Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2008 w Poznaniu

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 21 kwi 2008, o 14:14

Opadły emocje, kolejne Dni Ułana za nami. W porównaniu do poprzednich frekwencja na zawodach militarii bardzo mizerna. Faktycznie taniej i łatwiej byłoby je zorganizować w Starej Miłosnej, niz w Poznaniu. Zabrakło tez plenerowych imprez na Woli, a szkoda, bo tam jest doskonały klimat do rekonstrukcji. Osobiście odczułem jakiś dziwny galimatias i brak zainteresowania w środowisku Wielkopolskiego KO. Mozliwe, ze to tylko przesilenie w szeragach "starych ułanów", w końcu w tym roku zadebiutowały w Poznaiu dwie nowe organizacje. Jedna z nich, to nasz "7 DAK", druga, to grupa stworzona przez instruktorów poznańskiej Woli, wystepujaca w barwach ogólnokawaleryjskich ze ślicznymi "korpusówkami" na kołnierzach. Zatem duch w narodzie nie ginie, może tylko strasze srodowisko jest zbyt hermetyczne, by dopasować się do nowych realiów. Coraz cześciej nie wystarcza juz samo "wygladąnie" jak kawalerzysta. Coraz czesciej trzeba robic cos wiecej. Stąd coraz wiecej grup RH, coraz bardziej zwraca sie uwage na to by wygladac zgodnie z historia i przepisami IIRP, by temat traktowac powaznie i dogłebnie, a nie po łebkach. I to pierwsze spostrzeżenie z tegorocznych DU. "Branża" staje się coraz bardziej wymagająca i swietnie stymuluje do dalszego rozwoju. Niestety, drugą stroną medalu sa koszta i ten własnie aspekt blokuje wielu z nas. No ale na to chyba nie ma rady.....

Odkąd pierwszy raz zobaczyłem Militarii jestem jego gorącym zwolennikem. Tym bardziej zmarwiła mnie tak mizerna frekwencja zawodników:( Juz pisałem, ze wg mnie, militarii podupada. Jako, ze to trudna dyscyplina, wymagajaca sporego zaangazowania, czasu i środków, nie dziwi mnie, ze tak niewielu z nas ją uprawia czynnie. Smuci jednakże, ze środowiska nie sa zainteresowane wysyłanie swoich delegatów na takie zawody. Oczywiście rozumiem - koszta i td itp, ale przeciez w ten sposób bardzo szybko całe KO zamieni się w dziwny twór a kultywowanie najlepszych tradycji pójdzie w las.

i ostania refleksja:) Pierwszy raz w zyciu udało mi sie byc uczestnikiem tej imprezy. Od wielu lat, jako widz marzyłem, ze może kiedys w końcu....... i słow stało się ciałem:) Jeszcze bez konia, wciąz bardziej jako widz, ale już uczestnik, cieszyłem się, ze wciąż sa ludzie, którym to co robimy nie jest obojetne. I że znaleźli sie tacy, którzy nie bez odrobiny złośliwości ale bardzo konstruktywnie krytykowali mnóstwo naszych niedociagnięć i braków. I ze mimo wszystko z radościa przyjeli nas w swoim gronie. To dało mi potężnego kopa do dalszej pracy:) I mimo wszystko uważam, ze tegoroczne DU były udane:)

Bardzo sie cieszę, ze mogłem poznać zacnych Szwolezerów!! To była czysta przyjemność:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łuki » 21 kwi 2008, o 15:10

Lookas napisał(a):Bardzo sie cieszę, ze mogłem poznać zacnych Szwolezerów!! To była czysta przyjemność:)

No i kolegów ze Szwadronu Jazdy RP :-D
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Piotrek » 21 kwi 2008, o 22:03

No właśnie tak mnie zastanawia, czemu nikt ze Szwadronu jazdy nie udziela się na forum... Komputerów tam nie mają czy jak?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pieczarka » 21 kwi 2008, o 23:09

Łuki napisał(a):
Lookas napisał(a):Bardzo sie cieszę, ze mogłem poznać zacnych Szwolezerów!! To była czysta przyjemność:)

No i kolegów ze Szwadronu Jazdy RP :-D


hmmm. To my, szwoleżerowie jesteśmy ze Stowarzyszenia - Szwadron Jazdy RP natomiast zołnierze są ze Szwadronu Kawalerii WP.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Maciej Sekuła » 21 kwi 2008, o 23:13

Piotrek Jak było w Poznaniu ???, które miejsce zająłeś zapewne pierwsze :). Widziałem Cię na paru zdjęciach wraz z Bursztynem (chyba nie zostawiłeś go w Poznaniu :} ). Pozdrawiam Maciej
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotrek » 21 kwi 2008, o 23:17

Kiedy myślę o Szwadronie Kawalerii WP to zawsze mam w głowie "Błyszczy jak na niebie gwiazdy, podchorążych szwadron jazdy". Jakoś słowo szwadron takie skojarzenie mi do głowy przynosi. I choć to o CWK było, to pewnie dlatego nie zauważyłem, pomyłki Łukiego.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Łuki » 22 kwi 2008, o 08:23

pieczarka napisał(a):
Łuki napisał(a):
Lookas napisał(a):Bardzo sie cieszę, ze mogłem poznać zacnych Szwolezerów!! To była czysta przyjemność:)

No i kolegów ze Szwadronu Jazdy RP :-D


hmmm. To my, szwoleżerowie jesteśmy ze Stowarzyszenia - Szwadron Jazdy RP natomiast zołnierze są ze Szwadronu Kawalerii WP.


hmmm. Nie wiem dlaczego mi się pomylilo :-) W każdym razie pozdrawiam wszystkich :-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 kwi 2008, o 19:20

Jak go zwał, tak go zwał!
Byle Szwadron fason miał!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez kamilk224 » 24 kwi 2008, o 07:38

CZy w w rogatywce polowej tej sukiennej mozna pojechac na jakas uroczystosc??bo widzialem takie cos?
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Lucas » 24 kwi 2008, o 08:01

To co masz na głowie uzależnione jest od reszty. Odsyłam do regulaminów naszego Szwadronu na www.ulani.pl tam znajdzesz rodzaje umundurowania (garnizonowe, polowe, galowe, wieczorowe) - najważniejsza rzecz: umundurowanie ma być kompletne. Więc albo rogatywka sukienna do polowego munduru albo galowy (garnizonowy) z rogatywka garnizonową albo w miejscu zgrupowania ( na luzie) furażerka.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron