Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2008 w Poznaniu

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 27 mar 2008, o 23:33

Drogi Weteranie:)
Może to i faktycznie ważne, by korygować poprawną wymowę słowa capstrzyk

za Kopalińskim:

capstrzyk wojsk. sygnał apelu wieczornego, odgrywany na trąbce a. bębnie; przemarsz wieczorny oddziału wojska (a. innej org.) ulicami miasta w przeddzień uroczystości (niekiedy z pochodniami).
Etym. - nm. Zapfenstreich pierw. 'zabicie beczki czopem na znak zakończenia na dziś wyszynku; jw.'; Zapfen 'czop, szpunt'; Streich 'uderzenie'.



zatem nie o strzykanie starego capa tu chodzi:)

ale ja chciałem o co innego zapytac: Dlaczego w tym roku wydaja sie te Dni Ułana jakieś takie....wysilone?? Robione bez werwy, jedynie z raczy wieloletniej tradycji czy tez może przyzwyczajenia?? Na niespełna trzy tygodnie przed taka impreza nie ma niemal zadnych konkretów, od wczoraj wsród braci kawaleryjskiej znany jest program zawodóem Militarii a na mieście zadnego plakatu czy choćby małej informacyjki nie uświadczysz. Z czego to wynika??

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pieczarka » 27 mar 2008, o 23:42

No właśnie. Na stronie "nPK" w temacie o Dniach Ułana jako załączniki zamieszczony jest Regulamin Zawodów z "dodatkami"
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 mar 2008, o 23:56

Ludzie! Weżcie się do roboty bo wreszcie mam zgodę Rodziny na pierwszy w moim zyciu wyjazd na Dni Ułana do mojego kochanegp Poznania, gdzie spedziłem cztery wspaniałe beztroskie lata na Wydziale Turystyki i rekreacji AWF Poznań!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 31 mar 2008, o 17:24

Z pozyskanych dzisiaj informacji :

Tradycyjnie ma odbyć się capstrzyk (sobota) i tradycyjny przemarsz w szyku konnym z Woli do centrum miasta, w niedzielę ok. godz. 9. Szczegółowe informacje na ten tamat mają być podane na odprawie przed militari w czwartek wieczorem.

W niedzielę na Cytadeli mają odbyć się rekonstrukcje historyczne (Powstanie Wlkp. i wrzesień 1939). Szczegóły mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu na stronach Estrady Poznańskiej.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 kwi 2008, o 07:58

Gdzie w Kaliszu jest zakład rymarski produkujący siodła?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 1 kwi 2008, o 08:18

a jaki to ma zwiazek z DU 2008:D??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 1 kwi 2008, o 12:11

Ułan z Pacanowa napisał(a):Gdzie w Kaliszu jest zakład rymarski produkujący siodła?


Przy ul. Górnośląskiej 18. Łatwo trafić, bo to duża i długa ulica. Nie wiem, czy produkują siodła, ale całą resztę (ogłowia, uprzęże, itp.) u nich widziałem. To stary fachowiec, nota bene niegdyś dobry znajomy mojego dziadka.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 kwi 2008, o 14:05

Dzięki! A Ty Lookas to nawet szukałbyś związku przypadłosci kobiecych z DU! Chociaż może to i u Ciebie ma jakis wpływ! :mrgreen:

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 11:36 pm ]
Niestety nie jedziemy na Dni Ułana! Może w przyszłym roku! Poniżej fragment decyzji Dowódcy!

"Jednak szanując czas Ułanów naszego Szwadronu musimy podejść do tego bardzo racjonalnie i z dużą rozwagą, wybierając te z nich, które są najbardziej spójne z naszymi działaniami i załozeniami statutowymi. Każdy wyjazd poza najbliższe okolice Krakowa, to już kilka dni i dużo większe koszty, na jedno i drugie nie wszyscy mogą sobie pozwolić zbyt często, a wyjazd małą grupą nie daje pożądanego efektu.

Dlatego dbając również o to, aby Ułani naszego Szwadronu mogli spotykać się jak najczęściej w szerszym ale własnym gronie, co wznacnia wzajemne relacje i pogłębia przyjaźnie postanowiłem, że w tym roku nie będziemy uczestniczyć w "Dniach Ułana w Poznaniu" ( tym bardziej, że do dzisiaj nie ma jeszcze jednoznaczego i szczegółowego programu ), za to zorganizujemy w dniu 19 kwietnia br. jednodniowy Rajd po "Puszczy Niepołomickiej",
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 4 kwi 2008, o 09:08

No cóż!!

Osobiście miałem nadzieje na spotkanie Szwadronu Niepołomice w Poznaniu. Oczywiscie Wasze powody sa dla mnie zrozumiałe, niemniej zastanawiam się (na głos) czy nie byłoby jednak fajnie wystawić choćby reprezentacji na zawody Militarii?? W koncu to też element promocji Kawalerii. Kto wie, czy nie jeden z wazniejszych. Dla mnie kawaleria zaczyna sie i konczy na cechach uzytkowych, w czym militarii bardzo pomagają, a paradność to tylko kapitalny dodatek. Bardzo istotny, ale jednak nie powinien być na pierwszym miejscu.

Tak czy owak szkoda ogromna!
No ale rok sie jeszcze nie kończy i jesli wszystko pojdzie po naszej mysli, to pewnie spotkamy sie na Wymarszu Kadrówki albo w Komarowie:)

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 kwi 2008, o 09:24

Ja też maiłem nadzieję że pierwszy raz będę w końcu na tej imprezie no ale..... Nie muszę pisać ze byłoby to kosztem pewnych rodzinnych wyrzeczeń, a i tak mogą zawsze wystąpić nagłe sytuacje przekreślajace wszystkie plany! Może za rok - kto wie?
Parady są dodatkiem - zgadza sie! Ale kiedy się przekroczy 50 lat, przy skromnych możliwościach finansowych i braku własnych koni, kiedy ma się pod opieką schorowanych starszych ludzi - to właśnie paradne wyjazdy sa jedną odskocznią w kawalerię!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 4 kwi 2008, o 09:31

doskonale Cie rozumiem!!!!

I nie chciałbym tu byc źle zrozumiany!! Ja nie krytykuje tu niczego i nikogo. Zwyczajnie mam troche inne podejscie do tematu bo odrobine co innego mnie pasjonuje w Kawalerii I Konnej Artylerii. A decyzja Szwadronu jest w pełni uzasadniona i nie zameirzałem jej tu w zaden spsób komentować!!! jesli ktos to tak odebrał, to Z CAŁEGO SERCA PRZEPRASZAM!!!

Marzy mi się taki czas, ze Kluby czy Organizacje KO beda chciały i mogły (bo bez środków to nic sie nie da) wystawiac reprezentacje na zawody Militarii i po cyklu takich zawodów, jesienia bedzie można rozegrac prawdziwe Mistrzostwa KO w Militarii.
Marzy mi sie jednoznaczny regulamin, wysoki poziom i wskrzeszenie polskiej szkoły jazdy wojskowej.

Marzy mi się........:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 4 kwi 2008, o 09:54

Ja tez miałem nadzieję i cieszyłem się bardzo, że będę miał w końcu okazję poznać Kolegów osobiście. Ale cóż, co ma wisieć, nie utonie. Trza będzie poczekać na inną okazję...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 kwi 2008, o 11:49

Ja przynajmniej nie poczułem się urażony, a marzę podobnie! Pomarzyć zawsze wolno!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 16 kwi 2008, o 22:30

buty - są
mundur - jest
czapka - jest
rękawiczki - są
........
szabla - jest
ostrogi - są
czyszczenia do szabli i butów - są
........
paszport konia - jest
Bursztyn - BRAK !!!!!!!!!!!!! ...... Aaaaaaaaa. Jego pakuję dopiero jutro.

ps. niby wszystko spakowane a i tak czegoś zapomnę
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lookas » 16 kwi 2008, o 22:45

skoro starzy wyjadacze się tak ekscytują, to co my mamy powiedziec:) Przecież dla nas to absolutna premiera:)

A może jakoś sie zgadamy?? warto byłoby przy okazji DU poznać się osobiscie:) My bedziemy widoczni ( my czyli Łuki, Piotr i ja) bo chyba jako jedyni bedziemy mieli czarne otoki:)

Ewentualnie.....ustalmy jakiś termin i miejce. Co Wy na to??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron