Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2008 w Poznaniu

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez pieczarka » 16 kwi 2008, o 22:51

napewno jakoś sie uda - wszak już od jutra do niedzieli jesteśmy w Poznaniu
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez elmijakke » 17 kwi 2008, o 07:37

pieczarka napisał(a):buty - są
mundur - jest
czapka - jest
rękawiczki - są
........
szabla - jest
ostrogi - są
czyszczenia do szabli i butów - są
........
paszport konia - jest
Bursztyn - BRAK !!!!!!!!!!!!! ...... Aaaaaaaaa. Jego pakuję dopiero jutro.

ps. niby wszystko spakowane a i tak czegoś zapomnę


nie stresuj ludzi...o mało co żony zapomniałem :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 kwi 2008, o 08:47

No trzymajcie się Szwoleżerowie! Nie puszczajcie! Niepołomic nie będzie to nikt Wam juz nie zagrozi. Hi hi hi! Pozdrowianiw dla żony! Nie zapomnij jej zabrać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 18 kwi 2008, o 19:34

Serwis "prasowy" DU 2008

szybki skrót najwazniejszych informacji:)
W Poznaiu od rana zimno jak diabli, i mokro:(
Mimo urlopu, na Hipodromie wylądowałem lekko poźno, bo około 10.30. Podejrzewałem, ze w połowie próby ujeżdzenia. Jakiez było moje zaskoczenie, kiedy nie stwierdziłem KOMPLETNIE ŻADNEJ PUBLIKI. No ale pogoda nie dopisała, więc nie zastanawiając sie wiecej pomknąłem w stronę hali. Juz z daleka zauwazyłem Piotra w mundurze DAKu i....Mytę. To wszystko!! Okazało się, ze próba juz sie skończyła, wystartowała w niej zaledwie 9 zawodników.

Zatem tegoroczne zawody Militarii rozegraja sie pomiędzy Warszawiakami ( Szwoleżerowie i Szwadron Jazdy RP w sumie 7 chłopa) i Poznaniakami ( dwóch chłopa):)
nie bede silił sie na komentaż, bo i po co, każdy sam wyciagnie wnioski.

Wracajac jednak do samych Militarii, o 12 rozpoczął sie bieg mysliwski, z racji małej frekwencji rozegrany błyskawicznie... i tyle.

szybka galeria z BIEGU MYŚLIWSKIEGO do obejżenia tutaj. I to by było na tyle z dnia dzisiejszego.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 kwi 2008, o 22:29

DZięki Lookas! Czekamy na następne relacje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 20 kwi 2008, o 12:13

jak, ze dzień skończył się wielce poźno, relacja dopiero teraz, ale za to z całego wczorajszego dnia.

Na początek koronne konkurencje, czyli lanca i szabla a poźniej capstrzyk i bankiet.
Z uwagi na dośc niepewna pogode, obie konkurencje rozegrano w hali. Poziom był baaardzo wyrównany i do końca wazyły sie losy pierwszego miejsca. Szkoda tylko, ze tak niewielu zawodników wystapiło:(

a tu mozeci obejrzec GALERIĘ
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 20 kwi 2008, o 17:03

Nie wiem czy to przypadek, ale wydaje mi się, że szczególnie jeden ułan ze Szwadronu został wyróżniony największą ilością fotek :) I ciekawe dlaczego ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 20 kwi 2008, o 18:06

hehehehe:)

no ale niestety, jesli już, to zupełny przypadek, jako, ze to mój wybór fotek.
Faktycznie dziewczyny zrobiły o wiele więcej zdjęć, a je tylko na szybko wrzuciłem co bardziej interesujące.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 20 kwi 2008, o 21:27

Dni ułana dni...... i po dniach, stosunkowo mała frekwencja, ale ne mniej jednak dość intensywny czas - konia wstawiłem parę chwil temu do domu (przywitała się gromkim pochrapywaniem ze swoją stajenną rodziną, a ta ją przywitała nie mniej głośno - dało się wyczuś że dostała zjebkę za to gdzie przez 2 dni się podziewała).
Muszę powiedzieć że miło jest maszerować przez centrum swego miasta i być podziwianym przez tysiące...... ale dobra dość tych wynurzeń.... Muszę powiedzieć że był to sprawdzian dla mojej Gracji który zdała na PIĄTKĘ!!!!! Więc decyzje zapadły i w następnym roku i my przystąpimy do zawodów.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 20 kwi 2008, o 21:39

To w takim razie mała refleksja z mojej strony...

Tegoroczne dni ułana były w zasadzie pierwszymi, w jakich uczestniczyłem, dlatego też trudno mi porównać je z poprzednimi. Tym niemniej...

Jaka organizacja tegorocznego święta była nie trzeba przypominać, bo każdy widział. W zasadzie do końca nie było wiadomo jak, co i gdzie. O ile odnośnie militarii niezbędne informacje pojawiły się odpowiednio wcześniej, to o imprezach w mieście dowiedziałem się dopiero w tym tygodniu, a tak na prawdę na odprawie zawodów w czwartek. Pogoda też nie zapowiadała się najlepsza, przez kilka dni padało i grunt na woli zrobił się tak miękki, że nie wiadomo było, gdzie odbędą się próby szabli i lancy. Brodziłem po tym błocie dzień wcześniej, więc wiem co piszę :) Ostatecznie, po kilkukrotnej zmianie decyzji odbyły się na hali. Nie wiem, czy były już wcześniej jakieś halowe militarii, w tegorocznych trudnością dla zawodników były stosunkowo niewielkie odległości pomiędzy pozornikami. Hala na Woli choć duża ma jednakże swoją ograniczoną powierzchnię. I z tym problemem zawodnicy poradzili sobie bez większych problemów.

Niestety, frekwencja w tym roku nie była porażająca. Z Warszawy przybyło trzech Szwoleżerów i czterech ułanów Szwadronu Kawalerii WP, środowisko poznańskie reprezentowało dwóch zawodników w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Podobno sześciu zawodników wycofało się na kilka dni przez rozegraniem zawodów. Byli tacy, którzy stwierdzili, że prościej byłoby to zorganizować w Warszawie, to większość zawodników nie musiałaby dojeżdżać :) Tym niemniej, poziom był bardzo wyrównany i zawodników dzieliła odległość "ściętej łozy", co podobno się wcześniej nie zdarzało. Ostatecznie zwyciężył Piotr Walter z 15 PU na Mixerze.

Sobotni wieczór to przemarsz przed miasto i capstrzyk pod pomnikiem 15 Pułku Ułanów. O 19 stawiliśmy się na Placu Mickiewicza i zajęliśmy miejsce w szyku. O 19:30 nastąpił wymarsz - ruszyła orkiestra i wojsko, za nimi ułani Kawalerii Ochotniczej. W międzyczasie szyk uzupełnili Szwoleżerowie i Ułani Szwadronu Kawalerii WP, którzy stojąc nieco na uboczu jakoś tak nie stanęli w kolumnie na czas :)

Capstrzyk pod pomnikiem był niezapomnianym przeżyciem. Na pewno nie zapomni do Łuki... Staliśmy we trójkę, ja z lancą i proporcem pośrodku, kiedy nagle poczułem, jak ktoś ciągnie mnie za spodnie. Spytałem - Łuki, co ty robisz? A on na to - Mdleję, stary. Sytuację opanowało błyskawicznie stojących obok dwóch ułanów 15 Pułku, którzy przejęli naszego kolegę i nie pozwolili mu paść na bruk przed pomnikiem. Co emocje to emocje...

Po capstrzyku nastąpił przemarsz do Urzędu Miasta na tradycyjny bankiet u Prezydenta Miasta Poznania, po czym kawaleryjskie towarzystwo udało się do Kresowej, gdzie obsiadło licznie stoły. Był z nami Pan Lesław Kukawski, na cześć którego mury kresowej zatrzęsły się od gromkiego sto lat. Niezwykle trafnie, moim zdaniem, podsumował ten toast Pan Michał Andrzejak - Z Bożej łaski - Lesław Kukawski! Łaska to bowiem, że mamy Pana Lesława, bez którego jak Pan Michał powiedział, nie wiedzielibyśmy tyle i tego co wiemy. Miałem przyjemność osobiście poznać Pana Lesława. Zaraz po tym, jak uścisnął mi dłoń, poprawił mi klamrę pasa i z uśmiechem powiedział : "Do mnie lepiej nie podchodzić za blisko, bo zawsze coś dojrzę" :)
Zabawa była przednia, niestety będąc słabej kondycji tego dnia, musiałem wcześnie towarzystwo opuścić, czego niezmiernie żałowałem.

Niedziela to tradycyjny przemarsz konno przez miasto na Cytadelę. Mieliśmy i my w nim brać udział, jednakże nie mając przygotowanych koni zrezygnowaliśmy z bólem serca. Na Cytadeli tradycyjna plenerowa impreza, ogłoszenie wyników militarii, pokazy sprzętu wojskowego, rekonstrukcje, kiełbaski, bigos, wata cukrowa, baloniki, itp. Wystąpiliśmy mundurowo, aczkolwiek spieszeni, pomagając nieco kolegom przy koniach po zakończeniu ich występów.

Dla naszego 7 DAK'u były to o tyle ważne Dni Ułana, że po raz pierwszy braliśmy w nich udział w mundurach i barwach 7 DAK'u. W zasadzie wszystko było dla mnie nowe - pierwszy przemarsz w szyku, capstrzyk, bankiet u Prezydenta. Z zaobserwowanych reakcji wnioskuję, że pojawienie się nasze spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Było również, a może przede wszystkim okazją do poznania kolegów, których dotychczas znaliśmy z forum, bądź oglądaliśmy na zdjęciach. Zasłynęliśmy ponoć również z "dakówek", jako że na bankiecie i imprezie w kresowej pojawiliśmy się z paniami pod ramię :)

Z niecierpliwością wybiegam myślami do kolejnych Dni Ułana za rok, który wypełniony będzie pewnie intensywną pracą w stowarzyszeniu (jest jej w bród, ale i zapału nie brakuje). Za rok obowiązkowo wystąpić musimy konno. Pytanie czy w trójkę w szyku z lancą i proporcem, czy w trzy pary koni z prawosławną :) Życzyłbym sobie tylko, żeby jak opowiadali, wróciły te czasy, kiedy to w militarii 40 zawodników startowało.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 20 kwi 2008, o 22:30

Piotrze przyznam ci pełną rację że Zbliżenie się do Pana Lesława (z którym i jam miałem przyjemność porozmawiać uścisnąć prawicę) kończy się pewną poprawką korektą - dla wprawnego profesjonalnego oka nic nie ujdzie i w niedzielę w szyku konnym stałem poprawiony o jeden element który w sobotę szpecił mój wizerunek.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Miro » 20 kwi 2008, o 23:25

Dzięki chłopaki "Daki " za expresową relację z Poznania.
Jutro jadę poćwiczyć , stare kije narciarskie i kule zamieniły się w lancę :)
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez elmijakke » 21 kwi 2008, o 00:17

Właśnie dotarłem do Wawy, zmęczony jak cholera, tuż przed wyjazdem z Poznania odbyliśmy po Cytadeli razem z Konradem małą przebieżkę w pogoni za Lubczykiem (chłopak wybrał wolność), ale dzięki chłopakom od Kostrzewy hasanie nie trwało długo... :wink: Miło było Was poznać, mam nadzieję że spotkamy się niedługo, bo jak zauważyłem nasze poglądy na kawalerie są raczej zbieżne...Idę spać, jak jutro wstanę, nie wiem...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lucas » 21 kwi 2008, o 07:26

Gratuluję udanych udziałów w Dniach Ułana!! Niestety nie było w tym roku w Poznaniu 8 Pułku Ułanów ale to nie znaczy, że w przyszłości nie będzie. Cieszę się z Waszych Koledzy sukcesów - pozdrawiam serdecznie i dzięki za relacje.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Piotrek » 21 kwi 2008, o 11:53

Elmijakke, to o której w końcu wyjeżdżaliście z Poznania? Nie wiedziałem biegających swobodnie koni, musiał uciec za kulisy gdzieś :)

A na ułanów 8 Pułku i tych noszących barwy innych pułków liczę za rok :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron