Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Przystuły - poszukuję źródła skóry...

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Przystuły - poszukuję źródła skóry...

Postprzez Iwan » 18 sty 2009, o 00:32

Zwracam się do Kolegów z prośbą o pomoc w następującej sprawie: od kilkunastu tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem rosyjskiej kulbaki. Siodło po zakupieniu przeszło przegląd i naprawę bieżącą (napięcie mostka, wymiana pasów mocujących filcowe podkłady do ławek, dorobienie brakujących rzemyków), jest z nim jednak jeden problem - popręg i przystuły.

Kulbaka zachowała oryginalny radziecki popręg, integralny z przystułami. Rozwiązanie to jest "pancerne" i proste w obsłudze, ma jednak dwa zasadnicze minusy. Pierwszym jest konieczność zakładania "futerka", bo wąskie pasy mogłyby konia obetrzeć, drugi jest osobniczy - niecałe 210 cm popręgu to dla mojej Kobyły właściwie za mało. Niby zapiąć się da, ale wymaga to nieraz ekwilibrystyki, a w efekcie i tak wszystko zapięte jest na najdalszą dziurkę, co nie jest zbyt bezpieczne.

W związku z tymi trudnościami, postanowiłem wymienić w sposób bezinwazyjny popręg radziecki na klasyczne przystuły + dopinany popręg. Montaż przystuł nie jest jakąś filozofią straszną, gorzej z materiałem - musiałyby mieć ze 120-130cm, a taka długość w przypadku pasów "z odzysku" nie jest częsta. Niby mam dość grube i wytrzymałe pasy parciane, ale w tych mogą się dość szybko wypaczyć dziurki, no i głupio to wygląda (sama kulbaka jest w bardzo dobrym stanie).

Czy ktoś z Kolegów wie może, gdzie można odpowiednie skórzane pasy zakupić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
BN
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez myta2 » 18 sty 2009, o 15:15

Na czym kolega jeździ że popręg 210 cm za krótki??? Pytam z ciekawości bo przeciętny popręg ma między 115 a 130 cm...
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Iwan » 18 sty 2009, o 15:29

Przeciętny popręg "dwustronny" miałem na 120-125cm, więc bez obaw - nie chodzi o słonia ;)
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez myta2 » 18 sty 2009, o 20:52

wszystko jasne :oops: ,
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ref-ren » 18 sty 2009, o 21:05

myta2 napisał(a):wszystko jasne :oops: ,


"OSRAM"... i wszystko jasne...

Reklama zarowek...
/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 sty 2009, o 23:53

Skórzane pasy bardzo ciężko zakupić! Najlepiej szukać pasów transmisyjnych ze skóry! Albo zakupić w zakładach garbarskich płat skóry i pociąć!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 1 lut 2009, o 12:22

Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Iwan » 1 lut 2009, o 14:13

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Na tę chwilę najbardziej zastanawiam się nad zakupem puślisk i ich dostosowaniem - wyjdzie najtaniej, a skóra dość gruba i porządna.

Póki co uszyłem owsiaki (z wielkim bólem - przelotki są grube, tak samo podwójna warstwa skóry na same worki) i odłożyłem wszystko na czas sesji.

Następne na liście mam sakwy - te podobno można uszyć z fartucha spawalniczego, kwestia wykonania wzorów i sprawdzenia, czy wszystko pasuje...
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 1 lut 2009, o 15:22

Iwan napisał(a):Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Na tę chwilę najbardziej zastanawiam się nad zakupem puślisk i ich dostosowaniem - wyjdzie najtaniej, a skóra dość gruba i porządna.

Póki co uszyłem owsiaki (z wielkim bólem - przelotki są grube, tak samo podwójna warstwa skóry na same worki) i odłożyłem wszystko na czas sesji.

Następne na liście mam sakwy - te podobno można uszyć z fartucha spawalniczego, kwestia wykonania wzorów i sprawdzenia, czy wszystko pasuje...


owsiaki...ze skóry?? hmmm...jak to??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Iwan » 1 lut 2009, o 16:08

A tak to:
http://www.ostfront.com/Merchant2/merch ... gory_Code=

Chyba, że "feed bag" oznacza też coś innego, ale wydaje mi się, że dokładnie takie zastosowanie mają w oryginalnej instrukcji.

Tu zdjęcie samych kopii, Obrazek , a tutaj - całego procesu powstawania: http://www.kuban.fora.pl/rzad-jezdzieck ... ,2-15.html
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 1 lut 2009, o 16:23

Iwan ! Szukamy bolszewików na Komarów ... może się zaciągniesz ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Iwan » 1 lut 2009, o 16:59

Dziękuję za zaproszenie, ale w chwili aktualnej przebywam na dłuuugim emeryturo-urlopie :)
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 1 lut 2009, o 19:12

Iwan, to dopiero na koniec sierpnia !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 1 lut 2009, o 21:00

Lookas napisał(a):
Iwan napisał(a):Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Na tę chwilę najbardziej zastanawiam się nad zakupem puślisk i ich dostosowaniem - wyjdzie najtaniej, a skóra dość gruba i porządna.

Póki co uszyłem owsiaki (z wielkim bólem - przelotki są grube, tak samo podwójna warstwa skóry na same worki) i odłożyłem wszystko na czas sesji.

Następne na liście mam sakwy - te podobno można uszyć z fartucha spawalniczego, kwestia wykonania wzorów i sprawdzenia, czy wszystko pasuje...


owsiaki...ze skóry?? hmmm...jak to??


u Ruskich wszystko zawsze stało na głowie... :mrgreen:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Iwan » 1 lut 2009, o 21:27

Pułkowniku - mój urlop trwa już od ponad roku i jak na razie plany zawodowe nie pozwalają tego zmienić :) Jeśli jednak pasowałaby Wam piechota - mogę porozmawiać ze znajomymi kubańcami, czy coś dałoby się zrobić.

Skórzany owsiak... na pewno trwalszy, choć mniej przewiewny, ale też droższy w produkcji... w sumie ciekawe, czemu zdecydowano się na wykonywanie akurat tego elementu wyposażenia ze skóry, gdy ekrany tornistrów były z kierzy? W sumie wiele pytań :)
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron