Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Dni Ułana 2012

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 19 lut 2012, o 11:35

Co prawda do kwietnia jeszcze trochę czasu, ale przygotowania do imprezy idą pełna parą!! Tym bardziej, ze po raz pierwszy rozgrywać będziemy też Światowe Mistrzostwa Kawlerii, na które zgłosiło się już kilka międzynarodowych ekip.
Termin tegorocznych Dni Ułana to weekend 18-22.04.2012.

Wszelkie informacje do czasu uruchomienia oficjalnej witryny pojawiaja sie tutaj: http://www.tidgp.vot.pl/portal/WCC_information

Sukcesywnie w ciągu najbliższych kilku dni bedziemy tam umieszczać regulaminy prób i warunki uczestnictwa w zawodach.
Nie mniej gorąco zachęcam do przyjazdu WSZYTKICH , zarówno zrzeszonych w formacjach KO czy Grupach Rekonstrukcji Historycznej, jak również "cywilnych" miłośników i sympatyków kawalerii. Zapowiada się bardzo ciekawa impreza!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Piotr Walter » 19 lut 2012, o 12:48

Mam ubaw :lol:
Zastanawiam się po co byłem angażowany do konsultacji regulaminu i zapisywałem nasze sugestie do 2 w nocy 3 tygodnie temu, skoro nic się nie zmieniło - wszystko jest po staremu bez naszych sugestii... a regulamin trafił na stronę dopiero dziś...
Na szczęście to nie mój problem.
Pozostaję tylko lekki nie smak w ustach...
Do zobaczenia.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 28 lut 2012, o 16:32

W tym roku do konkursów staną także zagraniczni zawodnicy. I mimo, ze chlubimy się doskonała kawalerią, oni też będą chcieli sie maksymalnie dobrze zaprezentować.

Mała próbka: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 0z4T6Ebi0#!

Te konkurencje wchodzą w skład próby dla sprawności kawalerzysty WCC. Warto sie przygladać!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 28 lut 2012, o 16:49

Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lach » 28 lut 2012, o 17:37

http://www.youtube.com/watch?v=wxV1qKhA ... re=related
jakby sie tacy stawili to bedzie sie czego bac:)
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez pieczarka » 28 lut 2012, o 22:59

patrząc na regulamin "PRÓBA WŁADANIA BRONIĄ KONNO WCC" (http://www.tidgp.vot.pl/portal/mounted_skill_wcc - pozornik nr 10) muszę przywyknąć do faktu, że poraz pierwszy od wielu lat tor władania szablą będę musiał przebyć bez temblaka - ot niespodzianka.
Dobrze, że lancę do tej próby zapewnia organizator bo już zastanawiałem się, którą lancę poświęcimy - do treningów trzeba pożyczyć "francuza".
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 28 lut 2012, o 23:20

Pozornik nr 10 to jest hyrda do skoku! Zdaje się, ze myślałeś o nastepnym, #11 "cavalryman heart". Faktycznie, trzeba będzie w nim zostawic szablę, co nie bardzo pasuje do naszej filozofii a i łatwiej zrobić ten manewr brytyjskim pałaszem.

Cały tor jest tu rozrysowany poglądowo i nie ma pewności, czy na pewno pobiegnie aż tak ciasnym zygzakiem:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez elmijakke » 28 lut 2012, o 23:24

Piotrze, ale my chyba tego nie musimy jechać! :P
Ogólnie regulamin ok, ale jednak nie zgadzam się z Michałem co do lancy i szabli - "konkurs dokładności" znowu preferuje jeżdżenie przez nóżkę i skradanie się do pozorników... Dlaczego boicie się wyśrubować normy i walić punkty karne za przekroczenie. Znowu pokazujemy coś nieprawdziwego - preferujemy snucie się torze. Przecież wiadomo że lepiej będziej pojechać wolno, ale dokładnie. Ogólnie uważam, że najlepszym rozwiązaniem było tak jak kiedyś w Poznaniu - na początku każdy dostaje 100 pkt i każda sekunda przejazdu zabiera jeden punkt, to byłoby zdecydowanie bardziej widowiskowe i preferowałoby jazdę do przodu. Postawcie się w roli widza, który ogląda 10 z kolei jeżdża który jedzie przez nóżkę - nuuuuuuuda!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez pieczarka » 28 lut 2012, o 23:38

elmijakke napisał(a):Piotrze, ale my chyba tego nie musimy jechać! :P
Ogólnie regulamin ok, ale jednak nie zgadzam się z Michałem co do lancy i szabli - "konkurs dokładności" znowu preferuje jeżdżenie przez nóżkę i skradanie się do pozorników... Dlaczego boicie się wyśrubować normy i walić punkty karne za przekroczenie. Znowu pokazujemy coś nieprawdziwego - preferujemy snucie się torze. Przecież wiadomo że lepiej będziej pojechać wolno, ale dokładnie. Ogólnie uważam, że najlepszym rozwiązaniem było tak jak kiedyś w Poznaniu - na początku każdy dostaje 100 pkt i każda sekunda przejazdu zabiera jeden punkt, to byłoby zdecydowanie bardziej widowiskowe i preferowałoby jazdę do przodu. Postawcie się w roli widza, który ogląda 10 z kolei jeżdża który jedzie przez nóżkę - nuuuuuuuda!

ad. 1 - zobaczymy Krzysztofie w jakiej konfiguracji jeździec/koń ostatecznie wystartujemy
ad. 2 - też o tym miałem napisać, ale jakoś ostatecznie ... zapomniałem - fakt snucie się po trasie nie jest widowiskowe.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 28 lut 2012, o 23:40

hmmm....jestem podobnego zdania, ale z wrodzonej przekory odwrócę kota ogonem:) Dlaczego zawodnicy jadą tak zachowawczo??Czyżby liczyła się tylko zimna kalkulacja a kawaleryjska fantazja służyła tylko-li do tłumaczenia wyskoków "nocy huzarskiej"??

Nie chcę tu toczyć dyskusji, raczej opisuję moje subiektywne wrażenie. Z pozycji widza często odnosi się wrażenie, ze zawodnikom nie zależy na widowiskowym przejeździe a jedynie na odklepaniu konkurencji. Więcej zaangażowania widać na crossie czy parkurze niż podczas konkurencji stricte kawaleryjskich. A publika rzeczywiście się nudzi...:(

Może wyjściem byłoby ustawienie długiego toru z dużymi odległościami miedzy pozornikami.......taki tor trzeba pojechać ostrzej.
Ostatnio edytowano 28 lut 2012, o 23:43 przez Lookas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez elmijakke » 28 lut 2012, o 23:43

Lookas napisał(a):hmmm....jestem podobnego zdania, ale z wrodzonej przekory odwrócę kota ogonem:) Dlaczego zawodnicy jadą tak zachowawczo??Czyżby liczyła się tylko zimna kalkulacja a kawaleryjska fantazja służyła tylko-li do tłumaczenia wyskoków "nocy huzarskiej"?? Nie chcę tu toczyć dyskusji, raczej opisuję tu moje subiektywne wrażenie. Z pozycji widza często odnosi się wrażenie, ze zawodnikom nie zależy na widowiskowym przejeździe a jedynie na odklepaniu konkurencji. Więcej zaangażowania widać na crossie czy parkurze niż podczas konkurencji stricte kawaleryjskich. A publika rzeczywiście się nudzi...:(


Dlaczego jadą zachowawczo?!?! Przecież to proste! Bo chcą wygrać - a taka punktacja i zasady rozgrywania tego konkursu PREFERUJĄ jazdę na dokładność zwalczania pozorników i jazdę przez nóżkę! Przecież nikt trzeciego dnia zawodów nie pojedzie na hurra i sam sobie odbierze szansę na wygraną, bo nie da rady z dwoma czy trzema pozornikami. Zresztą jak znam życie to znowu pozorniki będą co 12 m i trzeba będzie jechać w tempie 150/min. Zróbcie na litość Boską pozorniki co 20 m na prostej, dajcie 100 pkt na początku i wtedy zacznie się zabawa! :D
Ostatnio edytowano 28 lut 2012, o 23:45 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 28 lut 2012, o 23:45

Czyli jednak zimna kalkulacja i parcie na wynik...może mniej stylowo ale skutecznie:) Szkoda!!....piszę to jako widz:(

Z drugiej strony......obserwując we wrześniu mistrzostwa w łucznictwie konnym, odniosłem wrażenie, ze najostrzej zawodnicy jechali na torze "polskim", gdzie tarcze rozstawione były daleko od siebie. Nie wiem, czy punktowany był czas przejazdu, czy tylko celność, ale konkurs był bardzo widowiskowy!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez myta2 » 28 lut 2012, o 23:48

wcale się nie dziwię :lol: przecież ostatecznie to zawody i liczy się wynik, dla fantazji to można poza konkursem się pobawić, bryty i inne nacje nie przyjadą pofantazjować tylko wygrać, tu kalkulacja jest banalnie prosta :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez elmijakke » 28 lut 2012, o 23:52

Kurwa (krew mnie zalewa jak czytam Twój komentarz) Łukasz zmień regulamin a nie pierdziel mi o zimnej kalkulacji bo szału dostaję z tym Twoim podejściem. Nie po to męczysz siebie i konia przez trzy dni, żeby później pokazać widzom jak to fajnie umiesz jeździć konno, a później jakiś ułan ze szwadronu WP pojedzie osiem razy wolniej i zwalczy trzy pozorniki więcej od Ciebie i wygrywa. Zastanów się co piszesz!!!??? Wystartuj i pogadamy, bo na razie jeżeli Ci się wydaje że wiesz wszystko o MIlitari bo przeczytałeś książkę Pana Lesława to się grubo mylisz! Przejedź cross, przeskocz parkur, wyklep dupę na ujeźdżeniu, a później radośnie pokaż widzom jak fajnie szybko popylasz i machasz szabelką i...przegraj!
Jak zostanie taki regulamin na 100% pojadę przez nóżkę, jak zmienicie będzie lepiej i powalczę!

@Piotrek! Za późno, zgłosiłem cała czwórkę na WCC i Militari :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Dni Ułana 2012

Postprzez Lookas » 29 lut 2012, o 00:06

Po pierwsze prośba - nie klnij:)
Po drugie: przeczytaj proszę jeszcze raz wszystko, co napisałem. Niczego nikomu nie narzucam, co wiecej, jestem zdania, ze NALEŻY WYDŁUŻYć ODLEGŁOŚCI MIEDZY POZORNIKAMI co napisałem wczesniej.
Po trzecie: nie uważam sie za specjalistę od militarii, zresztą nigdy się za kogoś takiego nie uważałem. (To tak samo jak z piłką nożną, nie trzeba od razu grac w ekstraklasie, zeby sie nia pasjonować)

I na koniec: nie mam aż takiego wpływu na jakikolwiek regulamin i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Powtarzam: to, co tu pisze, piszę jako widz. Niczego, nikomu nie wytykam, choć przyznam, ze trochę mi nie pasuje to pragmatyczne podejście. Ale wiem z czego wynika i - co tez już napisałem wcześniej - uważam, ze masz sporo racji, bo konkursy szabli i lancy są zazwyczaj bardzo monotonne.

I tyle......:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Następna strona

Powrót do Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,