Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

POLA CHWAŁY 2009 w Niepołomicach.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

POLA CHWAŁY 2009 w Niepołomicach.

Postprzez Lucas » 18 wrz 2009, o 14:00

Pozwalam sobie ponowić zaproszenie Dowódcy w nowym temacie ponieważ wątki się nam ciut mieszają. Na imprezę zapraszam bo w niej uczestniczyłem i uznaję ją za godna polecenia miłośnikom chwały oręża polskiego (i nie tylko):

POLA CHWAŁY 2009
Historia jako zabawa. Historia jako pasja.
IVOtwarte Spotkania Wargamingowe

Piątek 25.09.2009 od 18.00
Przygotowanie prezentacji i ekspozycji
Gry planszowe i gry figurkowe od około 16-18.00 do rana…
Rozbijanie obozów wojskowych (różne okresy historyczne od średniowiecza po współczesność)
20.30 na dziedzińcu- odprawa oficerów, plan działań na kolejne dni

Sobota 26.09.2009 9.00-19.00
Okolice Zamku i rejon hipodromu
Program grup rekonstrukcji historycznej:
9.00-19.00 mini obozowisko historyczne obok Zamku- pokaz broni, mundurów i wyposażenia z różnych epok historycznych (namioty, meble, przedmioty codziennego użytku). Pojedynki na białą broń, turniej walki szablą husarską, strzelanie z łuku, strzelanie z broni czarno prochowej i pneumatycznej, życie obozowe- wszystko otwarte i dostępne dla odwiedzających.
Obozy średniowieczne- życie codzienne i wojskowość od X do XV wieku
Obóz XVIIw.- szlachta polska, pancerni
Obóz I poł. XIXw.- piechota i artyleria Księstwa Warszawskiego
Obóz II poł. XIXw.- Konfederaci z Wojny Secesyjnej
Obóz niemiecki XXw– piechota z września’39
Obóz polski XXw- ułani z września’39
Obóz amerykański z XXw- piechota z czerwca‘44
Obóz współczesny – polscy żołnierze z operacji Pustynna Burza
Obóz współczesny- komandosi brytyjscy z Afganistanu
9.00-19.00 kramy kupieckie: łuki, strzały, miecze, topory, hełmy i tarcze, biżuteria, reprinty starych map, kuchnia staropolska z degustacją żywności, spiżarnia braci cystersów
10.00-19.00 Szkoła Rycerska- dwór rycerski, pasowanie na rycerza, turniej rycerski z nagrodami, kodeks rycerski
10.00-19.00 Dwórki Królowej Bony - dwór królowej, szkoła pięknego zachowania, pasowanie na damę dworu
9.30- 10.00 odprawa oddziałów rekonstrukcyjnych, wymarsz grup kawaleryjskich, przejazd ulicami miasta, ćwiczenia kawaleryjskie na hipodromie i łąkach okalających miasto
10.00-16.30 Hipodrom: ćwiczenia grup rekonstrukcyjnych
Czas na ćwiczenia dowolne indywidualne i grupowe -- musztra, ćwiczenia z bronią, pokazy sprawności
Na ulicach miasta i w rynku- patrole piesze konfederatów z wojny secesyjnej oraz patrole konne ułanów wrześniowych
Inscenizacje bitewne na hipodromie- nawet kilkadziesiąt osób walczących jednocześnie- piechota, kawaleria, artyleria, pokazy z pirotechniką wojskową
17.30 Kampania roku 1809
18.00 Kampania roku 1939
18.30 Kampania roku 1944 –piechota niemiecka kontra amerykańska
19.30-20.00 Wieczorne „Spotkanie Przyjaciół” przy zamkowym grillu
Zaproszenie do Muzeum bitwy pod Racławicami
Gawęda tematyczna o tegorocznej rekonstrukcji w Raszynie + zdjęcia
Rozmowy o rekonstrukcjach historycznych w Polsce
Dziedziniec
9.00-19.00 punkt informacyjny INSPIRO
9.00-19.00 wypożyczalnia strojów historycznych
13.00 Otwarty turniej szablowy dla profesjonalistów (walka na trafienia, punktowana, w zabezpieczeniach)
14.00 Gawędy o pasjach- Jan Nałęcz, dowódca 7 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego i archeolog, opowie o archeologii eksperymentalnej i rekonstrukcjach historycznych
15.00 Gawędy o pasjach- Jan Znamiec, dowódca 8 Pułku Ułanów w Niepołomicach i adwokat, opowie o swojej miłości do koni i o niepołomickiej kawalerii
15.30 Tańce dworskie i pokazy bractwa rycerskiego
16.30 Spotkanie autorskie z Jackiem Komudą – Samozwaniec- nowy cykl powieściowy
Ok. 20.30-21.00 (po wieczornym grillu) do późnych godzin nocnych - LARP na kanwie gry fabularnej Dzikie Pola, na motywach powieści Samozwaniec
Piwnice zamkowe
Gotycka
Wargaming (gry figurkowe): STRATEG- Red Baron, Scramble! Zmierzch Żagli, Druga Wojna Światowa- system autorski
Renesansowa 1
Wargaming (gry figurkowe): Ostrava Wargaming Historical Club (Czech Republic) Rapid Fire
Renesansowa 2
Wargaming (gry figurkowe): Tarnów- Face of War, Szczecin
Renesansowa 3
Wargaming (gry figurkowe): Operation Overlord, GQ3
Renesansowa 4
Gry komputerowe (stanowiska do grania)- Valkiria (www.valkiria.net )
Parter
Sala Freskowa
Gry planszowe (możliwość gry także nocami) Wiedeń 1683, Parkany 1683, Kircholm 1605, Waterloo 1815, Great Battles of Alexander, War Galley i wiele innych…
Sala Jagiellońska
Gry planszowe (możliwość gry także nocami) Wiedeń 1683, Parkany 1683, Kircholm 1605, Waterloo 1815, Great Battles of Alexander, War Galley i wiele innych…
Sala Akustyczna
Wargaming (gry figurkowe): Flames of War,
Przedpremierowe pokazy systemu Ogniem i Mieczem
Przedpremierowy pokaz gry planszowej Orzeł i Gwiazda
Veto - historyczna gra karciana o wolnej elekcji w XVII wieku
Stoiska: Wargamer- gry planszowe, systemy wargamingowe (www.wargamer.pl)
Emil Horky- prezentacja malowania figur www.horcata.eu
Sala Rycerska
Wargaming (gry figurkowe): ZGIEŁK- kampania DBA, pokazy i turniej DBA
Skarbiec
Wargaming (gry figurkowe): Oddział Ósmy- Modern Spearhead, Scramble! i inne
Stoisko: Oddział Ósmy - firma produkująca modele i figury (www.firmanet.pl/oddzial-8)
I piętro
Sala Portretowa
Dioramy Raszyna i Mokrej, dioramy pociągów pancernych z września 1939 roku, gawędy historyczne, moderowane bitwy
16.00 Historia inaczej- opowieść o bitwie pod Raszynem i kampanii 1809 roku
Sala Łukowa
Zawody modelarskie o nagrodę Pani na Zamku w Niepołomicach
Warsztaty modelarskie dla początkujących: pokaz technik, nauka podstaw modelarstwa, wykonywanie modeli pod okiem profesjonalnych modelarzy, konkurs na najlepiej wykonany model przez amatorów
Stoisko: Phantom- sklep modelarski www.phantom.com.pl
Salonik
Wargaming (gry figurkowe): MGW- Napoleonic Warfare, GI Commander,
Okólnik
Wargaming (gry figurkowe): MGW- Constantinople to Vienna,
KADRINAZI WARGAMING PROJECT - Od Parkan do Pskowa

