Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 20 wrz 2010, o 15:32

Ułan z Pacanowa napisał(a):A ja myślałem, że najbardziej trwale to mają wkomponowane w sercach...

...ale tych nie widać gołym okiem....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez fen » 21 wrz 2010, o 11:33

Ale zawody są odwiedzane też przez "cywilów". Ja sam przyprowadzę z trzy osoby. Zawody to święto a święto wymaga oprawy.
Chyba, że robimy imprezę zamkniętą, to możemy w piżamach szarżować, i tak wszyscy się znają :wink:
pozdrawiam - Fen
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Prawie jak ułan » 21 wrz 2010, o 12:38

No jaka by to impreza nie była, to szereg lanc z proporczykami reprezentacji zawsze pięknie wygląda.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez fen » 21 wrz 2010, o 14:09

O to to to ! ! !
W wydarzeniach kawaleryjskich w Polsce trochę brakuje mi kawaleryjskiej celebry. Nie mówię abyśmy szli w stronę amerykanizacji, ale czasami mam takie wrażenie jakbyśmy się wstydzili tego co robimy.
Ten antypatriotyczny "duch" szeroko rozlał się po polskiej krainie, jak ta świnia w okupacyjnych przyśpiewkach.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Piotrek » 21 wrz 2010, o 14:51

Antypariotyczny duch? A po czym wnosisz? Po braku proporczyku na lancach? Nie mówię, że to zły pomysł, ale obawiam się, że celu nie osiągniesz. Ilu bowiem cywilów, którzy przyjdą popatrzeć zna barwy pułków kawalerii na tyle, żeby po proporczykach rozróżnić reprezentacje jakich środowisk startują?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Lookas » 21 wrz 2010, o 15:16

A ilu w ogóle ma szanse się czegos bez tych proporczyków dowiedzieć??
Gdzież ta edukacyjna rola stowarzyszeń?? Skoro zawody ( napisałem inaczej ale....bardzo staram sie nie byc złosliwy) są otwarte dla publiczności, to traktujmy publicznośc jak gości a nie niepotrzebny balast. Zresztą...wiedza w narodzie na temat tej formuły zawodów jest mizerna, bo nikt tym biednym ludziom nawet nie stara się tłumaczyc o co chodzi i jak to powinno wygladać. Śmiem twierdzic, ze militarii jest dla Polaków bardziej egzotyczne niz Bull Riding, który mozna z objasnieniami ogladać w Polskim kanale Extreme TV. I tam po dwóch transmisjach spokojnie mozna poznac podstawy, zarówno techniki jak i oceniania:) A o militari coniektórzy nie wiedza nawet , jakie składowe dyscypliny wchodzą w zakres zawodów.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez elmijakke » 21 wrz 2010, o 16:18

Łukaszu, odpowiem Ci starowarszawskim zwrotem: ZRÓB LEPIEJ! Nikt Ci nie broni! 8) Możesz wystartować, zorganizować, żyć nie umierać. Żyjemy w wolnym kraju. ZRÓB LEPIEJ!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Piotrek » 21 wrz 2010, o 16:27

Aż tak daleko bym się nie posunął, by porównywać Militarii do Bull Riding. Ja na przykład nie znam zasad rozgrywania tej drugiej konkurencji poza tym, że trzeba nie dać się zrzucić jak najdłużej. Osoby mające cokolwiek wspólnego ze sportem jeździeckim z łatwością odnajdą w "Mistrzostwach Armii" (jak je kiedyś nazywano) elementy WKKW. Nie wiem, jak w Miłosnej, w Poznaniu Michał opowiadał zwykle przez mikrofon publiczności (mniej lub bardziej licznie zgromadzonej) na czym to polega. Tłumy na Cytadeli co roku też mają okazję zobaczyć próby władania białą bronią, więc tak źle chyba nie jest. A że Militarii mało popularne... Trudno, żeby było inaczej, skoro jest tych imprez zdaje się dwie w Polsce (mam na myśli Militarii w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie konkursy władania białą bronią), trudno zatem mówić o częstych transmisjach w telewizji.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Lookas » 21 wrz 2010, o 16:31

Nie zauwazyłes, ze to to nie w tym rzecz.....na pociechę dodam, ze w Poznaniu tez to mocno kuleje. Dla mnie istotne jest zwrócenie na to uwagi, bo chyba przyznasz mi rację, ze niewielu Polaków ma pojęcie o tym, czym jest militarii......co zarówno mnie jak i (podejrzewam) Ciebie zasmuca.
Nie rzecz w tym, ze sam zrobie lepiej, bo nie mam takich możliwości, ale w tym, bysmy pamiętali o takich właśnie aspektach. I że robimy to dla tych ludzi, którzy chcą się dowiedzieć!! Zatem stwórzmy im taka szansę:)

A "starowarszawskie" zwroty.....znasz moje przywiązanie do Wielkopolski....z całym szacunkiem to tutaj spoczywają pierwsi królowie...stolica świata jest w Poznaniu :twisted:
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Piotrek » 21 wrz 2010, o 16:33

Zróbmy dla ludzi... Ok, tylko jak to zrobić?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Lookas » 21 wrz 2010, o 16:35

Nie chodzi o porównywanie a o dostepność. jak sam zauwazyłeś, odnajda sie w militari Ci, kórzy mają pojęcie o hippice. A Ci, kótrzy nie mają?? Skąd mają sie dowiedzieć, jeśli nie stworzymy im takiej szansy??

Jak dla mnie militarii czy Wkkw jest o wiele bardziej extremalny niz jazda na krowach, czemu zatem musze oglądać kowbojów a nie WKKW?? Bo zgodnie z prawem rynku Bull Riding jest bardziej popularny. A jeśli sami nic nie zrobimy, by ludziom przyblizyc Militarii, to oni nadal beda bardziej orientowali sie w ujeżdzaniu byków niż w hippice:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Lookas » 21 wrz 2010, o 16:39

Piotrek napisał(a):Zróbmy dla ludzi... Ok, tylko jak to zrobić?


Możemy spróbować od proporczyków własnie:) każdy drobiazg w dobrą stronę to jeden krok. ważne, by pamiętac , ze robimy to dla ludzi, kórzy nic o tym nie wiedzą.
Na wiosnę znów będa militarii w Poznaniu, kto wie, może w tym miejscu warto rozpoczac dyskusję o tym, jak jeszcze bardziej przyblizyc ją 'zwykłym" ludziom.

A że na Cytadeli sa tłumy - tylko dlatego, ze jest w centrum miasta, na placyku, gdzie w niedzielę jest wielu przypadkowych spacerowiczów. Na konkursach militarii publiczności jest tyle, co kot napłakał:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 wrz 2010, o 19:42

No i powiało optymizmem...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez fen » 21 wrz 2010, o 22:39

Piotrek napisał(a):Antypariotyczny duch? A po czym wnosisz?

Ano po ogólnie panującej postawie młodych ludzi. Dla nich ojczyzną jest konsumpcja, a supermarket to ich partner :mrgreen:

Tu każdy detal kawaleryjski jest ważny, nasi dziadowie w 20tych latach wykłócali się o te proporczyki w ministerstwie, bo miało ich nie być.Nasz "ruch" kawaleryjski nie może się stać zjawiskiem klubowym, zamkniętym. Ma być elitarny, ale widoczny.
W mojej ocenie najlepiej jest z tym w Wielkopolsce.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Kawaleryjskie Mistrzostwa Polski Militari

Postprzez jarema » 22 wrz 2010, o 00:12

1. Protestuję w imieniu "młodzieży". Pogląd uogólniający jest dla mnie osobiście krzywdzący.
2. "Każdy detal jest ważny". Również pogląd uogólniający, niemający nic wspólnego z rzeczywistością... Zazwyczaj wygląda to tak: "Hurra (tudzież Cocojumbo) i do przodu!". Zazwyczaj w stowarzyszeniach i wśród ludzi, o których w damskiej toalecie napisał na ścianie.
3. "Kawaleria nie była dla elity - ona elitę kształciła". "Nasz" "ruch" niestety elitarny nie jest. Niestety... Nawet zające lepiej wyglądają od nas... Trzeba się rozejrzeć dookoła i uderzyć się w piersi: pełno jest bylejakości, ułanoidów, jakowychś kobiet w mundurach kawaleryjskich (sic), narżniętych, rozchełstanych osobników, czy "oficerów" z istną konstelacją gwiazd na "pagonach", mających monopol na wiedzę, oczywiście najczęściej elwupowską, pasujących do "przedwojennych oficerów" jak świni kamizela.
4. Powiem szczerze... czytając ten wątek, w duchu zgadzam się z Lookim. Trochę może powiało odkrywcą, gdzie najwięcej do powiedzenia mają ci, co nic nie robią, ale akurat zwraca on uwagę na bardzo ważne rzeczy. I wyjątkowo muszę przyznać, że mnie jego marudzenie nie zirytowało - wręcz przeciwnie, utwierdziło w przekonaniu, że czasem ponarzekać - byle z sensem - trzeba.

Na koniec też biję się w piersi i piszę: poziom rekonstrukcji, który sobą reprezentuję nie jest wystarczający i mnie osobiście nie zadowala. Ale potrafię sobie powiedzieć: zrób to lepiej.

Pozdrowienia z bydgoskiego piekiełka.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron