Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

siodło WZ 25

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

siodło WZ 25

Postprzez Darek » 21 lut 2012, o 19:29

Witam
Jestem od dzisiaj zarejestrowanym użytkownikiem forum ale od kilku dni czytam różne posty tutaj i być moze ktoś zechce mi pomóc. Mianowicie mam okazje nabyć siodło wzór wz 25 ale mówiąc krótko sprzedajacy dość dużo chce a ja nie mam zupełnie pojęcia czy to jest "taka" cena. Tym bardziej iż siodło wartość kolekcjonerską ma połowiczną gdyż część siodła jest dorabiana i jest nowa w zasadzie z części "starych" pozostała terlica no i siedzisko , jakie ceny są takich siodeł. Darek
Darek
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:33

Re: siodło WZ 25

Postprzez Piotrek » 21 lut 2012, o 19:42

Ostatnio było takie na allegro zdaje się, przy czym elementy dorabiane były źle wykonane. Jeśli dobrze pamiętam, na tybinkach były poduszki kolanowe, a w siodle wz. 25 nie powinno ich być w tym miejscu. Jeśli mówimy o tym egzemplarzu - odradzam. http://allegro.pl/siodlo-wojskowe-polsk ... 77134.html

Pytanie - w jakim celu chcesz kupić takie siodło? Jeśli do codziennego używania, trzeba sprawdzić dokładnie stan terlicy, mostka, żyłowania, itd. Problem w tym, że siodło wz. 25 nie jest rozbieralne i trudno to zrobić. Do codziennego użytku kupiłbym raczej dobrą terlicę (tutaj też trzeba uważać, bo sprzedawane są jako w stanie idealnym, a później okazuje się, że ławki popękane) i na niej uszył siodło u rymarza. Jeśli do kolekcji, to może mieć jakieś wady, przy czym jeśli ma to wyglądać tak, jak siodło z linku, to wartość kolekcjonerska jest żadna, bo to nie jest siodło wz. 25 tylko jakaś hybryda.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: siodło WZ 25

Postprzez Darek » 21 lut 2012, o 19:57

Dziękuję za szybka odpowiedź, o to mi chodziło i tak to jest to siodło, oglądałem je w sobotę a nie znam się aż tak dobrze by ocenić wartość tego egzemplarza precyzyjnie , ja chciałem je kupić do jazdy , ale mam też wątpliwości czy terlica wytrzyma, co do reszty elementów tak naprawdę nie miałem pojęcia twoich uwagach , dopiero teraz uświadomiłeś mi pare spraw, fakt jest taki iż właściwie dopiero po tym jak obejrzałem to siodło zainteresowałem się siodłami tego typu i zacząłem troche czytać , w ten sposób trafiłem na to forum co mnie bardzo cieszy, gdyż nie bardzo ma kogo pytać i dowiadywać się o różne sprawy.
A wracając do siodła to bardzo mi pomogłeś tą odpowiedzią, gdyż troche miałem na nie ochotę ale cena mnie "zabijała".
Darek
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:33

Re: siodło WZ 25

Postprzez Piotrek » 22 lut 2012, o 02:01

Za taką cenę można kupić niemalże cały nowy rząd wz. 25. Oryginalne siodło wz. 25 za 3000 zł musiałoby być w idealnym stanie, z sygnowanymi ławkami i elementami skórzanymi, by być wartym tej ceny.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: siodło WZ 25

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 lut 2012, o 22:40

Zgadzam się z Piotrem. Tutaj nawet chyba tylko siedzisko jest oryginalne z wz 28 a reszta to replika współczesna wz 36.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: siodło WZ 25

Postprzez Darek » 24 lut 2012, o 08:04

Panowie, a ile ewentualnie to siodło jest warte?
Darek
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:33

Re: siodło WZ 25

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 lut 2012, o 08:15

Zawsze tyle jest warte ile ktoś chce dać. Jak ktoś jest zainteresowany to da taką cenę. Dla mnie osobiście największą wartość na samo siedzisko jeżeli jest oryginalne. Jeżeli ktoś szuka elementów oryginalnych do swojego siodła wz 25 lub 28 to, o ile rozmiar mu będzie pasował, może się skusić na samo siedzisko. Jeżeli ktoś szuka repliki siodła wz 28 to też mu to nie będzie odpowiadać.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: siodło WZ 25

Postprzez Piotrek » 24 lut 2012, o 14:32

Moim zdaniem, terlica z siedziskiem kilkaset złotych.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: siodło WZ 25

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 lut 2012, o 14:56

Też tak uważam
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: siodło WZ 25

Postprzez Piotrek » 24 lut 2012, o 23:47

Przy założeniu oczywiście, że jest cała i nadaje się do dalszego użytku.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: siodło WZ 25

Postprzez miszka7-1 » 26 lut 2012, o 01:57

Zależy od świadomości sprzedającego (o co dziś niełatwo). Ale może to być o kilkuset po kilka (ładnych) tysięcy.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: siodło WZ 25

Postprzez Darek » 6 maja 2012, o 18:42

Witam
panowie w jaki sposób mogę załączyc zdjęcia? Chciałem załączyc pewne zdjęcia by uzyskać pomoc.
Darek
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:33

Re: siodło WZ 25

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 maja 2012, o 18:45

Umieść je Kolego na jakimś serwerze np. wrzuta i załącz linki w kolejnym wpisie na forum.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: siodło WZ 25

Postprzez Darek » 6 maja 2012, o 19:09

panowie , mam prośbę o pomoc w ustaleniu typu siodła oraz ewentualnie w udzielnie informacji o możliwość jak najwierniejszego skompletowania elementów brakujących siodła które można obejrzeć pod poniższymi adresami;
http://w237.wrzuta.pl/obraz/edytuj/toke ... 0/siodlo_1
http://w237.wrzuta.pl/obraz/edytuj/toke ... 0/siodlo_4
http://w237.wrzuta.pl/obraz/edytuj/toke ... 0/siodlo_3
http://w237.wrzuta.pl/obraz/edytuj/toke ... 0/siodlo_2

terlica posiada następujace sygnatury;"ARBA" PIO....OW (kropki oznaczają niewidoczne litery) 1932, kolejna sygnatura C.S.TAB. 109

Siedzisko ma następujące sygnatury: Wytwory Rym.-Siodl. "GNIEZNO" Oddział w Warszawie 1932, oraz C.S. TAB. 199
Czy może mi ktoś pomóc w ustalenia typu no i jak piszę wyżej może w jakimiś schematami lub opisami służyć bym mógł zrekonstruować siodło jak najwierniuej?
Darek
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 19:33

Re: siodło WZ 25

Postprzez Lookas » 6 maja 2012, o 19:59

chętnie rzuciłbym okiem, ale niestety nie otwierają sie zdjęcia z linków:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Następna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,