NIEDZIELA 27.09.2008
Okolice Zamku
Program grup rekonstrukcji historycznej:
9.00-16.00 mini obozowisko historyczne obok Zamku- pokaz broni, mundurów i wyposażenia z różnych epok historycznych (namioty, meble, przedmioty codziennego użytku). Pojedynki na białą broń, turniej walki szablą husarską, strzelanie z łuku, strzelanie z broni czarno prochowej i pneumatycznej, życie obozowe- wszystko dostępne dla odwiedzających.
Obozy średniowieczne- życie codzienne i wojskowość od X do XV wieku
Obóz XVIIw.- szlachta polska, pancerni
Obóz I poł. XIXw.- piechota i artyleria Księstwa Warszawskiego
Obóz II poł. XIXw.- Konfederaci z Wojny Secesyjnej
Obóz niemiecki XXw– piechota z września’39
Obóz polski XXw- ułani z września’39
Obóz amerykański z XXw- piechota z czerwca‘44
Obóz współczesny – polscy żołnierze z operacji Pustynna Burza
Obóz współczesny- komandosi brytyjscy z Afganistanu
9.00-16.00 kramy kupieckie: łuki, strzały, miecze, topory, hełmy i tarcze, biżuteria, snycerka, reprinty starych map, kuchnia staropolska z degustacją żywności, spiżarnia braci cystersów
9.00-16.00 Szkoła Rycerska: dwór rycerski, pasowanie na rycerza, turniej rycerski z nagrodami, kodeks rycerski
9.00-16.00 Dwórki Królowej Bony: dwór królowej, szkoła pięknego zachowania, pasowanie na damę dworu
10.00 odprawa oddziałów rekonstrukcyjnych, wymarsz grup do miejsca przygotowania defilady
10.30 przygotowanie defilady w rejonie kościoła przy rynku
11.00 Defilada grup rekonstrukcyjnych ulicami miasta (pieszo, konno i na pojazdach, ze sztandarami i muzyką)
11.30 oficjalne otwarcie imprezy niedzielnej i OKAZOWANIE WOJSKA WSZELAKIEGO na hipodromie u podnóża Zamku
Bezpośrednio po przeglądzie oddziałów pokaz grup odtwarzających kulturę szlachecką XVI i XVII wieku
- kaskaderka konna
- walka szablą w galopie, pokazy sprawności we władaniu szablą
- prezentacja musztry i umundurowania regularnych żołnierzy z XVII wieku- pancerni i lekkie znaki
- szkołę walki szablą polską (sposoby ataku/obrony i poruszania się)
Otwarty turniej szablowy dla amatorów (walka na trafienia, punktowana, w zabezpieczeniach)
12.30 na Hipodromie- pokaz grup odtwarzających okres współczesny- Afganistan, komandosi brytyjscy kontra Talibowie
Krótka inscenizacja bitewna, prezentacja grupy, broni i umundurowania żołnierzy, ciekawostki
14.30 na Hipodromie pokaz grup odtwarzających okres napoleoński
Prezentacja grup, broni i umundurowania żołnierzy, ciekawostki
-musztra półplutonu piechoty liniowej oraz woltyżerów
- manewry: kolumna marszowa, czworobok piechoty, linia strzelecka, działania woltyżerów, uderzenie na bagnety
-działoczyn i musztra bojowa artylerii przy obsłudze 2 funtowego działa
Dziedziniec
9.00-16.00 punkt informacyjny, wypożyczalnia strojów historycznych
13.00 Tańce plebejskie i pokazy bractwa rycerskiego
13.30 Polonez na dziedzińcu i moderowana zabawa dworska z dziećmi
15.00 Polonez na dziedzińcu i moderowana zabawa dworska z dziećmi
15.30 Tańce dworskie i pokazy bractwa rycerskiego lub pokaz niespodzianka…
Piwnice zamkowe
Gotycka
Wargaming (gry figurkowe): STRATEG- Red Baron, Scramble! Zmierzch Żagli, Druga Wojna Światowa- system autorski
Renesansowa 1
Wargaming (gry figurkowe): Ostrava Wargaming Historical Club (Czech Republic) Rapid Fire
Renesansowa 2
Wargaming (gry figurkowe): Tarnów- Face of War, Szczecin
Renesansowa 3
Wargaming (gry figurkowe): Operation Overlord, GQ3
Renesansowa 4
Gry komputerowe (stanowiska do grania)- Valkiria (www.valkiria.net )
Parter
Sala Freskowa
Gry planszowe (możliwość gry także nocami) Wiedeń 1683, Parkany 1683, Kircholm 1605, Waterloo 1815, Great Battles of Alexander, War Galley i wiele innych…
Sala Jagiellońska
Gry planszowe (możliwość gry także nocami) Wiedeń 1683, Parkany 1683, Kircholm 1605, Waterloo 1815, Great Battles of Alexander, War Galley i wiele innych…
Sala Akustyczna
Wargaming (gry figurkowe): Flames of War,
Przedpremierowe pokazy systemu Ogniem i Mieczem
Przedpremierowy pokaz gry planszowej Orzeł i Gwiazda
Veto - historyczna gra karciana o wolnej elekcji w XVII wieku
Stoiska: Wargamer- gry planszowe, systemy wargamingowe (www.wargamer.pl)
Emil Horky- prezentacja malowania figur www.horcata.eu
Sala Rycerska
Wargaming (gry figurkowe): ZGIEŁK- pokazy i turniej DBA
Skarbiec
Wargaming (gry figurkowe): Oddział Ósmy- Modern Spearhead, Scramble! i inne
Stoisko: Oddział Ósmy - firma produkująca modele i figury www.firmanet.pl/oddzial-8
I piętro
Sala Portretowa
Dioramy Raszyna i Mokrej, dioramy pociągów pancernych z września 1939 roku, gawędy historyczne, moderowane bitwy

13.00 Historia inaczej- Co naprawdę wydarzyło się w Gruzji w 2008 roku…
14.00 Historia inaczej- opowieść o bitwie pod Mokrą w 1939 roku
Sala Łukowa
Zawody modelarskie o nagrodę Pani na Zamku w Niepołomicach
Warsztaty modelarskie dla początkujących: pokaz technik, nauka podstaw modelarstwa, wykonywanie modeli pod okiem profesjonalnych modelarzy, konkurs na najlepiej wykonany model przez amatorów
Stoisko: Phantom- sklep modelarski www.phantom.com.pl
Salonik
Wargaming (gry figurkowe): MGW- Napoleonic Warfare,
Okólnik
Wargaming (gry figurkowe): MGW- Constantinople to Vienna,
KADRINAZI WARGAMING PROJECT - Od Parkan do Pskowa
Planowany koniec pokazów około godz. 16.00
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 811
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron