Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Oporządzenie

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Oporządzenie

Postprzez Lucas » 18 sie 2006, o 16:24

Obserwując z boku jak prezentujemy się my, kawalerzyści ochotnicy, postanowiłem założyć ten temat. Myślę, że będzie to dobre miejsce na wymianę doswiadczeń w zakresie pozyskania pozostałego oporządzenia (poza uzbrojeniem) tj. pas, szelki, ładownice, bagnet, chlebak, maska p-gaz, rękawiczki. Zapraszam do wypowiedzi.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan » 8 wrz 2006, o 11:19

Są w sumie dwie drogi: pytać kolegów kawalerzystów albo buszować po allegro... Czasem da sie coś wyłuskać na targu staroci ale w ten sposób raczej wszystkiego nie skompletujemy ;) a już napewno nie szybko...
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Podolak » 7 lip 2007, o 23:06

Witam!
Mam jedno pytanie: dowódca sekcji posiadal zamiast łopatki, czekanik. czy ma ktos jakas wiedze na temat wygladu pokrowca i sposobu mocowania go do pasa głównego?
Podolak
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 21:27

Postprzez atyl » 8 lip 2007, o 21:15

Z czekanikiem to jak z duchami, niby są ale nikt ich nie widział. :?:
W przedostatnim NPK dostało mi się od L. Kukawskiego, że jako dca sekcji miałem topór II w pokrowcu (słyszałem opinie, że z powodu nieposiadania/ niewprowadzenia/ nieprodukowania czekanika zamiennie wydawano właśnie topór II), więc zapewne tylko L. Kukawski może posiadac jakiekolwiek informacje. A ja w takim razie zostanę pionierem :lol:
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lach » 16 gru 2007, o 00:45

Błąd.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez ułan rymarz » 17 lut 2008, o 19:59

Czekanik dowodcy sekcji temat tabu ale z tego co wiem to wygladał on jak dzisiejszy toporek strazacki czyli drewniany trzonek ,siekierka a z drogiej strony obucha był dziub tylko było to wszystko mniejsze niz ten toporek i lzejsze .Sam raz przytroczyłem do pasa głownego ten toporek w pochewce to omało sprzeczka mi j..... nie odcumowala hehehehe pozdro
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Lookas » 17 lut 2008, o 21:21

no to i ja sie dołoże...poszukuję pasa a własciwie pasów. Oficerskiego z poprzeczka i zołnierskiego. najfajniej repliki z nielakierowanego blanku. W ostateczności kompletu kółek i klamer do tych pasów ( jak by ktoś miał jakies pozostałości po czymś, co mu myszy zeżarły to chetnie) sprawa dość pilna a niestety na allegrze wszystko lakierowane powojenne , czesto bez kólek:(

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 22 lut 2008, o 11:21

Lookas
http://allegro.pl/item302461341_302461341.html
uzytkownik - felix38
tutaj gosc sprzedawal nielakierowany, nie wiem czy taki pas jest zgodny z oryginalem to juz sam stwierdzic musisz. Bo np zabki do szabel to ma jakies dziwne.
Ale z nim latwo sie dogadasz, wystawial tez oficerskie z koalicyjka.
Napisz do niego maila co potrzebujesz i niech Ci zdjecia podesle.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 22 lut 2008, o 12:07

Widziałem juz. Wygladaja dość niechlujnie:( Mozliwe, ze to przypadek ale takiego liniowanie jak na tym wystawianym pasie to....no mówiac generalnie, mnie sie nie podoba:(

No i cena wydaje mi sie lekko przesadzona, nawet jeśli blank, z kótrego robił ten pas jest bardzo drogi, to nie az tak....

Szkoda, ze jest jedynym dostawcą:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lach » 22 lut 2008, o 12:47

To najlepiej dorwij WT od tych pasow i idz do pierwszego lepszego rymarza ze skora i sprzeczkami i Ci obszyje bez problemu.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 22 lut 2008, o 13:02

No własnie ja mam WT:) Tylko sprzaczek nie mam:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 25 lut 2008, o 19:17

Lach napisał(a):Lookas
http://allegro.pl/item302461341_302461341.html
uzytkownik - felix38
tutaj gosc sprzedawal nielakierowany, nie wiem czy taki pas jest zgodny z oryginalem to juz sam stwierdzic musisz. Bo np zabki do szabel to ma jakies dziwne.
Ale z nim latwo sie dogadasz, wystawial tez oficerskie z koalicyjka.
Napisz do niego maila co potrzebujesz i niech Ci zdjecia podesle.


Ze sprzączkami kłopot, chyba że kilka tysięcy sztuk chcesz, podejdź do rymarza na Woźnej 17 (sklep jexiecki) tam ci obszyją ręczna dobra robota (ale drogo pas około 80 pln)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Łowca123 » 19 mar 2008, o 22:34

żeby nie tworzyć i nie zaśmiecać kolejnym tematem podłącze się tutaj.

Poszukuje informacji o owijkach tzn. elementach zastępujących skarpetki w bucie kawaleryjskim (pisze na wszelki wypadek o co mi chodzi bo może to ma jakąś inną nazwę)

Niby banalna sprawa taśmy do stóp zamiast skarpet ale nie mam pojęcia o wymiarach i materiale z którego były wykonane.
Co więcej jak wynika z fragmentu książki "Pożegnanie z kawalerią" sam autor twierdzi że trzeba było wprawy w poprawnym owijaniu nóg żeby owijki spełniały swoją funkcje i nie spadały.

Dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Łowca123
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 paź 2007, o 11:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 mar 2008, o 00:11

Najbardziej populrna nazwa to onuce! Ale daj sobie chłopie spokój! Wspólczesne żołnierskie skarpety są bardzo dobre! Gdby wtedy znali takie - nieczego innego by nie używali!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 20 mar 2008, o 00:35

Ojciec mi opowiadał że próbował w wojsku onuc, ale tylko sobie nogi poobcierał, założyć to podobno sztuka (prawidłowo) bo tak byle jak, to efekt był jeden.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron