Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

15 czy 25 KO?

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Skrzydlaty » 2 kwi 2012, o 15:26

3 zdania o sobie, ok.
To może podtrzymam temat zarzucony przez Lookiego. Różnych dziwnych wypraw.

Otóż jeśli chodzi o takie wyprawy to faktycznie jest ich cała masa.
Ale nie zawsze ludzie przygotowują się do nich tygodniami.
Najczęściej Decyzja = Działanie.
Przykładem jest chłopak który rowerem pojechał do Chin. Bez żadnego przygotowania.
Przez pierwsze dni miał zakwasy, całą wyprawę spał gdzie popadło ( w kartonach, pod mostem..) i przeżył.
Następną fajną historią jest historia grupy autostopowiczów.. którzy przejechali pół świta.
Tą jakby się wydawało mniej przyjazną połowę. Bo przejechali przez Azję, przez kraje ogarnięte "Świętą Wojną"
Był też polski maratończyk który chciał przebiec od Uralu do Morza Japońskiego. Ale on akurat zrezygnował..
Są biegacze którzy biegają np na dystansy 20 tyś km.
W zeszłym roku jeden wrócił.. to dwa tygodnie później wystartował jego brat by poprawić ten wynik.

Ja sam brałem udział w podobnych wyprawach.
Np. w wyprawie rowerowej.
Jechaliśmy z Polski przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandie, Niemcy.. by dotrzeć nad polskie morze..
Zajęło to nam 9dni z czego 2 dni na promie przesiedzieliśmy na trasie Finlandia- Niemcy.
Dwa pierwsze dni były męczące.. ale ostatniego dnia zasuwałem już 35-40km/h na prostej drodze.
Następną fajną przygodą, był rajd narciarski na biegówkach.. na dystans 15km.
Narty założyłem pierwszy raz dzień wcześniej.. Miałem je na nogach przez może 30min.. z czego
ze 20min leżałem na ziemi..
Uczestników było wielu, na różnym stopniu zaawansowania.
Ukończyłem rajd w drugiej 10, na prawie 50 uczestników.
Oczywiście przeogromnym wsparciem były dla mnie osoby które mijałem.
Wiele mnie nauczyły pokazując co i jak, oraz wspierając radą; )
Potem chciałem jechać na wielki międzynarodowy rajd do Estonii z 4000tyś uczestników, ale termin nie pasował ; )
Swój pierszy rajd konny zrobiłem jak miałem 9 lat..
Zostawili mnie wtedy samego w lesie na koniu który dzień wcześniej mnie zrzucił..
Doświadczenie konne, może nie duże ale mam.
Przyznam szczerze, że miałem bardzo długą przerwę od koni..a ostatni raz jeździłem w styczniu
tamtego roku. Zdziwiłem się wtedy że nawet nie pamiętałem jak wodze trzymać..
Ale wszystko jest do przypomnienia ! Tego dnia przymierzałem by skakać przez przeszkody. Ale to wcześnie jeszcze było na to : )

A o więcej nie powiem.. ;P

Ogólnie wiele fajnych wypraw jest.
Taką najbardziej szaloną o jakiej słyszałem jest podróż pewnego 16 letniego chłopaka z Ugandy.
Jest nawróconym tak jak i ja. I jedzie z Ugandy do Szwecji rowerem.
Celem jego jest Szkoła Biblijna w Upsali.
Wyruszył w zeszłym roku.
Osoby które znają sytuacje panujące w krajach Afrykańskich wiedzą że tam jest ciekawie..bardzo;)

Co do tych ludzi co idą do Tajlandii.. jeśli są wierzący to zapewne idą do Szkoły Biblijnej tam.
Jako ciekawostkę powiem że w owej szkole, uczy się np Księżniczka z Afryki i parę znanych osób. Jest to elitarna placówka.

Więcej niż 3 zdania ale może mi wybaczycie ; )
Skrzydlaty
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 21:57

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez myta2 » 2 kwi 2012, o 22:15

Nie no stary, normalnie rajdowiec z Ciebie :wink: .................... nie traktuj tego jak drwiny, ale te wyprawy mało ambitne w porównaniu z tym co zamierzasz :lol:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez elmijakke » 2 kwi 2012, o 23:44

Na zakończenie, dzisiaj przeczytałem dosyć pasujące do tematu stare chińskie przysłowie: "Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi". Zatem nie przeszkadzam i spuszczam na ten temat zasłonę milczenia :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez myta2 » 3 kwi 2012, o 07:24

tzw kurtyzana milczenia :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez pulkownik » 12 kwi 2012, o 14:31

Ciekawe czy nasz kolega Skrzydlaty już się spakował ???? rusza ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez raDzik » 12 kwi 2012, o 22:03

Oby bez konia, bo szkoda rumaka.
Avatar użytkownika
raDzik
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 22:26
Lokalizacja: Radzyńskie Stowarzyszenie Kawaleryjskie im.rtm. Wicentego Zawadzkiego

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez jarema » 7 cze 2012, o 20:38

Nie wiecie może, co się stało ze skrzydlatym? Bo nikt nie pyta, ani nie relacjonuje ;) Już go zjedli razem z koniem? 8)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Adiutant » 11 cze 2012, o 10:35

Siedzi w domu i się śmieje :-)
Nie sądzę, żeby pojawienie się końskich konserw w Bielsku-Białej, miało
z nim i jego koniem coś wspólnego
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez elmijakke » 21 cze 2012, o 02:03

:P
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: 15 czy 25 KO?

Postprzez Piotr Walter » 22 cze 2012, o 14:43

Jak wyjechał w kwietniu i się nie odzywa to pewnie przekracza właśnie Bug :P
A w Bielsku białej na wszelki wypadek uważajcie na zęby.. jakby się jakaś resztka podkowy w konserwie znalazła :P

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia strona

Powrót do Pułki ułańskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron