Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

buty kawaleryjskie

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez fen » 9 kwi 2010, o 00:30

Do kanoniera Lookasa.
Proszę podaj te sposoby impregnacji, o których wspomniałeś. Tradycja to jest to co lubię :P
Pozdrawiam.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez Lookas » 9 kwi 2010, o 08:46

podawałem tu juc chyba tego linka, ale co tam:)

całośc dyskusji na naszym forum: http://www.7dak.fora.pl/czlowiek-czyli-sila-sprawcza,5/buty-juchtowe,172.html

oraz całkiem sporo wiedzy na forum CYTADELI http://cytadela.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=2182&highlight=buty+juchtowe
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez Kowalinho » 9 kwi 2010, o 15:46

A propos, jakby na zawołanie - i podkówki i ćwieki.

http://www.allegro.pl/item992149318_kawaleria_ckm.html
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez fen » 10 kwi 2010, o 00:09

W 1976 roku kiedy zaczęła się moja przygoda z koniem, w małym mieście z którego pochodzę nie było mowy aby dostać buty kawaleryjskie, czy oficerki. Nasz PGRowski koniuszy wymyślił dla nas taki oto patent: w LWP były buty z opinaczami, zrobione z juchtu, w trzewiku mizdrą do góry. Oderwał koniuszy opinacz a zamiast niego miejscowy cholewkarz, brat koniuszego, wszył do samego kolana długi opinacz na pięć klamerek, z juchtu. To się świetnie sprawdziło, a nawet były te buty podobne do amerykańskich kawaleryjskich. Niedrogo to nas kosztowało. A podeszwa wojskowego buta też sobie dawała świetnie radę w strzemieniu i przy koniu. Postanowiłem ten patent powtórzyć. Tylko dziś nie robią butów wojskowych z juchtu. Jak zrobię to koleżeństwu zaprezentuję.
Czołem.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez kocikuk » 10 kwi 2010, o 01:36

Bardzo ciekawa sprawa ,...ale mnie naprzykład nie interesują opinacze (lWP) przerabiane na coś czego nie ma , mam 28 lat i 1976
jeszcze mnie na świecie nie było , jednak ciągnie mnie do II RP i do odtwarzania najdrobniejszych detali z nią związanych z tym co nam gwałtem i przebiegłością odebrano. Piszemy o Oficerkach ,butach jachtowych ,trzewikach ,saperkach ,itd.
Niechciałbym się rozpisywać ,.. Z uszanowaniem kocikuk ,...
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez myta2 » 10 kwi 2010, o 12:25

W czasach wczesno-młodzieńczych z LWPowskich opinaczy zrobiłem sobie glany.... do póki w tamtym czasie nieosiągalnych "rumunów" nie udało mi się nabyć, a później już był dobrze bo w Poznaniu otworzył się pierwszy Martenschop:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez fen » 10 kwi 2010, o 23:29

:D Do Kolegi Kanoniera Lookasa !
Dziękuję za instruktarz w sprawie butów. Gratuluję 7 DAKowi jego Forum.
Armatę macie zgrabniutką. A czy ma imię, słyszałem, że kanonierzy nadawali armatom imiona.
Przed wojną w PALu w Kielcach jedna armata miała na imię "Pani Cicha".
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez Lookas » 11 kwi 2010, o 10:37

Nie ma za co dziękowac:) Pomagamy z przyjemnością:)

Niestety, armata nie jest naszą własnością a jedynie została nam wypożyczona na czas zeszłorocznego zlotu "Strefa Militarna" w Podrzeczu. Stowarzyszenie jest młode a armata to drogi nabytek. Ale jesteśmy dobrej mysli - z czasem wzbogacimy się we własną:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez fen » 12 kwi 2010, o 01:41

Do kolegi Kocikuka .
W tamtych czasach (peerelu) dziwnie było, mówiąc delikatnie. My biedne chłopaki byliśmy a chcieliśmy porządnie i jednolicie wyglądać. To się nam udało. A i dzisiaj na codzienną jazdę "juchtówek" nie zakładam bo mi szkoda.Sprawię sobie drugą parę to będę zakładał.
Ale entuzjazm tamtych czasów to świetny kapitał psychologiczny.
Pozdrawiam
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez kocikuk » 12 kwi 2010, o 11:34

Czołem !!! z pewnością piękny kapitał , ale każdy ma swój.
Pozdrawiam,..
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez elmijakke » 12 kwi 2010, o 15:39

Byleby to nie był ten Karola... 8)
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez Ranger » 23 kwi 2010, o 21:07

fen napisał(a):Do kanoniera Lookasa.
Proszę podaj te sposoby impregnacji, o których wspomniałeś. Tradycja to jest to co lubię :P
Pozdrawiam.

Witam serdecznie bo to mój pierwszy post tutaj.
Oto tradycyjny i sprawdzony sposób impregnacji skóry naturalnej (najlepiej wychodzi na licowych, ale juchtowe też mozna impregnować):
50 g parafiny ciekłej
1 i 1/2 łyżki stołowej oleju lnianego
1 łyżka terpentyny
Wszystko mieszamy i pędzelkiem smarujemy buty. Kiedy wsiąknie, zbieramy pozostałości szmatką i można normalnie pastować.
Sprawdziłem na wielu butach, jak je dobrze nasączyć, to można stać w wodzie...
Avatar użytkownika
Ranger
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 14:21
Lokalizacja: Ranger Survival Club

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 kwi 2010, o 22:28

Dziękujemy bardzo Kolego i zachęcamy do stałej współpracy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez alicja_t » 9 maja 2010, o 12:17

Witam Panów
Mam do sprzedania stare skórzane oficery na prawidłach po dziadku. Pomyślałam, że to forum to idealne miejsce aby umieścić taką informację.
Buty są zachowane w idealnym stanie i nie były dużo chodzone. Załączam link do aukcji na allegro.
Pozdrawiam serdecznie

http://allegro.pl/show_item.php?item=1033761377
alicja_t
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 12:03

Re: buty kawaleryjskie

Postprzez jacbyd72 » 26 wrz 2011, o 22:07

makul napisał(a):Spokojnie Panowie, w pierwszej kolejności musimy wyklepać buty dla siebie. Jak już sie w nich zaprezentujemy to (po nowej odsłonie strony) wrzucę też zdjęcia na 1psk.com.pl
A tymczasem z kolegą mozna się dogadać bezpośrednio: 505 848 836 - Krzysiek
Jutro moze 1 para będzie zapokostowana to wrzucę fotki.
Pozdrawiam,
makul


Witam!!!
Nie polecam. Kontaktowałem się z wymienianym Panem Krzysztofem. Buty /ponoć/ zaczął szyć na początku sierpnia. Termin wykonania ustalono na początek września /tak pomiędzy 1-5/. Na moje telefony odpowiedział, że paczka z butami wysłana. Po naciskach, aby podał numer nadania i firmę kurierską przyznał się, że butów nie skończył. Przesunęliśmy termin na 23 września - rozumiem, że każdy ma jakieś "kłopoty życiowe". Znowu stara śpiewka, że buty wysłane ponoć kurierem. To ja się pytam - skąd ten kurier jedzie - z Alaski??? Z tego co wiem to nie pierwszy jego numer. Myślałem, że zależy mu na pieniądzach i dobrej opinii, ale niestety psuje opinę całemu środowisku. Zdecydowanie nie polecam.
Ostatnio edytowano 26 wrz 2011, o 22:31 przez jacbyd72, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron