Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak stać się posiadaczem rzędu kawaleryjskiego?

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 sie 2006, o 20:13

Czołem Kawalerii !!
Mam do wszystkich kolegów pytanie.
Chciałbyn dostać oryginalne kanapiki (zapinki) do naczółka w kantarze kawaleryjskim lub w miarę oyginalne kopie. Wykonuję właśnie kolejne ogłowie. Chciałbym na Rewię Kawalerii w Wilanowie wykonać w miarę dokładną kopię.
Pozdrawiam i czekam na sygnały.
Moja poczta:
pacanowianin@poczta.onet.pl

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi, gdzie mozna dostać skórę surówkę (pergaminową)

[ Dodano: Pią Sie 25, 2006 10:44 pm ]
Oczywiście chodzi mi o knapiki! Byłem przed kolacją głodny i napisałem jak wyżej!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Marimys » 2 lip 2007, o 19:41

Czolem Szanownemu Towarzystwu
dawno mnie tu nie bylo, ale w miedzyczasie zebralem pare "drobiazgow" kawaleryjskich:)
mam prosbe: czy ma ktos namiar gdzie mozna nabyc żólty filc do kulbaki?
tam gdzie kolatalem maja bialy i szary:(
bede wdzieczny za pomoc
pozdrawiam Marimys
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 lip 2007, o 22:48

Nie jest to rzeczywiście sprawa prosta! Spróbuję pomóc! Faktycznie nie produkują żółtego filcu chociaż jest jeszcze jedna wytwórnia na południu Polski co czasami to robi! Najlepiej jest biały filc zabarwić samemu!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 4 lip 2007, o 09:46

:D
to skoro pytaja to ja tez zapytam:)

Czy ktos chciałby sie pozbyć terlicy do rzedu kawaleryjskiego na rzecz mnie? takiej do rekonstrukcji?? :)( oczywiście w rozsadnych pieniadzach)?
Dojrzałem juz do tej roboty a i małzonka moja juz nie protestuje tak gorąco, jak dawniej:) zatem czas wzmóc poszukiwania:)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie....!:)

PS.
Allegro monitoruję na bieżąco, niestety....jak na razie bezskutecznie
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

do Marimys'a

Postprzez Lucas » 4 lip 2007, o 22:30

Oto namiary na producenta żółtego filcu jeździeckiego:
www.energo-mar.pl/Wersja_PL/Filc_siodlarski.htm
w prawym dolnym rogu tabeli filcó znajdziesz link "wg wzoru" - jak klikniesz zobaczysz jakie kolory produkuja na zamówienie - pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lip 2007, o 20:30

Czasami trafia się sam czaprak oryginalny z popękaną skórą ale z dobrym jeszcze filcem. Tak jak mnie kiedyś. Skórę juchtową dobrej jakości o grubości 2 - 2,5 mm mozna bez problemu nabyć w Zakładach Garbarskich w Kaliszu! Polecam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Marimys » 7 lip 2007, o 12:31

dziekuje bardzo
dobrze jest wiedziec gdzie szukac pomocy:)
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 lip 2007, o 15:32

DawMag przyszywa przyzwoicie skórę do bialego filcu. Maszynowo ale to bylo dozwolone przed wojną w warunkach technicznych! Niestety dają taką samą skórę juchtową na przepustki do troków i troki a to bardzo się wyciąga!
Moja rada jest taka! Jak skombinujesz żółty filc to może spytaj czy nie naszyliby Ci skóry juchtowej na ten fic i zszyli obie części! A może uda Ci się trafić stary czaprak gdzie na peno wymienione przez mnie wyżej kawałki będą z dobrego jeszcze kruponu! JAk tak zrobiłem przy swoim czapraku i jestem bardzo zadowolony, bo troki pieknie trzymają!
Na troki polecaca skórę blankową 3- 3,5 mm w Kaliszu! Ciąłem na paski 20 mm w Krakowie! Sprzączki ocykn 20 mm bez problemu kupisz w Ostrowie Wlp u p. Pery!
Jak co to pisz do mnie na prywatną pocztę!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 22 sie 2007, o 17:15

Panowie!
Wiem że nie wypada się chwalić, ale właśnie stałam się dumną posiadaczką 36-stki. Tak mnie duma rozpiera, że musiałam się z Wami tym podzielić
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Gratuluję...

Postprzez Lucas » 22 sie 2007, o 20:15

Gratuluję i witam w gronie sadzających "koniec pleców" w 36 - tce. Myślę, że i Ty Awek i Twój wierzchowiec to docenicie - zwłaszcza w jeździe rajdowej czy w zwykłym, rekreacyjnym terenie.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 sie 2007, o 21:17

No to pięknie AWEK! Już wpraszam się pod Komarowem na oblewanie żeby nie zeschła się za bardzo! Jeżeli nie konno to przytargaj ją na plecach! TAk trzymaj!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Perun » 14 lis 2007, o 01:23

Serwus.

Pytanie jedno do szanownej Braci:
Czy część ogłowia na poniższym zdjęciu to jakieś ogłowie kawaleryjskie czy tylko jakieś cywilno-zwyczaje, którym nie należy sobie zawracać głowy?
Obrazek

Pozdrawiam
Perun
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 23:30
Lokalizacja: Civitas Kielcensis

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 lis 2007, o 01:37

Przyznam sie że nie spotkałem czegoś takiego w polskiej kawalerii! Dla mnie to cywilne ogłowie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 14 lis 2007, o 09:06

nie chciałbym sie tu wymadrzać, niemniej, poza wodzami, któr wydaja się "od kompletu" samo ogłowie i munsztuk sugerowałoby prowieniencję militarną. IHMO artyleryjską (a le ja artyleryjskie, to widze niemal wszędzie:) Raczej nie polską. Postaram sie poszukać i dam znaka jak by co. Jesli dysponujesz innymi fotkam, bardzo sie przydadzą.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 14 lis 2007, o 18:51

dla mnie to mało kawaleryjskie
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rząd Kawaleryjski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron