Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Odznaki pułkowe

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Paweł_39 » 15 lut 2011, o 22:34

Nie dążę do niczego. Po prostu byłem ciekaw, ponieważ uważam że to iż służysz w jednostce noszącej barwy 7 daku jest jedynym warunkiem pozwalającym nosić Ci stopnie na tym mundurze na co dzień.


No to tu się nie zgadzamy. Ideą rekonstrukcji jest pokazanie postaci jaką była, łącznie ze stopniem, szewronem, odznakami. W taki sposób od razu wszyscy odwieszamy mundury na kołku, bo to samo można o barwach powiedzieć.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez elmijakke » 15 lut 2011, o 22:36

Piotr Walter napisał(a):JUUUUUPPPIIII :D
No to będzie seans oddziałowy w końcu!!! Ale ile tam z Warszawy będzie szło pewnie z miesiąc?:P:P:P
Bardzo dzięki!


Nie przesadzaj, ostatnio poczta u nas w Azji się baaaaardzo poprawiła (chyba mieli nową dostawę koni i gołębi). Jak koledze z Rembertowa wysłałem słoninę i nowe łapcie z łyka to doszło po tygodniu i nawet słoniny nie za dużo ukradli...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 lut 2011, o 22:36

Ja w temacie. Wersja żołnierskiej odznaki 8 PU wykonana była z żelaza. Znacie kogoś kto właśnie z takiego metalu może replikę dobrze wykonać. Oczywiście chcę mieć taką za szkłem w domowej gablociea, nie na mundurze.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez elmijakke » 15 lut 2011, o 22:40

A mi się podoba w tym moim lanserskim pułku (zresztą tak samo jak w innych dzieciach Beliny) to, że wszyscy mieli taką samą odznakę. Fajnie, że nie było podziału na oficerską i żołnierską.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 15 lut 2011, o 22:57

Oj Paweł teraz to się czepiasz... Ustaliliśmy już dawno że na rzecz rekonstrukcji/ inscenizacji stopnie są dozwolone- na zasadzie gry w filmie. Tu się zgadzamy:) Ale uważam że różnimy się w definicji inscenizacji. Bo ja jestem sobą jadąc na defiladę i nosząc mundur na co dzień (oczywiście gdy jest ku temu potrzeba i okazja) a Ty zawsze chcesz grać konkretną postać z tamtych lat, dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie. Przebierz się za Wieniawe i narzuć jego mundur... na co dzien to niepasuje.
Nasza działalność i tak potrzebuje komentarza jak będą przedstawiać waszą grupę to będzie komentarz ułani jak przedwojenni kropla w kroplę ale stopnie nałożyli tylko na rzecz inscenizacji i pokazania wzoru ułana, a moją grupę będą przedstawiać jako ułanów którzy różnią się od wzoru tylko brakiem systemu stopni gdyż nie są wojskiem i nie nakładają stopni. I tu potrzebny komentarz i tu;)
Poza tym nie wyobrażam sobie systemu stopni w mojej grupie, którą tworzą poważni ludzie często mający po 50tce, biznesmeni, przedsiębiorcy, byli wojskowi itp którzy w naszym demokratycznym stowarzyszeniu są wszyscy równi! Jedynym głosem bez dyskusyjnym jest głos dowódcy wyznaczonego na każde oficjalne wystąpienie ( po wystąpieniu jak dowódca coś źle zrobi podczas wyjazdu to w domu jest pociągany do odpowiedzialności). Jak w relacjach miedzy kolegami ktoś może komuś rozkazywać? jak to wyegzekwować? jak 60 letni facet może stanąć przede mną na baczność? Musimy pamiętać że to nie jest wojsko!
Takie systemy mogą przejść w grupie 17nastolatków w której jest jakiś starszy lider i może ich ustawić do pionu.
U mnie nierealne i niepotrzebne.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez jarema » 15 lut 2011, o 22:58

Ja nadal staram się zrozumieć myślenie - że na reko, ok, zakładajmy stopnie, bo wtedy jesteśmy aktorami, i odgrywamy konkretną postać, ale jak już stajemy w szeregu na rynku w naszych miastach to aktorami być przestajemy, a stajemy się... no właśnie, czym? A swoją drogą: ułan, szwoleżer, strzelec konny, to także stopnie. Odprujmy naramienniki!
I jeszcze jedna sprawa. Zacytuję tutaj Wieniawę, ku, zapewne, uciesze elmiego: "W zasadach savoir-vivre'u, regulujących fason kawaleryjski, niemile jest widziane, a raczej słyszane, wygłaszanie patetycznych i wzniosłych frazesów na tematy wielkie i święte. Kawalerzysta powinien patos wielkich uczuć nosić w sercu. Człowiek, który kocha głęboko, nie mówi o swej miłości, lecz żyje nią i dla niej umiera..."

P.S. @elmi: cieszę się razem z Tobą ;) Ale też z tego, że się zaczynamy czasem zgadzać. Choćześ pół-azjata :D Czyżby następowało ogólnopolskie pojednanie? :)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez elmijakke » 15 lut 2011, o 23:35

Wieniawa napisał(a): "W zasadach savoir-vivre'u, regulujących fason kawaleryjski, niemile jest widziane, a raczej słyszane, wygłaszanie patetycznych i wzniosłych frazesów na tematy wielkie i święte. Kawalerzysta powinien patos wielkich uczuć nosić w sercu. Człowiek, który kocha głęboko, nie mówi o swej miłości, lecz żyje nią i dla niej umiera..."


Święte słowa!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Paweł_39 » 15 lut 2011, o 23:45

No właśnie się zastanawiam, od kiedy np. defilada, czy capstrzyk w Poznaniu na Dni Ułana nie może być traktowany jako inscenizacja? Jak pójdę jako ja, to sobie podrepczę na końcu w garniturze i z aktówką, jako prawnik... ;)
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 lut 2011, o 23:58

Wiesz co Paweł, czasami zastanawiam się, czy obrady polskiego Sejmu to też :D inscenizacja. :D Ale dyskutujcie Panowie. Każdy z Was ma rację.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotrek » 16 lut 2011, o 00:21

jarema napisał(a):"W zasadach savoir-vivre'u, regulujących fason kawaleryjski, niemile jest widziane, a raczej słyszane, wygłaszanie patetycznych i wzniosłych frazesów na tematy wielkie i święte. Kawalerzysta powinien patos wielkich uczuć nosić w sercu. Człowiek, który kocha głęboko, nie mówi o swej miłości, lecz żyje nią i dla niej umiera..."


Ku mojej uciesze też ! Ileż prawdy jest w tym, co Wieniawa kiedyś napisał...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotr Walter » 16 lut 2011, o 00:36

elmijakke napisał(a):Nasza działalność i tak potrzebuje komentarza jak będą przedstawiać waszą grupę to będzie komentarz ułani jak przedwojenni kropla w kroplę ale stopnie nałożyli tylko na rzecz inscenizacji i pokazania wzoru ułana, a moją grupę będą przedstawiać jako ułanów którzy różnią się od wzoru tylko brakiem systemu stopni gdyż nie są wojskiem i nie nakładają stopni. I tu potrzebny komentarz i tu;)
Poza tym nie wyobrażam sobie systemu stopni w mojej grupie, którą tworzą poważni ludzie często mający po 50tce, biznesmeni, przedsiębiorcy, byli wojskowi itp którzy w naszym demokratycznym stowarzyszeniu są wszyscy równi! Jedynym głosem bez dyskusyjnym jest głos dowódcy wyznaczonego na każde oficjalne wystąpienie ( po wystąpieniu jak dowódca coś źle zrobi podczas wyjazdu to w domu jest pociągany do odpowiedzialności). Jak w relacjach miedzy kolegami ktoś może komuś rozkazywać? jak to wyegzekwować? jak 60 letni facet może stanąć przede mną na baczność? Musimy pamiętać że to nie jest wojsko!
Takie systemy mogą przejść w grupie 17nastolatków w której jest jakiś starszy lider i może ich ustawić do pionu.
U mnie nierealne i niepotrzebne.


Nikt na ten temat nie odpowiedział.
jarema napisał(a):Kawalerzysta powinien patos wielkich uczuć nosić w sercu.

No właśnie powinien a jest jak jest i jeśli nikt by na ten temat patetycznie :P nie dyskutował to bylibyśmy dalej w powijakach..

jarema napisał(a):ale jak już stajemy w szeregu na rynku w naszych miastach to aktorami być przestajemy, a stajemy się... no właśnie, czym?

Członkiem stowarzyszenia kultywującym i propagującym tradycje DAWNEGO PUŁKU i czczącym w ten sposób pamięć poległych na chwałę.
Nigdy nie staniemy się ułanami strzelcami szwoleżerami nawet jak będziemy wyglądali kropla w krople, nasze zachowanie będzie nie naganne i poczernimy filmy z naszych wyjazdów. Zawsze będziemy następcami ochotnikami, przebranymi cywilami. Trzeba zdać sobie z tego sprawę! Chcecie stopni to do woja;) NSR czeka :P

Jarema może i miałeś rację na początku dyskusji:) pozostańmy przy swoich zdaniach.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez jarema » 16 lut 2011, o 00:49

Cieszę się Piotrze, że zgodziłeś się z moją opinią, ale chyba nie do końca rozumiesz pojęcie patosu... Zresztą. To powiedział Wieniawa, i nad tym się nie dyskutuje, tylko przyjmuje takim, jakie jest. Szczególnie, że tyle w tym prawdy. Podam Ci przykład patosu: Paweł mówi: "My w Siódmym Daku to tak kochamy Ojczyznę i nasze barwy, że co roku robimy mszę w Srebrnej Górze". Wiem, że tak nie powie, ale gdyby (odpukać!) ode mnie pierwszego dostałby po buzi.
@Paweł: nie gniewaj się, ale akurat Ty się nawinąłeś.

Dwa. Czym jest kultywowanie tradycji? Bo to takie słowo-klucz, niemalże wytrych, ale nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć, co to konkretnie znaczy. Pamiętanie o tych tradycjach? Pokazywanie ich? Czy jakby naturalne przedłużenie do dzisiaj?
Trzy. 60-cioletni facet byłby przed wojną w stanie spoczynku = nie nadaje się do reko.
Cztery. A właśnie że nie w grupie 17-stolatków, tylko ludzi, którzy wiedzą czego chcą, i uznają "lidera" za osobę najbardziej kompetentną do rządzenia. Demokracja jest zgubą tego narodu.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 lut 2011, o 00:51

Czy ktoś mi odpowie na temat wytwórcy odznak z żelaza?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez jarema » 16 lut 2011, o 00:57

Porozmawiaj z janikiem, robi świetne odlewy. Może i z żelaza zrobi. Będę jutro do niego dzwonił, to mogę zapytać, tylko na pewno będzie chciał oryginał do odbicia ;)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Odznaki pułkowe

Postprzez Piotrek » 16 lut 2011, o 00:59

A pytałeś u producenta Waszych odznak? Skoro ma matrycę, wystarczyłoby odlać bez emalii. Poza nim - Panasiuk w Warszawie abo Jakubowski w Poznaniu.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pułki ułańskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron