Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

sakwy uniwersalne i wz. 27

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Lookas » 3 gru 2007, o 10:02

Witam Szanowne grono:)

Czy ktos dysponuje WT do sakw uniewersalnych i sakw wz.27? Albo choć ogólnym opisem? A może chociaż mógłbym dla mnie pomierzyc i opisac, no i ewentualnie opstrykac, jesli ma takie sakwy lub tez repliki. Na sakwy uniewrsalne nie licze ( no chyba, ze pow ielkiemu cichu) ale może choć sakwy wz. 27 lub wz.25??

Poza tym bardzo bede wdzięczny za wszelkie foto przedstawiajace w/w sakwy oraz sakwy austriackie. Z góry dzieki:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 gru 2007, o 14:20

Mam WT sakw do rzędu wz 36. Jak co to mogę podesłać lub zamieścić na Forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 3 gru 2007, o 15:04

to ja poproszę:) Koledzy pewnie tez skorzystają:) Ale nadal szukam choc kilku fotek i z grubsza obwymiarowanych sakw wz 27. Były podobnie jak wz 36 rozłączne ( bo wz.25 - nie)
ale miały inaczej rozwiązane klapę no i nie jestem pewien, czy nie były troche wieksze.

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 3 gru 2007, o 21:58

Lookas napisał(a):to ja poproszę:) Koledzy pewnie tez skorzystają:) Ale nadal szukam choc kilku fotek i z grubsza obwymiarowanych sakw wz 27. Były podobnie jak wz 36 rozłączne ( bo wz.25 - nie)
ale miały inaczej rozwiązane klapę no i nie jestem pewien, czy nie były troche wieksze.

Pozdrowienia



Sakwa wz.07 tym od innych się różni...
że wciąż lubi byc pełna i nie znosi próżni...
I nie ważne czy sakwa ma zamknięcia nowe
byle by zawierała... pół litra na głowę...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 gru 2007, o 02:15

OK! Już wysłałem skany WT sakwy! Zamieszczę na Forum jak otrzymam linki!

[ Dodano: Pią Gru 07, 2007 8:52 pm ]
Skany sakw wz 38 już sa zamieszczone w odrębnym temacie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 20 gru 2007, o 18:58

Obrazek

Panocki gadac kto to i skad mial warunki techniczne do sakw wz 25 i czapraka!!!
Chlopaki z 10 Pulku Strzelcow Konnych. Jestu tu ktory z was?:) Albo maja jakas strone internetowa? Wie kto?


link do zdjecia http://www.kawaleria.org/index.php?cate ... mageid=996

A impreza to "Dwubój Kawaleryjski - Memoriał rtm. Mariana Węclewicza - Gostyń, 20.V.2006 r."
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Pasjonat » 2 wrz 2010, o 21:51

Witajcie na forum.
Temat zakurzony , ale może przez te prawie 3 lata ktoś doszedł jak wyglądały sakwy uniwersalne? Jedyne informacje jakie mam pochodzą z "Instrukcji taborowej" z 1930. A to trochę za mało, aby spróbować się z nimi zmierzyć.
Ktoś teraz może wie, czy są do tego WT?

Niestety sakwy wz. 36 to nie to.
Pasjonat
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 21:32

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Lookas » 2 wrz 2010, o 23:13

przez trzy lata można sie dowiedziec całkiem sporo:)
Niestety....magiczne zaklęcie WT w tym wypadku nie funcjonuje. Niejakie pojęcie o wygladzie sakw uniwersalnych dają austriackie sakwy z nie dzielonym nałękiem. Polskie były czesciowo wykonane z brezenty( miech i klapa), częściowo w gorszej jakości skóry blankowej oklejoinej brezentem. Do sporządzenia takich, z grubsza wystarczy wzór sakw austriackich - kawaleryjskich lub artyleryjskich. Jak znam zycie, każdy producent robił je w owym czasie trochę inne, tym bardziej, ze w biednych początkach IIRP nie funkcjonowały jeszcze takie manufaktury rymarskie, jak w latach 30.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Pasjonat » 3 wrz 2010, o 12:52

A znasz jakieś wymiarowania sakw austriackich? Od dłuższego czasu szukam WT do niemieckich czy austriackich (które bazowały przecież na niemieckich) a tu na razie kicha. Nawet do packtasche 34, które chyba są najpopularniejsze z wzorów przedwojennych, i w sumie może by jako-tako spełniły rolę uniwersalnych do troczenia na przednim łęku - nie znalazłem.

Może znasz jakieś szczegóły dotyczące brezentu, z którego były Uniwersalne robione - np kolor, czy grubość, czy rodzaj obszycia brzegów (skóra, czy ten sam brezent co reszta).

Albo WT do sakw wz 25 (27?)? Generalnie strasznie nie podobają mi się próby troczenia wz 36 na przednim łęku, a uparłem się, że potrzebuję sakw właśnie na przedni łęk do siodła żołnierskiego.:-)
Pasjonat
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 wrz 2010, o 21:32

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Lookas » 3 wrz 2010, o 15:32

napisałem całą epistołę i engine forum mnie wylogował:(

Nie mam WT sakw uniwersalnych, nie mam też niestety wymiarów sakw austriackich:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Lookas » 3 wrz 2010, o 15:33

odezwij sie do mnie na priv, postaram sie wspomóc tym, co mam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Jendrass » 30 cze 2012, o 16:33

Witam

Jestem w trakcie budowy modelu/dioramy działonu artylerii konnej w skali 1/35.
Poszukuje informacji dotyczących austriackich chomąt (względnie całej uprzęży) oraz sakw wz 27 (chociaż ogólne wymiary).
Zdjęcia siodeł z trakcji austr. też chętnie przyjmę proszę o pomoc.

Tutaj kilka fot, żeby nie być gołosłownym;

Jaszcz włoski gniazdowy
Obrazek
Obrazek

Przodki włoskie gniazdowe
Obrazek
Obrazek

Armata 02 przerobiona na 02/26 (brakuje jeszcze kilku drobnych detali)
Obrazek

Całość
Obrazek
Obrazek

Z końmi
Obrazek
Jendrass
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 20:12

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Jendrass » 3 lip 2012, o 10:50

Panowie

Ponawiam pytanie-prośbę o wymiary sakw austriackich (zaprzęg).
Jeśli ktoś ma, nawet ogólne bardzo proszę o kontakt.
Jendrass
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 20:12

Re: sakwy uniwersalne i wz. 27

Postprzez Adiutant » 3 lip 2012, o 18:37

Mam materiały dot. sakw austriackich żołnierskich i oficerskich.
Ponieważ rzadko zagladam na forum, wyslij mi Twój adres e-mail:
jacek.skoczylas@constel.pl, wyslę Ci co mam.
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57


Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron