Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Spis stowarzyszeń KO w III RP

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 paź 2007, o 08:10

Daj Wam Panie Boże! Przecież kiedys u zarania nowych swych dziejów polska kawaleria liczyłą zaledwie siedmiu "Wspaniałych" - słynna siodemka Beliny! A skoro później tak wspaniale się rozwinęłi, to i Wam tego zycżę!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 15 paź 2007, o 17:15

Ułan z Pacanowa napisał(a):Daj Wam Panie Boże! Przecież kiedys u zarania nowych swych dziejów polska kawaleria liczyłą zaledwie siedmiu "Wspaniałych" - słynna siodemka Beliny! A skoro później tak wspaniale się rozwinęłi, to i Wam tego zycżę!


W Imieniu Służby Dziękuję!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 paź 2007, o 20:48

No nie ma sprawy! Ale napiszcie cos o tym do Nowego Przeglądu KAwaleryjskiego. Warto aby taka inicjatywa była przedstawiona szerszemu forum. No i chyba z tego co wiem, bylibyście pierwszą w kraju grypą kultywująca tradycje jakiegoś DAK-u.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 15 paź 2007, o 21:13

ale to chyba armatę trzeba mieć.... :mrgreen:
To super sprawa, ale wydaje mi się dość ciężka do realizacji - no bo jak DAK to armata, jak armata to sześć koni itd, itp. Życzę powodzenia, może zobaczymy jeszcze na żywo jak chłopaki hamują na zwrocie i ustawiają się na pozycji (ciekaw jestem czy ktoś jeszcze tak umie bez hamulca?)!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 15 paź 2007, o 22:29

tak jak pisalem na początek zapewne pluton rozpoznania (osobiście mój maly konik) na dzisiaj mi to wygląda narazie na poczet sztandarowy, a armata...może kiedyś przy większej ilości zapaleńców ......... wiadomo armata rzecz wielka......... "siła chłopów potrzeba"
W kwestii "Przeglądu Kawaleryjskiego" pewnie uderzymy przy czym narazie czekamy za zielonym swiatłem 17 WBZ, której to jedna z jednostek bezpośrednio przejeła barwy i tradycje 7 DAKu. Mam nadzieje że dzisiejsza armia odczuwa potrzebę marketingowa wspierania takich inicjatyw tworzonych przez cywili ochotników.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 16 paź 2007, o 08:26

Armata....ehhhhh:)

Mnie sie marzy:) zawsze to powazniej wyglada:)
Póki co...mierzymy siły na zamiary i zeby zaistnieć Kompletujemy błogosławieństwa srodowiska, przychylne oko kombatantów, historię i zwyczaje oraz instrukcje i materiały z epoki:) Na razie, to wszystkiego jest trzech jezdnych i wagon zapału:P

Poczet z Proporcem stowarzyszenia to i tak pewnie bedzie wszystko co zdołamy solidnie przygotowac przez zimę. Nie ukrywam, ze liczymy, ze z czasem dobije do nas kilku nowych zapaleńców. I ze uda sie na tyle wyszkolić, by bez szaleństw przeprowadzić 6 spietych koni przez srodek miasta:) Jak dla mnie to i tak bedzie wielkie wyzwanie:)

a na razie.....pracujemy u podstaw:) I żeby juz nie chwalic sie na zapas i nie rozciagac wątku....po newsy zapraszam na stronkę DAK-u.
Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 20 paź 2007, o 00:01

7PSK ma jeszcze jedno stowarzyszenie w Poznaniu
http://www.7pskw.pl/
tak do uzupełnienia wiedzy o grupach kultywujących tradycje.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 11 mar 2008, o 23:46

W imieniu Stowarzyszenia 7 DAK mam przyjemność poinformować, że nasza strona mieści się pod nowym adresem www.7dak.pl
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2008, o 23:57

No ładna - kolorowa!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 12 mar 2008, o 00:04

Strona ta sama, domena nowa, żeby łatwiej znaleźć można było.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2008, o 00:15

Zróbcie szybko galerię zdjęć Waszych Artylerzystów!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 12 mar 2008, o 00:26

Zrobimy, pewnie jak się mundury wszystkim uszyją, bo są w produkcji właśnie. Ja za to złożyłem dzisiaj zamówienie na juchtówki u Pana Barskiego :mrgreen: Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po świętach odbiorę.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2008, o 08:16

Super! I opisuj swoje doświadczenia z konserwacją juchtówek! Przyda sie innym w przyszłości m.in. mnie.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez jarema » 29 maja 2008, o 18:57

Krajowe Koło Żołnierzy i Przyjaciół 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. gen. Gustawa Orlicz - Dreszera.
Sekcja bydgoska: www.16puw.pl

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 10:58 am ]
Temat może ciut kurzem pokryty, ale przeszukując zasoby internetu (ahh te 'google') znalazłem strony internetowe następujących stowarzyszeń:
1 - 3 Pułki Szwoleżerów
1, 2, 5, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 18, 19, 21, 25, 26, 27 Pułki Ułanów
4 i 24 Pułki Ułanów - w strukturach WP
7, 13, 14, 17 Pułki Ułanów - wiem, że istnieją, ale stron nie znalazłem
1, 3, 4, 7, 8, 9 Pułki Strzelców Konnych
5 Pułk Strzelców - istnieje, brak strony
7, 11 DAK

Adresy mogę wysłać (spisane w Excelu). Proszę się zgłaszać ;)
Nie wiem, co z resztą, może mają strony w internecie, ale ich googlownica nie znalazła.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Prośba do Pieczarki

Postprzez Lucas » 2 lip 2009, o 21:49

W swoim profilu na NK pozwoliłem sobie umieścić mapę z podpisem: Tak oto prezentuje się dyslokacja współczesnej Kawalerii Ochotniczej - jeżeli ktoś chce działać z KO ma wybór. Cieniutko wygląda ściana zachodnia.... ale to stan przejściowy. Zdjęcie z artykułu Piotra Piekarczyka z najnowszego numeru Nowego Przeglądu Kawaleryjskiego Nr 28. I oto pojawił się tam komentarz Pana Wojciecha Milaka o treści: w Wierzchowie Człuchowskim jest stowarzyszenie miłośników kawalerii polskiej Hubal na samej granicy miedzy polską a niemcami .granica z 1939 r.a nie zostało umieszczone na tej mapie - tak więc kieruję do naszego nieocenionego Pieczarki apel o uwzględnienie uwagi na mapce w przyszłości.....

Oto rzeczona mapka:

Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pułki ułańskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron