Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bitwa o Olszynkę Grochowską 1831 - 24 luty 2013

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Bitwa o Olszynkę Grochowską 1831 - 24 luty 2013

Postprzez fen » 20 lut 2013, o 01:33

Koledzy 24 lutego 2013 w niedzielę manifestujemy na historycznym miejscu Bitwy 182gą rocznicę tej krwawej batalii - być tam należy .. a oto odezwa Komitetu Organizacyjnego obchodów rocznicowych Bitwy.

„Przechodniu, powiedz Współbraciom, że walczyliśmy mężnie i umierali bez trwogi,

ale z troską w sercu o losy Polski i losy przyszłych pokoleń - o Wasze losy”Taki napis widnieje na pomniku w historycznym miejscu Bitwy o Olszynkę Grochowską.25-go lutego br. obchodzimy 182 -gą Rocznicę najważniejszej polskiej bitwy XIX wieku, a może jednej z najważniejszych bitew w historii Polski. Znawcy mówią, że ta Bitwa dała początek nowożytnemu Narodowi Polskiemu…W 1916 roku, w rocznicę Bitwy, zjawiło się na polach Olszynki Grochowskiej 160 tysięcy Warszawiaków . Bez telefonów, bez radia, bez telewizji, bez Internetu. Zjawili się nieprzymuszeni przez nikogo, aby zamanifestować swoją polskość…W tym roku z uroczystości rocznicowych „wypadła” Inscenizacja Bitwy.

Chociaż Rada Warszawy przyznała środki na tę Inscenizację, chociaż podjęto Uchwałę rok wcześniej, że Inscenizacja Bitwy będzie stałym elementem w kalendarzu Obchodów historycznych wydarzeń, to zasłaniając się tzw. kryzysem nikt nie chce przyznanych przez Radę Warszawy środków - wydatkować.

Nie tu miejsce na komentarz tego zjawiska. Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską apeluje do wszystkich Grup Rekonstrukcji Historycznej, Stowarzyszeń Miłośników Barwy i Broni o U C Z E S T N I C T W O dnia 24-go lutego 2013 r. w Uroczystości uczczenia 182 Rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską.Nieważne - jaki okres historyczny reprezentujemy w swoich Stowarzyszeniach. Zamanifestujmy pod swoimi Znakami, w swoich historycznych mundurach i uniformach naszą Pokoleniowo-Historyczną Solidarność!Polska krew, która wsiąkła w ziemię pod Olszynką Grochowską – nie znikła

Ona płynie w naszych żyłach ..

My - z Nich.Bracia! Kamraci! Koledzy!

Nasza obecność 24 lutego 2013r. jest nie tylko naszym Obowiązkiem

To nasze Prawo!

Nasza Duma!

Nasza Radość!

Przybywajmy - na piechotę, konno i pojazdami, jak kto ma w swoich formacjach !A oto Program Uroczystości:

24 lutego, 2013r, niedziela.12:30 - Msza św. w Kościele Najczystszego Serca Maryi (Kościół jest Świątynią - Pomnikiem Bitwy o Olszynkę Grochowską, erygowanym w 1925r.) - Plac Szembeka, Warszawa13: 30, po Mszy - Uroczysty Przemarsz na historyczne, centralne miejsce Bitwy o Olszynkę Grochowskąok. 14:10 - Uroczystości na historycznym miejscu Bitwy o Olszynkę Grochowską:- pokazy i prezentacje Grup Rekonstrukcji Historycznej związanych z okresem Królestwa Polskiego i samą Bitwą- część oficjalna- Apel Poległych - Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego- część nieoficjalna czyli Integracyjna GrochówkaZgłoszenie swego Uczestnictwa prosimy kierować do Komendanta Placu.

Jest nim Kolega Adam Sujecki, tel: 601-324-595Do Zobaczenia!W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 182. Rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską

w składzie :

Krąg Pamięci Narodowej,

Stowarzyszenie Olszynka Grochowska,

Komitet Katyński

Patriotyczny Grochów- Wojciech Olszański

to jest oficjalny komunikat Komitetu Organizacyjnego Uroczystości 182 Rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską


Fen
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Bitwa o Olszynkę Grochowską 1831 - 24 luty 2013

Postprzez myta2 » 20 lut 2013, o 11:23

Kolego możesz podesłać na priva więcej informacji (dokładny adres etc,) będę w okolicy to chętnie zajadę popatrzeć :D
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania


Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron