Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Nowy mundur

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 3 paź 2010, o 18:16

Witam Szanownych Kolegów.
Nie znalazłem podobnego wątku więc zaczynam nowy. Kupiłem ostatnio nowy mundur podoficerski szyty na miare. Mam watpliwości czy został dobrze wykonany. Czy rękawy po wyciagnieciu rąk do przodu powinny byc za nadgarstkami czy przed jak w dobrze dopasowanej marynarce??? I w którym momencie ciala powinna konczy sie bluza?? ponieważ uwazam ze jest ona w tych miejscach co wymienilem za krotka. Moje pytanie brzmi czy tak powinno byc czy tez może nie i facet mnie w ciula robi... on uwaza jest tak bylo we wzorze 36. Pozdrawiam i ufam ze mi ktos kompetentny to wytłumaczy.
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez Piotrek » 4 paź 2010, o 10:40

Kolego, najlepiej będzie, jeśli ubierzesz ten mundur i poprosisz, żeby ktoś Cię w nim obfotografował. Zobaczymy i jeśli da się na tej podstawie coś powiedzieć, na pewno pomożemy. Wyjaśnij mi proszę tylko jedną rzecz - co rozumiesz przez określenie "mundur podoficerski". Ni i kto Ci ten mundur szył?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 4 paź 2010, o 15:36

No źle się wyraziłem. Chodziło mi o to ze mundur jest z patkami podoficerskimi. Wolałbym nie wymieniać tej osoby na tym forum, żeby jej bezpodstawnie o nic nie posądzać. Oczywiście obfotografuję się, żeby pokazać jak to wygląda, bo uważam że nie jest to tak jak powinno być zrobione
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 4 paź 2010, o 15:37

A jeżeli będzie Ci konieczne potrzebne kto to jest, to mogę wysłać Ci wiadomością prywatną
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez Lookas » 4 paź 2010, o 19:20

Patkami???

To mundur piechociński?? czy może kolega weterynarz??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Nowy mundur

Postprzez Piotrek » 4 paź 2010, o 22:28

Jeśli kawaleryjski wz. 36 z patkami, to już wiemy, że coś jest nie tak ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 5 paź 2010, o 15:36

Ja już sam nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Zobacz jak on będzie wyglądać jak on mi go odda, bo dałem go mu żeby sprawdził czy sie czasem w szyciu nie pomylił. Najbardziej wkurza mnie fakt, że niemałe pieniądze na to poszły a facet sobie tak jeszcze w ciula leci.
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez Lookas » 5 paź 2010, o 16:44

Kolego.....zamieść po prostu fotki. Nie ma znaczenia kto popełnił Twój mundur a raczej jak to zrobił. Być może tylko źle nazywasz jego elementy a mundur jest calkowicie OK. Zdaje się, ze nie ma tu ani jednego jasnowidza:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Nowy mundur

Postprzez elmijakke » 6 paź 2010, o 09:57

Piotrek napisał(a):Jeśli kawaleryjski wz. 36 z patkami, to już wiemy, że coś jest nie tak ;)


Może nie miał jak wszyć wężyków i proporczyków i kupił patki z tymi na allegro... :D
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Nowy mundur

Postprzez Piotrek » 6 paź 2010, o 11:25

To musi być dobry krawiec mundurowy w takim razie ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 6 paź 2010, o 15:55

Panowie powiedzcie lepiej co zrobić, jeżeli okaże się że wszystko jest skopane i będę miał problemy ze zwrotem pieniędzy??
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez elmijakke » 6 paź 2010, o 16:19

kontynulator1991 napisał(a):Panowie powiedzcie lepiej co zrobić, jeżeli okaże się że wszystko jest skopane i będę miał problemy ze zwrotem pieniędzy??


To pytanie do prawnika.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Nowy mundur

Postprzez Piotrek » 6 paź 2010, o 17:29

Oto, co można zrobić...

Zakładam, że zamówiłeś mundur wz. 36 w wersji dla podoficerów. Z dostępnych źródeł, jakimi są Dzienniki Rozkazów MSWojsk czy Warunki Techniczne wiadomym jest, jak taki mundur powinien wyglądać, jakie powinien mieć właściwości, itd. Zakładam również, że wykonawca jest profesjonalistą. Jako, że wiem, kto to jest, mogę z łatwością ustalić, iż ogłasza się jako producent umundurowania II RP i nie tylko. Mam prawo zatem posądzać, iż jest profesjonalistą, który wie, o czym mówi i potrafi uszyć prawidłowo rzeczony mundur.

Jeżeli okazuje się, że mundur taki został uszyty niezgodnie z zamówieniem - nie zgadza się z pobranymi wymiarami (albo wymiary te zostały źle zdjęte), jest uszyty niezgodnie z WT (same patki na mundurze kawalerii wz. 36 są niezgodnością), przysługują Ci następujące uprawnienia :

Możesz od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Nie możesz jednakże odstąpić od umowy, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni wadliwą rzecz na nową (w tym wypadku uszyje nowy mundur) albo usunie wady (wprowadzi niezbędne poprawki. Jeżeli mundur był już raz szyty od nowa albo poprawiany i nadal jest źle, możesz odstąpić od umowy bez ograniczeń.

Jeżeli mamy do czynienia z rzeczą oznaczoną co do tożsamości (mundur jest taką rzeczą), a sprzedawca jest wytwórcą tej rzeczy (w naszym wypadku jest - szyje i sprzedaje), możesz zażądać usunięcia wady wyznaczając termin zastrzegając, że odstąpisz od umowy po jego upływie. Przekładając to na proste żołnierskie słowa mówisz - Panie, weź Pan popraw ten mundur, masz na to tydzień, bo jeśli nie, to odstępuję do umowy. Sprzedawca może odmówić, jeżeli będzie to nastręczało nadmiernych kosztów. W takiej sytuacji pozostaje tylko odstąpienie.

Skutek odstąpienia od umowy jest taki, iż zostaje ona unicestwiona ex tunc, czyli od samego początku. Traktujemy ją tak, jakby wcale jej nie było. Ty oddajesz zatem źle uszyty mundur, a krawiec Tobie pieniądze.

Jeśli nie będzie chciał oddać pieniędzy, należy mu wysłać wezwanie do zapłaty z wyznaczonym terminem, a po bezskutecznym jego upływie skierować sprawę do sądu.

Tak to pokrótce wygląda.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Nowy mundur

Postprzez kontynulator1991 » 6 paź 2010, o 18:12

To się nazywa fachowa odpowiedz... dzięki wielkie myślę, że facet jest na tyle poważny że wszystko poprawił lub uszyje nową bluzę bo tylko ona jest wadliwa i będzie ok. W razie gdyby stało się inaczej będę postępował według twojej rady
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Nowy mundur

Postprzez MunDur » 2 lis 2010, o 15:06

Panowie,
odsyłam do poniższego linku gdzie znajdziecie informację na temat tego gdzie można uszyć mundur pierwszej jakości.

viewtopic.php?f=1&t=14&start=255
MunDur
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 lis 2010, o 14:31


Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron