Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

89 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez myta2 » 27 gru 2008, o 01:32

Koledzy odgrzewam temat, ponieważ już za kilka godzin będę szedł konno w szyku do podpoznańskiego Kórnika na obchody 90 tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (jak pisałem w poscie otwierającym wątek) JEDYNEGO ZWYCIĘSKIEGO w naszej pięknej Rzeczypospolitej. Temat poruszam z prostej przyczyny jestem rodowitym poznaniakiem a moi pradziadowie krew w nim przelewali, to z Powstania wywodzi się jednostka której imienia jest Stowarzyszenie którego jestem czlonkiem... tak więc temat godny poruszenia na tym zacnym forum.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez jarema » 27 gru 2008, o 02:46

Szesnastka też jedzie uczcić pamięć Powstania.
Nie na darmo nosiła numer II podczas niego i krew w nim przelewała. A przodek mój po mieczu w powstaniu walczył, tylko nie wiem, w jakiej jednostce, bo mam zdjęcie, ale jakość nie powala :(

Gloria Victim!
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 gru 2008, o 09:59

Pozdrówcie ode mnie Poznań i Kórnik! Szczególnie te oryginalne kopie husarskie wkórnickim zamku!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 27 gru 2008, o 23:20

myta2 napisał(a):JEDYNEGO ZWYCIĘSKIEGO
A ja dalej uważam że trzecie śląskie też jakoś tam wygrane! :mrgreen:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 27 gru 2008, o 23:52

elmijakke napisał(a):
myta2 napisał(a):JEDYNEGO ZWYCIĘSKIEGO
A ja dalej uważam że trzecie śląskie też jakoś tam wygrane! :mrgreen:


z tymi Śląskimi powstaniami nie było tak do końca (niewątpliwie zrywy godne szacunku i pamięci) jednak żadne nie przyniosło całkowitego osiągnięcia swych celów i zamierzeń.:)

A wracając do obchodów 90 rocznicy.... - stało się poprowadziłem pierwszy raz w życiu (skromny bo skromny) patrol przez zamarznięte pola, lasy i podpoznańskie osiedla do Kórnika gdzie asystowaliśmy przy pomniku, braliśmy udzial w defiladzie etc. Zamykaliśmy jako patrol kawaleryjski przemarsz pocztów sztandarowych (któych przybyło około 20 z różnych gminnych instytucji, jednostek wojskowych oraz kół kombatanckich - wsród nich oczywiście pieszy poczet sztnadarowy Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 7PSKW) Tak więc reprezentowani byliśmy przez "dwie grupy" - ważny dzień dla mnie poprowadziłem w sumie 40 km trasę oraz dowodziłem asystą !!!!! :mrgreen:



to o 90 rocznicy.... nie jestem piewcą więc i opis trochę skromny...
Ostatnio edytowano 4 sty 2009, o 20:43 przez myta2, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 sty 2009, o 19:11

A czemu nie ma nic o 90 rocznicy?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 4 sty 2009, o 04:36

Będzie coś na naszej stronie www.7dak.pl, jak tylko koledzy, którzy brali udział w imprezie na Placu Wolności (tej z oficjelami, prezydentem, premierem, itd.) podeślą relację i materiał foto. Tak na prawdę 90. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego obchodzona jest u nas już od z górą miesiąca w poszczególnych miejscowościach. Byliśmy ostatnio na przykład w Pniewach, gdzie kompanię honorową wystawiał 7 dywizjon Artylerii Konnej Wielkopolski, czyli pododdział 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej dziedziczący tradycje naszego 7 D.A.K.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Historia Kawalerii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron