Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez fen » 29 wrz 2010, o 23:30

Gratulacje - zdjęcia z duszą.
Ale oświeć mnie, o co chodzi na tym zdjęcie gdzie wleczony jest ułan za koniem ?
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 30 wrz 2010, o 10:05

pieczarka napisał(a):W zwiazku z tym, że mnie nie było - kiblowałem w szpitalu ... muszę wam przedstawić relację w wersji skróconej :D

Tu trochę zdjęć Pawła Wrotka z pierwszego dnia:
http://picasaweb.google.pl/pawelwrotek/KMP2010I#

dzień drugi ... jeszcze nie zgrane z aparatu :(

a tu wyniki:
http://www.swiatkoni.pl/events-download/2121.html


Piszę, piszę całościową relację....postaram się niedługo wrzucić na stronę....
Co do kolegi Wrotka to o mało co nie stracił życia pod kopytami mojego konia, tak się zapatrzył przez ten obiektyw, że nie zauważył, że stoi na środku przejazdu.... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 30 wrz 2010, o 10:17

elmijakke napisał(a):
pieczarka napisał(a):W zwiazku z tym, że mnie nie było - kiblowałem w szpitalu ... muszę wam przedstawić relację w wersji skróconej :D

Tu trochę zdjęć Pawła Wrotka z pierwszego dnia:
http://picasaweb.google.pl/pawelwrotek/KMP2010I#

dzień drugi ... jeszcze nie zgrane z aparatu :(

a tu wyniki:
http://www.swiatkoni.pl/events-download/2121.html


Piszę, piszę całościową relację....postaram się niedługo wrzucić na stronę....
Co do kolegi Wrotka to o mało co nie stracił życia pod kopytami mojego konia, tak się zapatrzył przez ten obiektyw, że nie zauważył, że stoi na środku przejazdu, Lubczyk nie był w tym momencie najbardziej sterownym koniem na świecie hehe.... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 30 wrz 2010, o 10:21

fen napisał(a):Gratulacje - zdjęcia z duszą.
Ale oświeć mnie, o co chodzi na tym zdjęcie gdzie wleczony jest ułan za koniem ?


To są zdjęcia (o ile się nie mylę) z Wilanowa z 2007 roku. Przypominam sobie akcję z koniem który się zaplątał w wodze drugiego i musieli ciąć nożem. Co do tego wleczenia to był taki pokaz, który miał chyba przedstawiać sposób zbierania rannego ułana z pola (ułan jest wleczony na specjalnej podkładce).
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez jarema » 30 wrz 2010, o 23:00

Ułan na podkładce? A cóż to za dziwo? Mamy jakieś WT? Albo regulamin korzystania?
A może to winien być rydwan, na kształt celtyckich wozów Boadycei? W końcu jedno i drugie kawaleria...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 1 paź 2010, o 09:56

jarema napisał(a):Ułan na podkładce? A cóż to za dziwo? Mamy jakieś WT? Albo regulamin korzystania?
A może to winien być rydwan, na kształt celtyckich wozów Boadycei? W końcu jedno i drugie kawaleria...


Ktoś sobie wymyślił i tyle. Może ktoś gdzieś coś wyczytał, że coś takiego robiono w II RP i próbował sprawdzić.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez fen » 1 paź 2010, o 16:09

Pod rozwagę dla kolegów.
Po każdej imprezie kawaleryjskiej tu na forum powinna się znaleźć galeria zdjęć z informacjami. Zdjęcia zwycięzców, podpisane a i uczestników też, a co, tak właśnie cementuje się korpus. W końcu tak nas niewielu. Byle piłkarzyna jest rozpoznawalny...a to w końcu jest Nasze Forum.
Chciałbym zobaczyć tych zwycięskich ułanów.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Lucas » 1 paź 2010, o 20:44

Fen - jestem za....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 paź 2010, o 20:51

Ja też oczywiście popieram. Byłaby to pisana na bieżąco kronika imperz kawaleryjskich.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez pieczarka » 10 paź 2010, o 14:08

Kowalinho napisał(a):Hehe, jak to miło - przejrzeć 272 zdjęć i na żadnym nie znaleźć siebie! :lol:


no to teraz już siebie znajdziesz :D
Obok już dostępnych zdjęć Pawła Wrotka z pierwszego dnia:
http://picasaweb.google.pl/pawelwrotek/KMP2010I#
są też już dostępne te z drugiego dnia:
http://picasaweb.google.pl/pawelwrotek/KMP2010II#

a tu wyniki:
http://www.swiatkoni.pl/events-download/2121.html
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 27 paź 2010, o 11:05

Witam,
relacja z X KMP Militari tutaj (miało być w najnowszym NPK, ale jak już wiemy tego numeru nie będzie):
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,x-k ... lacja,5554
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Piotrek » 27 paź 2010, o 14:42

Odpowiadając na pytania zadane przez Ciebie w artykule - mnie brakuje czasu na doskonalenie umiejętności. Rok temu byłem blisko startu, zrezygnowałem dzień przed. Sądziłem, że to dobry wstęp i rok później to już na 100%, a do tego czasu tak się przygotuję, że o zwycięstwo nawet powalczę ;) Mówiąc poważnie, splot różnych okoliczności, a przede wszystkim nieustanne problemy ze zdrowiem spowodowały, że przestałem jeździć wcale i przez 1,5 roku wsiadałem na konia okazyjnie. Ostatnio zacząłem jeździć na nowo i czułem się, jakby zaczynał od zera. Nie mniej, zamiar pozostał i mam nadzieję, że uda się go zrealizować.

Obawiam się, że marzenia o spotkaniu się na zawodach w gronie 50 zawodników to marzenia ściętej głowy. Nie wiem, jakie motywacje mają inni współcześni kawalerzyści, którzy nie startują w zawodach. Rozmawiam czasem z jednym czy drugim i faktycznie jest chyba tak, jak napisałeś - ludzi nie ciągnie do sportów kawaleryjskich. Mają konie, jeżdżą codziennie, ale nie mają motywacji, by przygotować się do zawodów i wystartować. Inni po prostu postrzegają swoją działalność jako defiladową tudzież rekreacyjną. Jest moim zdaniem jeszcze jeden aspekt sprawy. Pamiętajmy, że jeździć konno to jedno, startować w Militari to drugie. Doskonale wiesz, że ktoś musi nauczyć władać bronią białą, bo sama lektura regulaminu kawalerii nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania, jak to zrobić. Ktoś musi pokazać, jak się jedzie cross, ujeżdżenie czy choćby parkur. Znam kawalerzystów, którzy doskonale radzą sobie konno w terenie, mają własne konie, jeżdżą codziennie, ale gdyby przyszło wziąć szablę do ręki i ściąć nią kilka łóz, czy też wykonać kilka młyńców lancą, zrobi się problem. Tak samo z ujeżdżeniem, bo konie są typowo terenowe, czyli wiemy jakie - surowe.

Inna sprawa, że pewnie są i tacy, którzy by chcieli, ale nie mają możliwości. Na własnego konia nie stać, nie każda szkółka wypożycza chętnie konie, a już na pewno nie za darmo. Nie każdego stać na skompletowanie należytego sprzętu, a sam wiesz, jak oceniany jest wygląd na przeglądach mundurowych. I można by pewnie długo wymieniać...
W Poznaniu, choć to matecznik kawaleryjskich zawodów, jest problem ze stałą współpracą ze stajniami, tak by korzystać z koni do kawaleryjskich celów, o zawodach nie mówiąc. Jazdy rekreacyjne - nie ma sprawy. Ewentualnie coś w kierunku sportu - też da się zrobić, choć generuje to większe koszty. Ale kawaleria... Zaczynają się schody. Popatrz na ostatnią dyskusję na GL w wątku o Hubertusie. Sam widzisz jakie jest nastawienie ludzi do kawalerii. Przeszkadza im już chyba nawet to, że istniejemy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Piotrek » 27 paź 2010, o 14:57

Zastanawia mnie też jeszcze jednak kwestia. Czy aby celowym jest wrzucanie wszystkich zawodników do jednej kategorii. Bo jakby nie patrzeć, chłopaki ze Szwadronu to zawodowcy. Jazda konna, władanie bronią, musztra i wszystko co z kawalerią związane to ich zawód. Robią to na co dzień i dostają za to pieniądze. Nota bene słyszałem komentarze, że dziwnym nieco jest, że trzeba zwracać im koszty przyjazdów na zawody do Poznania, skoro płacimy im wynagrodzenie my z naszych podatków, z tych samych środków utrzymywane są konie, pochodzą ich buty, mundury, rzędy, itd. No i w zestawieniu z takimi zawodowcami staje cała reszta, która kawalerią zajmuje się za własne pieniądze, w wolnym czasie, niejednokrotnie kosztem różnych wyrzeczeń. Trudno się dziwić, że Szwadron od lat zajmuje czołowe pozycje i z tego co widać, ta dominacja się umacnia. Kiedyś już na ten temat rozmawialiśmy, napisałem że chłopaki mówią, że oni szabli i lancy w ogóle nie jeżdżą, bo im nie każdą, tylko musztrę tłuką. Zapytałeś wtedy, czy w takim razie wygrywają zawody za zawodami z wrodzonego talentu. No i coś w tym chyba jest. Może należałoby pomyśleć o stworzeniu osobnych kategorii, tak jak to od dwóch lat jest w Poznaniu.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 27 paź 2010, o 16:48

Piotrek napisał(a):Nota bene słyszałem komentarze, że dziwnym nieco jest, że trzeba zwracać im koszty przyjazdów na zawody do Poznania, skoro płacimy im wynagrodzenie my z naszych podatków, z tych samych środków utrzymywane są konie, pochodzą ich buty, mundury, rzędy, itd. No i w zestawieniu z takimi zawodowcami staje cała reszta, która kawalerią zajmuje się za własne pieniądze, w wolnym czasie, niejednokrotnie kosztem różnych wyrzeczeń.


Ze Szwadronem już tak jest, my jeździmy za swoje, a oni za nasze :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez pieczarka » 27 paź 2010, o 17:42

elmijakke napisał(a):
Piotrek napisał(a):Nota bene słyszałem komentarze, że dziwnym nieco jest, że trzeba zwracać im koszty przyjazdów na zawody do Poznania, skoro płacimy im wynagrodzenie my z naszych podatków, z tych samych środków utrzymywane są konie, pochodzą ich buty, mundury, rzędy, itd. No i w zestawieniu z takimi zawodowcami staje cała reszta, która kawalerią zajmuje się za własne pieniądze, w wolnym czasie, niejednokrotnie kosztem różnych wyrzeczeń.


Ze Szwadronem już tak jest, my jeździmy za swoje, a oni za nasze :lol: :lol: :lol:


Pierwszy krok we właściwym kierunku uczyniono w tym roku. Pierwszy z zawodników "nie wojskowych" (4 msc.) dostał nagrodę. Szkoda, że kiedyś tak nie było :evil: Dwa razy na Militari w Starej Miłośnie byłem na 4 msc. za trzema "wojskowymi". Wg. mnie nie należy ich wrzucać do osobnej klasyfikacji bo czasem udaje się pokonać nawet chor. Papisa, ale właśnie trzeba zadbać o "cywili". Co do zwrotu kosztów transportu - to jakby ich nie było to z racji oszczędności w WP pewnie by w Poznaniu ułani Szwadronu Kawalerii WP nie gościli.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron