Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

kulbaka 36

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

kulbaka 36

Postprzez Kluska » 3 maja 2007, o 19:25

Witam

poszukuję namiaru na siodło ( kulbakę ) z radomska oraz opinie na jej temat oraz jakośc i trwałośc.

Pozdrawiam Kluska
Kluska
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 maja 2007, o 19:13

Postprzez Lach » 3 maja 2007, o 20:46

xxxx
Ostatnio edytowano 24 lip 2008, o 22:07 przez Lach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez pulkownik » 3 maja 2007, o 22:10

Lach ! Ty może juz więcej nie eksponuj swojej wiedzy na temat siodeł wz 25 czy też 36.
Nie jestem złośliwym typem ale ... daj pokój !!!
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Kluska » 4 maja 2007, o 11:34

Panowie może jakies konkrety...

Chodzi mi przede wszystkim o trwałość i wykonanie siodła a w szczególnosci siedziska mam na mysli siodła DAW - MAG oraz te produkowane w Radomsku.

Pozdrawiam Kluska
Kluska
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 maja 2007, o 19:13

Postprzez Lach » 4 maja 2007, o 15:08

Pulkowniku opisalem swoje spostrzezenia po porownaniu tych dwu typow siodel przykro mi bardzo, ze nie jestem nie wiadomo jakim znawcom rymarstwa. Ot porownanie wzrokowo-uzytkowe.

Kluska co do wytrzymalosci to o wz 36 powiedza Ci zapewne koledzy z niepolomic bo maja ten wzor juz dluzszy czas ja dopiero 5 razy na klacz wlozylem. Co do wz 25 tutaj sprostuje date wykonania siodla - 1925r Warszawa. Legi, lawki, skora orginal i nie mozna na nic narzekac po tylu latach oczywiscie trzeba o siodlko dbac bo samo pochodzenie nic nie da:).
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez pulkownik » 4 maja 2007, o 21:55

Nie znam wyrobu z Radomska.
Mogę wypowiedzieć się co do wyrobu Spółdzielni „Siodlarz” oraz Daw Mag.
I tyle ile widziałem tych siodeł każde niestety było inne. Problem leży przede wszystkim w jakości skóry. Widziałem super siodełka z jednej i z drugiej firmy ale widziałem też zwykłe „dziadostwo”. Osobiście zamawiałem a potem odsyłałem byle jakie produkty. Trzeba ustalić jakość skóry przed zamówieniem. Rażąca jest metaloplastyka. Zwykłe śrubki miast nitów lub zwykła blaszka miast podkładki. Wszystko niedokładne i nie mające nic wspólnego z oryginałem. Ławki ogólnie niezłe jednak wyrąbane dłutem na mocowania rzemieniem.
Niestety bardzo szybko siedzisko zmienia swój kształt i „siada” – wynik słabej jakości skóry a właściwie złe jej dobranie. To trochę jak z podeszwą w bucie-nie każda skóra się sprawdzi.
Tybinki to inny gatunek skóry a siedzisko inny w dodatku w odpowiedni sposób układany.
Zwracać należy też uwagę na grubość filcu na ławkach – „Siodlarz” potrafił na tym oszczędzać.
Moim zdaniem najistotniejszym mankamentem są poduszki na tybinkach. Są prowadzone pionowo. A to wielki błąd, który po latach jazdy prowadzi do nadmiernego cofania kolana i stopy do tyłu.
Poza tym jeżdżę na takim siodle i nie zamienię na żadne inne. Jest to wspaniałe siodło robocze z kapitalnym trzymaniem. Uratowało mi skórę nieraz. Jest proste w konserwacji czy remoncie.
Jeśli będzie ktoś miał namiar na Radomsko ja też chetnie skorzystam.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez PETRYHOR » 11 maja 2007, o 18:57

Włodzimierz Łągiewka PPHU CWAŁ Pławno ul. Działkowa 11 97-540 Gidle tel. kom. 601508882 tel 034/3272590
To jest ten z Radomska
Avatar użytkownika
PETRYHOR
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 23:34
Lokalizacja: Świniokierz

Postprzez pieczarka » 24 maja 2007, o 22:45

W Radomsku to siodła wz. 36 robił pan Lewicki. Były to dobre siodła ale niestety zmarł kilka lat temu. Co prawda produkcje podjął Jego syn ale niestety to już nie ta "jakość". Czy dalej je robi i jaki jest jego adres tego nie wiem.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 cze 2007, o 10:17

Szukam oryginalnego siedziska w dobrym stanie producji z lat 50 do kulbaki nr 2 lub 3. W razie czego proszę o kontakt!

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 12:51 pm ]
Nie wiem jak wy, ale ja uważam że ktoś z tą ceną przesadził..
http://www.allegro.pl/item756963754_kul ... nnego.html
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: kulbaka 36

Postprzez Lucas » 31 maja 2010, o 10:48

Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza


Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,