Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 lis 2010, o 18:14

Faktycznie, takiej odznaki można tylko pozazdrościć. Gratuluję Piotrze.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 30 lis 2010, o 22:20

Z kołami Pułkowymi racja nasze do niedawna też działało w Londynie i kilka odznak przyznało.
Z regulaminami to chodziło mi właśnie o dopracowanie przepisów ( czyli np Honorowe odznaki Wlkp Brygady Pancernej z Wędrzyna).
A o ludzi którzy noszą odznaki to chodziło mi właśnie o tych nie legalnych:)

Chwała Ci za to Piotrek. Jak Cię widzą i słyszą tak Cię piszą:D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez pieczarka » 2 gru 2010, o 15:30

elmijakke napisał(a):Piotr,
1 szwoleżerów nosi odznaki 1 szwoleżerów.


Tu trzeba uściślenia.
My sobie odznak nie przyznajemy bo nie mamy takiego prawa.
W 2001 roku wraz z przekazaniem tradycji 1 P.Szwol. JP do 1 dywizjonu szwoleżerów JP z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (odbyło się uroczyste przewieszenie VM z historycznego sztandaru przy temperaturze poniżej minus 15 st. C) to jednostka stała się dysponentem odznaki. Jest ona teraz odznaką 1 dywizjonu szwoleżerów JP. Obecnie kapituła przy jednostce decyduje o nadaniu odznaki. Szwadron wnioskuje o nadanie odznaki swojemu członkowi, ale to kapituła ostatecznie ją przyznaje. Oczywiście każdy dostaje na to potwierdzenie w postaci legitymacji podpisanej przez dowódcę dywizjonu.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez elmijakke » 2 gru 2010, o 16:43

No i Dywizjon jest depozytariuszem Tradycji.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 3 gru 2010, o 02:07

No proszę tego nie wiedziałem - czyli współczesna jednostka wojskowa otrzymała razem z barwami prawo do dysponowania odznaka pułkową?? O takim postępowaniu nie słyszałem, zazwyczaj współczesna jednostka ma nowy sztandar nowy wzór odznaki tylko barwy te same w postaci proporczyków... a zabytkowy sztandar (jeśli przetrwał) i odznaki(nie licząc tych prywatnych) trafiają do muzeum( bądź sali pamięci w jednostce)
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 3 gru 2010, o 12:00

Ja uważam, że jest do godne naśladowania postępowanie. Mamy historię poszarpaną zaborami, wojnami światowymi i przyjaźnią polsko-radziecką, co mocno utrudniało zachowanie ciągłości istnienia poszczególnych pułków. A przecież są kraje, gdzie dzisiejsze zmotoryzowane pułki noszą nazwy pochodzące sprzed lat. Tak jest na przykład w Wielkiej Brytanii. Moim zdaniem, powracanie do dawnego nazewnictwa, wraz z całą symboliką, utożsamieniem się z tradycjami, jest doskonałym pomysłem. Oby więcej takich przypadków. Marzy mi się, by artylerzyści konni z Wędrzyna mogli nosić odznaki artylerii konnej na swoich mundurach.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez ARTYLAK » 3 gru 2010, o 14:35

Zgadzam się absolutnie z Piotrem. Mam nadzieję, że zajmiemy się tym po wojażach. Gdy główna część dywizjonu wróci do kraju. Odznaka Atylerii Konnej na mojej piersi była by szczytem moich marzeń.
Wydaję mi się jednak, że problem tkwi jednak gdzie indziej. Lata komuny wyprały jednak niektórych oficerów (patrz teraz starszych) z czegoś co nazywa się „esprit de corps”. Młodym oficerom brakuje bardzo często wzorców, a kariera ich to po prostu naśladowanie starszych kolegów. Wojsko przeżywa cały czas restrukturyzację i profesjonalizację. Jest parę jednostek, które szczyci się tradycjami przedwojennych pułków ale często jest tak że tradycje sobie, a życie wojskowe sobie. Służba w jednostce liniowej to ciężki kawałek chleba szczególnie dla młodego oficera. Tu ukłon w waszą stronę byście im pomogli bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 3 gru 2010, o 23:45

Zgadzam się z Piotrkiem tylko żeby to miało ręce i nogi... a niema, jedni tak drudzy tak trzeci siak.
Trudno jest przewalczyć tego typu myślenie w woju..
W naszym wojsku chyba więcej jest pozostałości po komunie niż prawdziwych Polskich obyczajów, mundurów itp.
Chociażby używanie zwrotu pagony (po polsku naramienniki), zmiana stopni w wojsku z polskich przedwojennych na proZSRRowskie(i takiie już zostały) czemu niema rotmistrza itp?? To wszystko powinno być w całości uregulowane łącznie z nazwami nawiązującymi do dawnego WP.
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 3 gru 2010, o 23:49

He He a co do profesjonalizacji :D To dlaczego żołnierz już nie może stać na warcie tylko wynajmuje się firmę ochroniarską??
Dla czego kapral musi się prosić szeregowcom żeby wstali na pobudkę??
To mi się wcale nie kojarzy z profesjonalizmem ale może się mylę. Nie mówiąc o kompaniach które nie potrafią maszerować, na świętach idzie boki zrywać.. A jak się za nimi idzie to trzeba patrzeć w niebo żeby niepop....ć kroku:D :lol:

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotr Walter » 3 gru 2010, o 23:51

Ci najlepsi pojechali do Afganu i dlatego pewnie tak się u nas dzieje:)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez ARTYLAK » 4 gru 2010, o 09:52

Panowie, a ja was prosiłem o pomoc! To Wy tworzycie armie. Armia ma kontrolę cywilną, to wy wybieracie polityków, którzy tym kierują o czym tu napisano. Mam 50 żołnierzy służę w linii i nie dostarczam żadnych informacji. Moi żołnierze mają warty i mam jedną z lepszych kompanii honorowych. Wstyd mi że na takim forum wyciąga się takie sprawy. Chciałem Panów zaangażować w pomoc tym co gdzieś tam chcą coś zrobić, a tu taka pomoc. Dzięki. Po prostu taki grajdołek jak to w Polsce bywa tam beton i tu beton.
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Lucas » 4 gru 2010, o 19:27

Ułan z Pacanowa napisał(a):Dzięki Zdzichu. Dodam tylko, że w kolorze ciemnoniebieskim była wersja oficerska. Odznaki dla żołnierzy wykonane były z żelaza w naturalnym kolorze. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Ewentualnie służymy namiarami na jubilera który wykonuje nam odznaki. Można sobie zamóić odznaki ze srebra lub tombaku.

Odznaka 8 PU wersja żołnierska.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Piotrek » 5 gru 2010, o 15:26

Panowie, to jest wątek o odznakach. Ocena kondycji naszej armii jakoś tu nie pasuje.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 gru 2010, o 20:20

Zgłosiłem administratorowi post do usunięcia.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: U kogo kupić dobrze zrobione kopie odznak?

Postprzez elmijakke » 5 gru 2010, o 22:01

Chyba do przeniesienia. Po co ta cenzura?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron