Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Literatura

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 21:26

Witam Szanownych Kolegów.
Zaczynam nowy wątek, ponieważ mam pytanie .... Czy istnieje jakaś fachowa literatura na temat kawalerii?? Pytam ponieważ mam problem ze znalezieniem takowej w różnych księgarniach i bibliotekach. W jakiejkolwiek z wymienionych instytucji się pojawię i zapytam o to jestem odsyłany z kwitkiem. Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z kolegów ma namiary na miejsca gdzie takie książki można dostać jeżeli one istnieją.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Literatura

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2010, o 21:33

Literatury jest bardzo dużo. Tylko o co Ci konkretnie chodzi: historia (jaki okres), uzbrojenie, taktyka, historia pułków, regulaminy, warunki techniczne sprzętu itd.
Poczytaj dokładnie to Forum to też wiele poozycji namierzysz.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 21:42

Chodzi mi ogólnie o literaturę związaną z kawalerią . To wszystko co Pan wymienił plus wielkie osobowości polskiej kawalerii II Rzeczpospolitej, bitwy typowo kawaleryjskie. Chyba nieuważnie przeglądałem forum jeżeli nie znalazłem żadnej pozycji :)
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Literatura

Postprzez kacper » 16 paź 2010, o 21:43

jako że też poszukuję literatury na temat kawalerii- regulaminy i warunki techniczne aktualnie mnie interesują jeżeli ktoś ma coś ciekawego na te tematy i wie gdzie można zakupić takowe książki proszę o podzielenie się informacjami :D

a tak na marginesie chciałem się zapytać czy wszystkie pułki miały taki sam regulamin czy każdemu przysługiwał inny
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Literatura

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2010, o 21:55

Najprościej Panowie skontaktować się z redakcją "Nowego Przeglądu Kawaleryjskiego". Na Forum działa aktywnie sekretarz redakcji pod pseudonimem "pieczarka" . Wyślijcie priva i zapytajcie o regulaminy które były wydawane jako dodatki do wcześniejszych numerów NPK. Może coś im jeszcze zostało. Zresztą regulaminy są opublikowane też w pdf na jednej ze strom kawaleryjskich. Warunki techniczne sprzętu w większości sam zamiesciłem na Forum. Regulaminy oczywiście obowiązywały takie same. Polecam książkę Stanisława Radomyskiego, na podstawie której zamieściłem na Forum historię i tradycje poszcególnych pułków Kawalerii II RP. Myślę, że inni Koledzy niedługo się odezwą.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 21:57

To się nazywa fachowa i kompletna odpowiedz. :D
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Literatura

Postprzez cmyx » 16 paź 2010, o 22:00

Prawdą jest, że na forum są wszystkie odpowiedzi na zadane pytania, wystarczy po nie sięgnąć ;) Od siebie dorzucę, że regulamin kawalerii, tom I i tom II zostaną wydane ponownie (jako jedna publikacja) i pojawią się w listopadzie. Wielka szkoda, że książka Radomyskiego nie zostanie wydana ponownie, a zanim znów się pojawi na allegro minie wieczność. Wiem, że są biblioteki, ale lubię mieć na własność ;)
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 22:03

Właśnie między innymi dlatego napisałem. Wole mieć książkę przy sobie pod ręka niż latach do biblioteki i szukać lub liczyć na szczęście, że moją dostane w niej
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Literatura

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2010, o 22:04

Mam kserokopię ksiązki Radomyskiego! Mogę zeskanować ale to potrwa.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Literatura

Postprzez cmyx » 16 paź 2010, o 22:06

Dla tych, którzy nie lubią/nie chce im się/nie mają czasu/nie mogą biegać po bibliotekach z pomocą przychodzą katalogi biblioteczne online. Internet jest wielką wygodą.
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 22:07

Ja osobiście bym się pisał na coś takiego, jeżeli nie jest to za duży problem
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Literatura

Postprzez kacper » 16 paź 2010, o 22:09

a ile mniej więcej czasu by to potrwało ?
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Literatura

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2010, o 22:12

Powiem szczerze - sam nie wiem, bo nie wiem co jutro los mi wyznaczy jako priorytet. może 2-3 tygodnie. Rozumiecie Koledzy, że to nie jedyne moje zajęcie :)
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Literatura

Postprzez kacper » 16 paź 2010, o 22:15

no ba każdy z nas ma jakieś obowiązki szkoła,praca... :wink:
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Literatura

Postprzez kontynulator1991 » 16 paź 2010, o 22:15

Oczywiście, dlatego pytam się czy to nie będzie za duży problem dla Pana ?? Ja tam mogę poczekać nawet i miesiąc, jeżeli zajdzie taka potrzeba:)
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Następna strona

Powrót do Historia Kawalerii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron