Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

15 czy 25 KO?

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 14:11

Cały czas lepiej.. ;) Ale próbujemy Wam dorównać, i dzięki Wam się rozwijamy :D
Ps dzięki za pomoc z tekstem ;)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Lookas » 2 cze 2011, o 14:30

:)
troszeńkę trąciło kiełbasą wyborczą:)
Może warto się zastanowić co lepsze?? Wielki nabór i średni poziom całej grupy, czy małe stowarzyszenie na maksymalnie wysokim poziomie?? Praca rekonstruktorska jest mozolna i nie da sie nia nikogo uszcześliwic na siłę.

Nie traktujcie tego jak przytyk a raczej moje subiektywne zdanie, wypowiedziane z lekkim przymróżeniem oka ( bo jest odrobine uogólniające:) )
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 14:45

Zwykła promocja Lookas... gdzie indziej się promować jak nie tu? Zobacz ile wątków w tej tematyce..

Nasz grupa jest duża.. ale składa się w dużej części z ludzi wypalonych lub bez wolnego czasu, tzn takich którzy przychodzą na Święto Pułkowe (nie zawsze w mundurze), imprezy integracyjne i płacą składki. Tacy też są niezbędni, i są miłośnikami Piętnastki, jak mogą to pomagają:)
Natomiast potrzebujemy silnej ekipy pokazowo- rekonstruktorsko- uroczystościowej (:P:P:P), składającej się z młodej krwi.
To nie żaden wielki nabór... Wymogi są tak duże że jak się zgłosi 1 osoba rocznie to będę szczęśliwy, ale dzięki temu zgłoszą się Ci na których nam najbardziej zależy - odważni, wytrwali, i chętni do poświęceń.
Potrzebujemy tego zabiegu aby nasza grupa przetrwała i prężnie działała przez długie lata, aby kiedyś miał nas kto zastąpić.
Jeśli będzie wielu chętnych ( w co wątpię) to nie będziemy przymykać na nic oka na okresie kandydackim, a jeśli to nie pomoże to będziemy jeszcze mniej tolerancyjni ;)
Na razie nasze zasady w końcu są jasne i zebrane w jednym miejscu ;D
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Lookas » 2 cze 2011, o 15:04

Ok ok:)
Pisząc o duzym naborze nie Was miałem na mysli:)

Świat sie zmienia to i metody działania sie zmieniają.
Samych sukcesów Wam życzę, żeby z każdym rokiem stare nawyki ginęły a w ich miejsce pojawiały się nowe, i by poziom rósł na chwałę tych, co odeszli!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 15:07

Amen :)
Tak właśnie ma być. Za życzenia dziękujemy :)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 cze 2011, o 16:59

No to dawaj Piotuś! Tyś młody i w świecie przecie bywały :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 2 cze 2011, o 21:24

? Nie do końca zrozumiałem..? Ale zmęczony po treningu jestem może dlatego..
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Skrzydlaty » 27 mar 2012, o 21:01

Cześć i czołem !
Widzę że wątek trwał jeszcze długo po tym jak zapomniałem o forum..
Cieszy mnie to.
Padły w wątku słowa jako by w ułanach potrzebni byli dzielni, odważni i gotowi do poświęceń.
By zastąpić odchodzących. By tchnąć nowego ducha w serce tych którzy czują się wypaleni.
Zgadzam się z tym i w tej sprawie piszę.
Jednak to co przeczytacie nie jest skierowane do jednego docelowego pułku a do pułków wielu.
Jest to coś co zjednoczy wiele serc.

Nie tak dawno byłem zagubiony i na tym forum szukałem zagubionej w kartach historii, tożsamości.
Znalazłem ją dzięki pomocy wielu osób.
Moja tożsamość jest u Krechowiaków.
I pod tym proporcem w mundurze, chce jechać konno z Warszawy do Japonii. Przez Ukrainę i Rosję. (całą Rosję)

Całe to przedsięwzięcie ma na celu uczczenie mojego przodka o którym wyżej.
Wypełnienie jego pragnienia.
Ma też na celu przywrócenie chwały Pułkom Ułańskim oraz pokazanie zwykłemu zjadaczowi chleba że można żyć inaczej..

Szykuję się do tej wyprawy od wielu wielu lat. Jednak zawsze kończyłem z niczym. A to coś nie wyszło a to sponsorzy się wycofali...
Tym razem mam prawie wszystko gotowe, już czuję wiatr we włosach..
Ale brak mi kulbaki wraz z osprzętem.
Miałem ją dostać od pewnego starego rotmistrza który gonił niemca w 39..
Jednak nim się zebrałem do podróży, szanowny rtm zdążył umrzeć.. i kulbaki nie będzie.
Nie stać mnie na zakup nowej kulbaki, gdyż nie brałem pod uwagę jej kosztów..
Dlatego zwracam się do was z prośbą.
Może któryś z was zacnych kawalerzystów, ma kulbakę do pożyczenia na czas podróży (ok 3 lat) może chciałby oddać ją w dzierżawę, albo chciałby sprzedać po mocno zaniżonej cenie z możliwością uiszczenia opłaty do czasu powrotu ?
Wyprawa trwać będzie ok 3 lat. Do Japonii powinienem dotrzeć przed gwiazdką. Jednak chce też wracać konno.. bo jak juz tak daleko zajadę to po co wracać w inny sposób?

Wyruszyć muszę najpóźniej w kwietniu. Potem może być lipa na w okolicach Sybiru..
Liczę że utrzymam planowaną datę 16.04.2012
Jednak siodło muszę mieć w tym tygodniu albo następnym.
Gdyż muszę odebrać konia z pod Łodzi..
Warszawę i Łódź w dużej mierze łączy szlak konny na którym chce sprawdzić swoje umiejętności i czy moje siedzenie wytrzyma tak długą drogę..
Dlatego jak byłby ktoś chętni i tak miły że użyczyłby mi kulbaki byłbym wdzięczny.. ; )
A może ktoś z pod Łodzi chciałby mi towarzyszyć na trasie?

Drugą sprawą jest prośba gościny w stajniach na trasie Warszawa - Zamość
Czy mógłbym liczyć na gościnę w stajniach pułkowych na tej trasie, celem uzupełnienia owsa, pożywienia i wody? : )
Potem.. po przekroczeniu granicy z Ukrainą będę zdany już tylko na Boga ; )


No nic dużo literek.. trochę na żywioł poukładane ale mam nadzieję że zrozumiecie ; )
Pozdrawiam!!
Skrzydlaty
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 21:57

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 27 mar 2012, o 21:50

:D
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Adiutant » 28 mar 2012, o 09:40

Znam Twój plan od śp.Michała Czarneckiego, który mi o Tobie opowiedział.
Długo dyskutowalismy , rozważając za i przeciw.
Znam z literatury i wspomnień uczestników wiele rajdów na znacznych dystansach.
Szczególnie polecam Ci artykuł mjr Rola-Arciszewskiego, doswiadczonego
kawalerzysty , znanego z wielu rajdów długodystansowych przed wojną.
Lektura da Ci wiele do myślenia i uświadomi braki wiedzy w tym zakresie.
Mjr Arciszewski mając do przejechania jedynie ułamek Twojej trasy przygotowywał
do niej swojego konia prawie 6 miesiecy !!... a i tak nie uniknął przykrych niespodzianek
i kłopotów.
Póki nie będziemy znali Twojej trasy, schematu i logistyki przemarszu, zabezpieczeń
na trasie itp., itp., jakakolwiek dalsza dyskusja w temacie jest bezprzedmiotowa.

http://www.bitwapodkomarowem.pl/Archiwu ... K_1930.pdf
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Lookas » 28 mar 2012, o 10:19

Gratuluję pomysłu i odwagi!!

Jednak co do siodła i rzędu, przemysl raz jeszcze, czy koniecznie chcesz wrzycac swojemu towarzyszowi na grzbiet tyle kilogramów?? Może zamiast polskiego siodła, wybierzesz jakis lżejszy zestaw?? Np McClellan albo siodło UP?? Do tego lekkie sakwy podrózne zamiast ciężkich i pomyslanych na militarna modłę ( solidnośc ponad wszystko) skórzanych.

Polecam ta stronę: http://www.thelongridersguild.com/
To kopalnia wiedzy i wszelakich informacji pisana przez longridersów dla longridersów.

osobiście, gdybym miał wybrac coś pod siebie wybrałbym taka modyfikację na bazie poczciwego McClellana

Obrazek
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez elmijakke » 28 mar 2012, o 11:24

Kolego...
a masz przygotowanego konia? Robiłeś jakieś krótsze rajdy na nim, treningi kondycyjne? W ogóle go widziałeś??!?!? Zapał zapałem... ale trochę rozsądku tez by się przydało. Jak chcesz robić coś na chwałę kawalerii to wiedz, że koń najważniejszy, a po Twoim poście jakoś tego nie odczuwam. Chcesz wyruszyć w kwietniu (czyli już), a nie masz siodła! To nie najlepiej świadczy o Twoim traktowaniu konia, który to siodło ma nieść. Już nie mówię o logistyce przedsięwzięcia, czyli o stajniach po drodze - Ty ich nie masz i nawet nie wiesz gdzie są! Dla mnie zgroza. Jak ze znajomym jechałem na rajd po Mazurach to trzy miesiące wcześniej wiedziałem w których stajniach będziemy spać i mieliśmy je obdzwonione i zaklepane, a Ty idziesz na żywioł. Rozumiem jakbyś jechał 16 kwietnia 2013, a tak to Twój post świadczy o zupełnym braku wyobraźni i totalnego braku wiedzy o koniu... Tyle w temacie...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 28 mar 2012, o 12:08

A ja zawarłem to wszystko w jednym uśmieszku :P...
Kolego 8 razy przejechałem pod rząd (co roku) rajd 300km(w części po ułańskim szlaku (wspomnianym przez Ciebie) koło Łodzi który został tak nazwany prze to że 10 lat tamtędy jeździmy marszem z pod Poznania szlakiem bojowym 15 pu z 39 roku) , a to co piszesz to dla mnie zgroza...
Podstawą takiego marszu jest logistyka i sztab ludzi którzy będą Ci pomagać, nie przejął bym się tym Twoim wyjazdem wcale gdybyś szedł pieszo ponieważ wiem, że najdalej po przekroczeniu granicy wrócisz do domu... żal mi tylko tego konia który wycierpi tyle, że będzie musiał to odchorować przez rok... jeśli po drodze nie padnie...

Naprawdę proponuję założenie kapelusza kowboyskiego i dżinsów bo oczy mojej wyobraźni podpowiadają mi obrazy nie godne munduru... Chcesz przejechać tyle kilometrów licząc na to, że pojedziesz na plecach wspomnień po ułanach? Że ludzie z sentymentu dadzą Ci siana i chleba? Na sentyment trzeba sobie samemu zasłużyć choćby tym, aby cała wyprawa była perfekcyjnie zorganizowana i przemyślana.

Przykro było to pisać, ale niestety to co napisałeś świadczy chyba wystarczająco o tym czy jesteś poważny...
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Adiutant » 28 mar 2012, o 12:09

Krótko, dosadnie i na temat ...Krzychu !
Ja starałem się bardziej delikatnie, subtelnie zasugerować, że rok 2012 nalezy
skreslić z kalendarium tej imprezy i najpierw odwalić ogrom roboty "u podstaw".
Trudno coś sugerować , doradzać, ale jesli już to niech kolega przygotuje sobie konia
( schemat treningu opisuje wielu przedwojennych kawalerzystów ) i bez przygotowania
logistycznego dojdzie rajdem z Warszawy do Komarowa w sierpniu b.r.
Trasa spora i to przez kraj "przyjazny" i cywilizowany.
I to bedzie papierkiem lakmusowym i sprawdzianem.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez elmijakke » 28 mar 2012, o 12:16

Jacku, dokładnie tak... Proponuję pomyśleć nad 2013, a w tym roku z Wawy do Komarowa - kraj cywilizowany, stajnie można wygooglać i zrobić sobie teścik jak to może wyglądać.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pułki ułańskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron