Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

rzad - materialy, dokumentacje

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

rzad - materialy, dokumentacje

Postprzez emde » 16 maja 2007, o 01:07

Witam wszystkich

Czy maja Panowie moze jakies materialy nt. budowy czy wykonania siodel lub calego rzedu? Moze jakies wskazowki gdzie mozna cos takiego znalezc?

Maciej
emde
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2007, o 01:03

Postprzez Staszek » 16 maja 2007, o 01:48

Ułan z Pacanowa jest tu niekwestionowanym ekspertem. Dysponuje zarówno wiedzą teoretyczna, ale co ważniejsze praktyczną. Polecam kontakt.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 maja 2007, o 15:02

W Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim bodajże w nr 9 NPK są szczegółowe dane o rzędzie wz.36. Dane ogłowia żołnierskiego były do niedawna na Forum ale niedawno linki do skanów są nieaktywne być moze serwer na którym umieszczałem skany przestał działać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

materiały

Postprzez emde » 21 maja 2007, o 14:23

Ułan z Pacanowa napisał(a):W Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim bodajże w nr 9 NPK są szczegółowe dane o rzędzie wz.36. Dane ogłowia żołnierskiego były do niedawna na Forum ale niedawno linki do skanów są nieaktywne być moze serwer na którym umieszczałem skany przestał działać!


Mógłbym umieścić te skany u siebie na serwerze. Szybko nie zginą, czerwiec-lipiec może być tylko przerwa techniczna.

Udało mi się znaleźć artykuł w spisie treści numerów archiwalnych. W bezpłatnym dodatku nr 9/2004 "Warunki techniczne materiałów wojskowych. Terlica rzędu wierzchowego". Niestety NPK nie sprzedaje archiwów, a polecana księgarnia (historyton) posiada numery od 10/2004 :( Czy jest taka możliwość, żeby ktoś przesłał mi te materiały, np. zeskanowane?
emde
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2007, o 01:03

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 maja 2007, o 21:10

Nie ma sprawy! Napisz do mnie na prywatny adres!
pacanowianin@poczta.onet.pl

Jeżeli uda sięto może mógłbyś umieśćić więcej skanów i zdjęć?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez emde » 22 maja 2007, o 15:19

Myślę, że nie będzie żadnego problemu :)

Zrobiłem na szybko małe archiwum z możliwością dodawania plików. Zaraz wyśle resztę namiarów pocztą.

Lista plików do ściągnięcia będzie dostępna pod tym adresem:
http://sherwood.miedzyrzecz.com.pl/ulani
emde
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 maja 2007, o 01:03

Postprzez pieczarka » 24 maja 2007, o 22:54

Pod podanym poniżej adresem są wymienione wszystkie obecnie dostęne numery "nPK"
nPK_na_www.historyton.pl
Rzeczywiście lista zaczyna się od numeru "10" ale na jej końcu jest numer "9". Niestety "automaty" nie potrafię dobrze sortować jeżeli przed "9" nie wpisze się "0".
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez kamilk224 » 25 lip 2007, o 16:53

Witam moze ktos mi podac wymiary naczolka kantaro-oglowia zolnierskiego??z gory dziekuje;]
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 sie 2007, o 22:58

Skontaktuj się ze mną na prywatnę pocztę to Ci wyśle rysunek techniczny!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 5 paź 2007, o 13:02

witam panowie widze ze jest tez kilku pasjonatow sprzetu a szczegulnie siodel oglowi itp poszukuje fachowej literatury zwiazanej z tym tematem wiekszoc tych regulaminow mam ale chodzi mi o bardziej szczegolowe dotyczace takich zeczy jak uprzeze do działka bofors ,biedki,taczanki i zaprzegow AK ,nie ma tego nigdzie stare fotki nie odadza tego i ryciny ,szukam tez noszakow do rkm browning wz 28 ,karabinku UR i wiele takich innych niuansow ktore nie sa odkryte .pozdr ułan rez rymarz mw
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Lookas » 5 paź 2007, o 14:49

witam kolegę:)!!!

Tym bardziej, ze temat mi po drodze. chetnie udostepnie to, czym dysponuję....w zamian za wiedze praktyczną:) Jeśli nie miałbym daleko, warto byłoby sie spotkac!! Sam od dłuższego czasu szukam materiałow dot. rzedów jucznych i uprzęzy AK.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Marimys » 5 paź 2007, o 16:57

witam Szanownych Kolegow
pewnie juz to wiecie- ale jakby nie, to na "allegro" wlasnie ktos wystawil siodlo juczne z uprzeza
pozdrawiam Cz
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez ułan rymarz » 5 paź 2007, o 18:21

witam to co na alegro sprzedaja to jest rzad juczny bundeswery odzdzalow alpejskich ale jest wart uwagi i przedewszystkim jest to stan prawie magazynowy czyli zero wkladu w remonty a co do kolegi ktory inneresuje sie regulaminami to jestm z gdyni a moja pasja jest napisanie ksiazki na temat wyposarzenia kawalerii 2 RP ale z najdrobniejszymi szczegulami tech a tak wogule to szukam ksiazki HIPOLOGI WOLFMANA
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53


Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron