Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

buty kawaleryjskie

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 paź 2007, o 00:26

Mam nietypowe pytanie! Czy któryś z Kolegów uzywa onuc do juchtowych butów? Ciekawi mnie technika zakłdania onucy.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Perun » 31 paź 2007, o 22:12

Na początek witam wszystkich, bo to pierwszy post na forum.

Uczę się jeżdzić konno od roku, a że pasjonatem sił zbrojnych II RP jestem wczesnoszkolno-harcerskich czasów, powoli łączę jedno i drugie i ekwipunek ułański kompletuję.

Tyle słowem wstępu i od razu pytanie:

Czy ktoś z was miał do czynienia z oficerkami KBW jak na poniższym zdjęciu??

Obrazek

Wiadomo że nie są to ułańskie oficerki, nie mają sztywnika, mają niższą tą część za piętą(nie wiem,jak się ona fachowo nazywa)ale mają jeden niezaprzeczalny atut-cenę.
Takie buty KBW nowe-magazynowe mogę mieć za 100pln, a za prawdziwe oficerki trzeba dać parę razy tyle.

Czy takie buty nadadzą się od biedy do udawania oficerek czy będzie to profanacja??

P.S.Mógłby mi ktoś podać orientacyją wysokość oficerek(od ziemi do końca cholewy) dla rozmiaru 43??

Pozdrawiam
Perun
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 paź 2007, o 23:30
Lokalizacja: Civitas Kielcensis

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2007, o 22:42

Witaj na naszym Forum!
Oczywiście możesz ze spokojnym sumieniem zaczynać ułańską przygodę w takich butach! Wyglądają na bardzo przyzwoite! Najważniejsze że nowe! A taka cena to wyjątkowa okazja! Nawet się nie zastanawiaj! Moi Koledzy nawet w gorszych jeżdżą! Życie przed Tobą! Zapracujesz kiedyś na oficerki szyte na miarę z drewnianymi prawidłami! Cena takich obecnie wacha się od 1100 zł do 1500 zł. Wysokość cholewki zawsze była jedna - około 5 - cm poniżej kolana!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 1 lis 2007, o 14:11

Ta niższa część o którą Ci chodzi to z pewnością szklanka.
Co do ceny.. Ja nie mogę znaleźć chętnych na oficerki od 45-110zł. KBW mają jeszcze 2 pozytywne cechy: nie jest ich tak szkoda podczas używania i co najważniejsze, są w dużych rozmiarach (rozm. 44-45!).
Jak to mój ojciec stwierdził: Zbliża się epoka błotna, dlatego wszyscy teraz mają tak duże nogi, aby lepiej chodzić po bagnach.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez życzliwy » 11 lis 2007, o 23:52

można prosić jakiś namiar na te oficerki KBW? 100 zł to 100 zł, dla początkujących muszą wystarczyć takie ;)
życzliwy
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 wrz 2006, o 19:43

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 lis 2007, o 23:58

Napisz do AWEK! A jak co to popytaj na Forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 13 lis 2007, o 22:26

Sprostowanie!
KBW to ja nie sprzedawałam oficerek, tylko te z wysoką szklanką przedwojenne. Wszystkie duże rozmiary znalazły już właścicieli. Pozostały mi tylko (nie wystawiane wcześniej na allegro) w świetnym stanie oficerki rozmiar 42 z prawidłami, oraz 5 par bez prawideł od rozmiaru 41 w dół (ich cena już od 45zł).
Przepraszam za ewentualne błędy gramatyczne i ortograficzne, ale jak to mawia mój dziadek "ze zmęczenia padam na pysk"
Bywajcie
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 lis 2007, o 00:54

Spoko AWEK! Opchniesz je prędzej czy później! Napisz lepiej jak tam Twoja kulbaka! CZy już kompletna?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Cezar » 16 lis 2007, o 13:36

Witam
Mam pytanko z natury techniczne.
Posiadam fajne oficerki tylko ze jeden byt, jak idę strasznie mi skrzypi.
Udało mi się zakupić lanolinę / rewelacyjna rzecz do skór / Lanolina zmiękcza skórę może ona pomoże ....tylko nie wiem gdzie smarować ?
but od środka ? czy po bokach ? zielonego pojęcia.


Jak by kogoś interesowała lanolina piszcie,poszukam adres i prześlę.
Wszystko można załatwić internetem i telefonicznie.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez myta2 » 16 lis 2007, o 22:05

Cezar napisał(a):Witam
Mam pytanko z natury techniczne.
Posiadam fajne oficerki tylko ze jeden byt, jak idę strasznie mi skrzypi.
Udało mi się zakupić lanolinę / rewelacyjna rzecz do skór / Lanolina zmiękcza skórę może ona pomoże ....tylko nie wiem gdzie smarować ?
but od środka ? czy po bokach ? zielonego pojęcia.


Jak by kogoś interesowała lanolina piszcie,poszukam adres i prześlę.
Wszystko można załatwić internetem i telefonicznie.


Kolego, ja swoje smarowałem z zewnątrz a w środku je potraktowałem denaturatem i jest miodzio., Dobre środki zabezpieczające sprzedają w sklepach jeżdzieckich jako pasty ochronne do skóry (do czyszczenia sprzętu) na bazie wosku są rewelka teżpomagają.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lis 2007, o 10:42

Osobiście też polecam w takim przypadku smarowanie z zewnątrz! Smarowanie wewnątrz tylko w przypadku kiedy buty się skurczyły bez prawideł i trzeba je ponownie na nie wepchnąć! Albo kiedy stare buty chcemy rozciągnąć!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Cezar » 18 lis 2007, o 02:16

AWEK napisał(a):Sprostowanie!
KBW to ja nie sprzedawałam oficerek, tylko te z wysoką szklanką przedwojenne. Wszystkie duże rozmiary znalazły już właścicieli. Pozostały mi tylko (nie wystawiane wcześniej na allegro)


Witaj Awek
Chciałbym podziękować za jedne z tych oficerek.
Zakupiłem je od Ciebie na allegro prawdę mówiąc dla prawideł /bo mi ich brakowało /
ale i byty są też fajne, pięknie się będą prezentowały przy manekinie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miro » 28 gru 2007, o 23:35

A tak prezentują się nowiuteńkie buciki od Pana Fiślaka z Rawy Mazowieckiej.
Bomba ;) Moje pierwsze prawdzie - chyba sie z nimi prześpię ;)

[center]Obrazek [/center]

Gość nie wypuszcza klienta bez 100% zadowolenia z nabytych oficerek jak i szeregu wskazówek użytkowania i konserwacji .
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 gru 2007, o 01:38

Mirek! Gratuluję serdecznie! Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem takowych od 4 lat! Na codzień jeżdżę w swoich piewszych którym w październiku 2008 stuknie 30 lat !!! Wypijemy na to konto!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 30 gru 2007, o 15:06

Miro napisał(a):A tak prezentują się nowiuteńkie buciki od Pana Fiślaka z Rawy Mazowieckiej.
Bomba ;) Moje pierwsze prawdzie - chyba sie z nimi prześpię ;)

[center]Obrazek [/center]

Gość nie wypuszcza klienta bez 100% zadowolenia z nabytych oficerek jak i szeregu wskazówek użytkowania i konserwacji .



Miro...

I jeszcze jedna wskazowka... a moze to przestroga?
Gdy juz sie z nimi przespisz... nigdy nie kucaj w ostrogach...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,