Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Piotrek » 7 cze 2010, o 11:48

Z Siodlarzem nie jest wcale tak źle. Robert jest nastawiony na współpracę i zrobi tak, jak sobie zażyczysz. Szylismy u niego nasze siodła od podstaw i każda poprawka i uwaga była uwzględniona.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez pulkownik » 7 cze 2010, o 11:55

Zamawiałem ostatnio cztery kompletne rzędy wz. 36 i jestem zadowolony z wyrobów Siodlarza. Tak jak Piotr napisał, ważne jest ustalenie dokładnie czego się chce - rozmiary ogłowia itp. Ja polecam.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ślązak » 7 cze 2010, o 13:24

To na pewno, że trzeba wiedzieć czego się chce.Zawsze słyszałem, że daw-mag jest bardzo dobry jesli chodzi o wyoby.Wyroby siodlarza znam bardziej z opinii jako niezniszczalne, ale ciężkie.Daw-mag zawsze z tego co wiem słynął z jakości.Jasne wszystko może się zmienić.W Pleszewie był jeszcze rzemieśnik o nazwie firmy ,,Lewada".I był niezły.Juź niestety nie szyje.Zresztą rymarzy znam dużo.Np. P.Wojkowiak spod Rogoźna koło Wagrowca bardzo łądnie szyje.Dobry jest teź p.Maciejewski z Mieścisk koło Gniezna.

Ale jak widzę dużo poztywnych opinii jest wyrażanych do P.Ułana z pacanowa więć jesli tylko wyrazi chęć mogę zamówić u tego Szanownego kolegi :wink:
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Piotrek » 7 cze 2010, o 13:32

Lewada... Masz na myśli Pana Dąbrowskiego? Jeśli tak, to szyje cały czas, jeśli nie on, to jego syn.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 cze 2010, o 13:37

Dzięki za przychylne opinie.
Ostatnio uszyłem kompletny rząd dla Kolegi ze Szwadronu na bazie oryginalnej terlicy a siedzisko wykonane na zamówwienie właśnie u Siodlarza i jesteśmy z niego zadowoleni - i ja i właściciel rzędu. To chyba najlepsze współczesne siedzisko wz 36 jakie widziałem. O resztę proszę pytać na priva.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ślązak » 7 cze 2010, o 13:43

Tak jest Piotrze.O tego Pana mi chodzi :wink: Syn słyszałem, że szyje w Angli.Przynajmniej tak było do niedawna.Niezłym rymarzem jest takźe P.Maćkowiak ze Stwolna koło Zawad niedaleko Rawicza.Ale wszyscy Ci Panowie głównie szyją szory i ogłowa zaprzegowe.Siodeł żaden.Pana Perę takźe znam.Ale to nie jest dziwne.Bo to fachowieć od okuć jedyny jakiego zna środowisko koniarzy :wink:

A do Kolegi Piotra to zgłoszę jesli będzie miał taką mozliwosć zapotrzebowanie na pas główny.Z tego co słyszałem bliski orginałowi.Oczywiście tylko wtedy jesli będzie taka możliwość :wink:
Ostatnio edytowano 7 cze 2010, o 15:27 przez Ślązak, łącznie edytowano 1 raz
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Piotrek » 7 cze 2010, o 14:00

Jestem w trakcie prac nad pasem oficerskim, jeśli ten masz na myśli. Pas dla szeregowych jest dostępny od ręki w Siodlarzu, szyty dokładnie wg. warunków technicznych. Bedziemy robić próbną klamrę z alpaki i ją oksydować, jeśli wszystko będzie ok, zamówię okucia. Szycie pasa to nie problem, gorzej z barwieniem. Rymarze kręcą głową, jak im mówię, że pas trzeba uszyć ze skóry blankowej i wybarwić na ciemny brąz. Nikt nie ma dobrego pomysłu, jak to zrobić.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ślązak » 7 cze 2010, o 15:16

Tak własnie o ten Piotrze mi chodzi.Czytam takźe forum Cytadela i stąd wiem, że podjąłeś się rekonstrukcji i wręcz produkcji tego pasa.Jesli istaniałaby by mozliwośc zakupu reflektowałbym chętnie.W Poznaniu będe na ślubie kuzynki 3-5 lipca.Zopstanę dłużej w celu zdjęcia miary na mundur w Hero.

Kolego Ułanie odezwę się dzi s pod wieczór jesli można w sprawie ogłowia.Dziękuje za pomoć.

Przepraszam, że nie jestem w stanie szybciej odpowiadać na Wasze posty Panowie, ale w pracy siedzę i stąd ta zwłoka.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 cze 2010, o 18:20

Na emeryturze będziesz Kolego miał więcej czasu? Nie wierz w to!!! Sam czuję to na sobie! Pisz kiedy możesz. Zawsze przeczytamy.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ślązak » 7 cze 2010, o 20:50

Pewnie tak :D Wszystko jeszcze przede mną w tym zakresie.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez myta2 » 7 cze 2010, o 22:05

W kwestii rzędu ja ma 25 oficerską z Daw Magu - używam jej do rajdów gdzie koń ma ja na grzbiecie po 10 godz i jest super...:) jestem bardzo zadowolony:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez pulkownik » 8 cze 2010, o 07:38

Hahaha .... ja sprawiłem sobie jakiś czas temu oficerskie wz. 25 i ni czorta ... po latach prucania w ułańskim nijak nie mogłem przywyknąć - widać nie mam zadatków na "oficeryja". Po dosłownie kilku przejażdżkach odwiesiłem na kołek a potem sprzedałem.
Ale chcę zamówić pod siebie coś na wz. 25 jednak głębsze i z wyższym tylnym łękiem - jak stare carskie.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 cze 2010, o 07:48

Święta prawda Pułkowniku! Moje oryginalne siedzisko wz 36 z przedwojennej produkcji jest cholernie twarde, ale jednak nie potrafiłem długo jeździć na rajdowej miękkiej kulbace niemieckiej. Co swoje to swoje, Tak jak z żóną. A poza tym - jakm masz miękkie serce - to przyda sie twarda dupa. Zwłaszcza jak stwardnieje na własnym siodle.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez pulkownik » 8 cze 2010, o 08:02

Oj jest twarda ... można by z niej zelówki robić :lol:
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Re: Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Postprzez miszka7-1 » 8 cze 2010, o 11:38

No i...niestety robiono :( .
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron