Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Inscenizacja w Szczytnie......i zaskoczka

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Inscenizacja w Szczytnie......i zaskoczka

Postprzez Lookas » 14 gru 2007, o 12:30

Witajcie!!

Przeglądam sobie własnie strone toruńskiego Stowarzyszenia Miłosników Artylerii i Militariów i cóz widzę?

Obrazek

fotka pochodzi z galerii inprezy rekonstrukcyjenj w Szczytnie.

cała GALERIA jest tutaj. No i teraz zastanawiam się, co to za grupa rekonstrukcyjna ale tez jakie to barwy.W srodku ułan z proporczykiem 15 PU.po bokach inne barwy. Gdyby zamiast błekitu był seledyn to byłby to 8PSK. No ale nie jest. Może ktos był na tej imprezie i wie cos wiecej?? A moze jest tu ktos, kto brał w niej udział??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 14 gru 2007, o 13:12

Obrazek

Inny to nie bedzie jak 8PSK biale otoki mowia same za siebie przy tych proporczykach, moze poprostu nie mieli bardziej zielonego materialu:)
Ten srodkowy z proporczykiem 15 PU tez ma biala otoke... czemu...?
Na zdjeciu widac jeszcze odznaki, pierwszy jadacy z czerwona... to napewno nie 8PSK ale druga odznaka jest dosc zblizona do tej 8PSK z tym, ze zdjecie nie pozwala stwierdzic czy ramiona maja zielen czy sa cale biale. Wydaje sie jakby byly biale a powinny byc zielone z cienka biala otoczka.

Dodatkowo na kolnierzach widac zielen i biel, co utwierdza mnie w tym ze to 8PSK
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 14 gru 2007, o 13:33

na pozostałych fotkach widać, ze podchodzą do sprawy powaznie i staraja sie być w zgodzie z regulaminem. Zatem skad taka wtopa z tymi proporczykami:( Szkoda:(

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 7:06 pm ]
No i jak odpowiedx się znalazła. I to w najnowszym numerze NPK. Artykuł na dwie strony o ułanach na wileńszczyźnie. A własciwie nie tyle ułanach, co strzelcach konnych. Zidentyfikoali się jako Sekcaj konna klubo Joker z Diałdowa. Kultywują faktycznie tradycje 8PSK. i niemal wszystko mi pasuje poza ta barwą:(

Może ktoś z as mi to wytłumaczy?? Bo szacunek dla działalności i niemal nie można nicego zarzucic umundurowaniu i rzędom. W kazdym razie widuje sie mniej zgodne z przepisami. Tylko ten proporczyk:(

POzdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 gru 2007, o 10:42

Lookas! Tyś chyba bardzo śpiący był jak to zdjęcie co jest na Forum oglądałeś.

A gdzie oni żaboty mają?
Dowódca i dwóch z tyłu mają rozpiete kołnierzyki pod szyją!!!!!
A co to za sznurki zamiast uwiązów?
Dowódca nie ma sakw chociaż czaprak wz 36 żołnierski
Koce szare zrolowane po piechocińsku
Widzę tylko jedną sakwę! I to niewypchaną!
Ogłowia sportowe czarne - jedno na wytoku!

JA wiem, że nie od razu Kraków zbudowano - sam kiedyś miałem braki w umundurowaniu! Ale niech chciaż kołnierzyki zapną i rękawiczki założą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 15 gru 2007, o 12:39

po chwytach lancy też nie wiadomo dokładnie czy szarżują, defilują , czy może rajd odbywają, bo każdy ułan robi co innego (chociaż patrząc na szablę rozumiem, że to szarża.... :wink: )
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 15 gru 2007, o 12:43

nikt z nich niema ogłowia wojskowego
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez pulkownik » 15 gru 2007, o 13:33

Panowie !!! basta ! czepić można się wszystkiego ! nawet wieku ułana. Nie o krytykę idzie a o to, że każdy w swoim tempie dochodzi do odpowiedniego wizerunku.
Każdego z nas można zjechać - Nawet po fotach na forum. Koalicyjka nie taka, a dlaczego w ogóle jest, a dlaczego kołnierzyk w takim rozstawie itp. itd. Te fotki wyrwane z kontekstu. Może gość oddał sakwy do naprawy a to zwykły trening, a może jeszcze coś innego .... . Spokojnie bez emocji. Może maja lepsze foty.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 15 gru 2007, o 13:41

no to w obronie tychże kolegów.... Ogłowia maja wolskowe, tyle, ze bez drugiej pary wodzy:)

Poza tym mam wrazenie, ze poza tymi dwiem fotkami nie zajrzeliście do galerii:)
Wiec na usprawiedliwienie moich spostrzeżeń kika fotek z imprezy wczesniejszej, z udziałem tej samej ekipy:)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tu cała GALERIA

A mój osad o nich napisałem na podstawie obu galerii i tekstu w NPK

POzdrowienia

[ Dodano: Sob Gru 15, 2007 12:43 pm ]
Dzięki serdeczne Pułkowniku!! Zanim zamieściłem swojego posta, Ty złapałeś kontekst:)

Tylko te barwy:(.....szkoda, ze nie ma tu nikogo znich:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 gru 2007, o 15:26

Basta! A niby czemu? Od tego jest to Forum! Sam kiedyś jeździłem jak ułanoid bo tylko na to było mnie wtedy stać! Ale myślę że w chwili obecnej mogę się wypowiadać na tym Forum jak chcę na temat tego co widzę! A na tym zdjeciu jest to co jest ! Jak się zamieszcza na ogólnopolskim Forum dyskusyjnym zdjęcie to trzeba się liczyć z reakcję i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Najwyżej trzeba pomyśleć wcześniej i albo wykadrować to co się chce pokazać, albo dać inne zdjęcie! Każdy kto mnie zna może powiedzieć w jakim stanie jest moje umundurowanie i rząd! Można to zobaczyć w naszych galeriach na stronie www.ulani.pl. A doszedłem do tego słuchając przede wszystkim bardziej doświadczonych współczesnych kwalerzystów, nawet młodszych wiekowo. I przyjmowałem wszelkie uwagi krytyczne! Osobiście uważam że częstsze przypominanie da lepszy efekt. Chociaż wszyscy znamy takich co zapowidają sie od lat jako niereformowalni!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 15 gru 2007, o 15:54

Prawda, prawda Ułanie z Pacanowa - Twój wizerunek jest nam znany ( z tej dobrej strony ) Tylko, że te fotki wcale nie swiadczą o niczym. Lookas uzupełnił galerię i wygląda to znacznie lepiej. Błędy popełniamy wszyscy ale ... uczymy się nawet na tym forum. Tylko, że nie możemy z nikogo kpić ! a właśnie tak ja to odebrałem. Może za rok Ci sami ludzie będą dla nas przykładem.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 15 gru 2007, o 15:55

JARKU!!!pozwole sobie się z Toba nie zgodzić. Faktycznie masz rację, ze nalezy dązyc do coraz wyzszego poziomu. BEZAPELACYJNIE!!!

Ale ich zdjęcia zamiesciłem ja, po to tylko, by zidentyfikowac barwy. Nie mam monopolu na wiedze i nie znam kazdego proporczyka. dlatego zapytałem podpierając się ilustracją.

Niestety temat przekształcił się w pregież. Nie było to moją intencją. Fotki, które wybrałem miały pokazac jedynie proporczyki. Nie miały stanowić podstawy do krytyki. Nie znamych tych ludzi, nie powinniśmy ich osadzac na podstawie wyrwanych z kontekstu zdjęc. Kazdemu z nas moga sie takie kiksy zdarzyc i co wówczas?? Przykład?? prosze bardzo
Obrazek

Bez kłopotu mozna by sie przyczepic do niewypchanej sakwy i dziwnie "rozchełstanego" wiadra:) Do nieregulaminowej kurtki w zestawieniy z rogatywką polowa itd itp:D

(cała galeria jest TU )

A istota forum jest wg mnie edukacja a nie krytyka. Wytykac mozemy sobie na zywo i wszem wobec. Już niedługo kolejny sezon i zaroi sie od imprez kawaleryjskich. Bedą okazje do spotkań i dyskusji. I wówczas, przy równych szansach niech ma miejsce zwracanie uwagi i merytoryczna dyskusja. Nie w ten sposób, gdy ktoś nie moze się bronić ponieważ nawet nie wie, ze jest takiej krytyki przedmiotem.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 gru 2007, o 20:15

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!
Ja tylko powiedziałem swoje! A dla Ciebue jedno doswiadczenie więcej - co pomyśleć przed wstawieniem zdjęcia na Forum! A za długo tutaj siedze i za dużo napisałem, aby kryć się z jakąś słuszną uwagą! Był czas że na nas nawet nam bliscy nie zostawiali suchej nitki! A jak mielie rację, to pozostawało jedynie zęby zacisnąć! I takie jest życie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 22 gru 2007, o 21:12

Co jak co, idealem nie jestem i nigdy nie bede ale nim sie pokaze w mundurze to swoj rzad konski doprowadze do jak najbardziej zgodnego z epoka, bo przeca ulani najpierw zajmowali sie wszystkim co zwiazane z koniem a potem soba!
Ten czlowiek to mnie rozbawil do rozpuchu...
Zobaczta Panocki jakie ten ułanoboj ma siodlo:
http://www.kawaleria.org/index.php?cate ... ageid=1374
http://www.kawaleria.org/index.php?cate ... ageid=1304

Na mundur, atrape broni, rogatywke to go stac bylo...
Nie lubie sie czepiac ale nie uwazacie, ze przesadzil?
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez myta2 » 22 gru 2007, o 23:09

dałby czaprak stroczył się zgodnie z... wymienił strzemiona hahaaha (ale to już reanimacja i kaszana)i może tak mocno w oczy by się nie rzucało jak właściwego rzędu niema, ale w takiej formie to faktycznie nieciekawy widok. West pod krojantami.... :sad: to przykre
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 gru 2007, o 23:14

Może wróćmy juz do imprez kawaleryjskich a ten problem przenieśmy do "Współczesnej Kawalerii Ochotniczej III RP"
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron