011, o 23:43

Dzięki:)
W zasadzie to wszystko już miałem zapisane:)
Piszcie jeszcze jak wam coś wpadnie do głowy:)
elmijakke napisał(a):Co do konkursów "sportowych" czyli skoków i ujeżdżenia powinny wg. mnie powinny zostać zastosowane przepisy pzj i

Oczywiście że powinny ale cross też jest konkurencją sportową militarii:)

Miałem nadzieję..., ale chyba i tak nie będziemy mieli na to wpływu... ale postaram się...
Ale zebrać do kupy te niedociągnięcia i tak trzeba;)
W tym roku sobie zapiszcie..
I Krzychu jak już będziesz miał to napisane to walnij do nPK po DU- błędy trzeba wytykać, a artykuły o treści: "zawody minęły w miłej atmosferze" są bardzo miłe ale nie konstruktywne:)

Piotrek poszperałem trochę i rozszyfrowałem to zdjęcie- to 14 Pułk Artylerii Lekkiej... Ale zdjęcie Ci pokaże bo jest ciekawe:) służył w nim od 2 marca 33 do 17. 09. 34. Nazywał się Juzefoski.

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotr Walter » 18 lut 2011, o 01:18

Piotrek napisał(a):Zawodnicy prawie stawali w miejscu

Ja miałem czasy po 10 sekund szybsze od reszty tylko połowy nie trafiłem...:P Bo Felci i Beniowi w głowie pokazy po prostej w cwale jak zwykle i jak zobaczyły pozorniki to koniec dowodzenia nad nimi... Tego braku dyscypliny nie przewidziałem zbagatelizowałem trening szabli i lancy bo często na pokazach to robiłem... ale jednak forma się liczy- konie zapamiętały zapierd... ile mogą, przestroga na przyszłość;) (teraz to wspominam z uśmiechem- wtedy byłem ładnie hmy zdenerwowany:P)
Nie znoszę walk ulicznych ale takie patatajanie w miejscu da radę przy małym treningu tylko po co?? Ujeżdżenie na czworobok!!!!
Trzeba się wyżyć w maxymalnym tempie i wtedy by się okazało kto by skutecznie władał w szarży;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez elmijakke » 18 lut 2011, o 12:02

Ja bym się zmieścił jakbym trafił w celowniki hehehehehe
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 lut 2011, o 11:16

Czy regulamin kategorii senior pozostaje bez zmian?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotr Walter » 1 mar 2011, o 17:54

Jeszcze nie wiem...
Ale ostatnimi laty nie było tej konkurencji ze względu na brak chętnych;)

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez piotreks » 3 mar 2011, o 15:49

Witam Kolegów!

Miałem okazję kilka razy oglądać z boku konkurencję władania szablą i lancą i co tu dużo mówić, ze względu na powolne tempo wygląda to zazwyczaj blado. A szkoda, bo to powinna być bardzo brawurowa konkurencja.

Tor w miejscu gdzie stoi w pewnym sensie zmusza do tego - jest tam za mało miejsca, żeby się rozpędzić. A stoi tam pewnie dlatego, że w pobliżu jest widownia. Tylko że widownia rozumiana jako wiata z krzesełkami, a nie tłum ludzi - tego od jakiegoś czasu na Militari brakuje.

Może by więc przenieś gdzieś tor i go rozciągnąć?

Pozdr!
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotrek » 3 mar 2011, o 17:21

Można bez problemu ustawić na górnej płycie hipodromu, jest się gdzie rozpędzić ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez piotreks » 4 mar 2011, o 10:06

Zdaje się, że tak w dawniejszych latach bywało, więc to nie było by nic specjalnie nowego.

Czy ktoś ma na to w ogóle realny wpływ?
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Tadziu » 4 mar 2011, o 11:05

Witam
Ma ktoś informacje co się będzie działo w tym roku na cytadeli?
Czy będzie jakaś inscenizacja? Kto jest organizatorem obchodów Dni Ułana 2011 na cytadeli?
Pozdrawiam serdecznie
Tadziu
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 mar 2011, o 10:49

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez piotreks » 4 mar 2011, o 12:33

Organizatorem części niedzielnej obchodów DU jest poznańska Estrada. Inscenizacja pewnie się odbędzie, ale szczegółów nie znam.

Pozdr
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Piotr Walter » 4 mar 2011, o 19:52

Szeregowy STACHURA!! :)
W końcu się zapisaleś:D Jeśli to Twój pierwszy post to powinieneś się przywitać i napisać coś o sobie;) (ja też tego nie zrobiłem:P)
Cytadelą zajmuje się p. Michał Andrzejak.
Wpływu na Militarii nie mamy zbyt dużego- robi je Hipodrom Wola i co oni wymyślą pewnie będzie...
Niestety aż się boje tych "specjalistów"
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez piotreks » 5 mar 2011, o 20:56

W takim razie naprawiam błąd i się przywituję ;)

Ułan Piotr Stachecki - Reprezentacyjny Oddział Konny Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
To oficjalnie, a nieoficjalnie to miłośnik koni i kawalerii (jak pewnie każdy tutaj) i ponoć równy gość :mrgreen:

PS - jeśłi Michał Andrzejak jest odpowiedzialny za obchody na cytadeli to chociaż jedno jest pewne - komentarz do ewentualnej inscenizacji będzie super :D

pozdro!
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: Dni Ułana 2011

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 mar 2011, o 21:27

Ponoć rabin co sam siebie chwali, ma pustą synagogę :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,