Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

rogatywka

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 31 mar 2010, o 18:00

Tak: pomyłka "Pogranicze w Ogniu" oglądałem rok temu Sorki,...
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez jacbyd72 » 31 mar 2010, o 19:16

yanik3 napisał(a):No cóż ,poczułem się wywołany do tablicy przez kolege kocikuk :)

Powiem koledze jacbyd72 że bzdury pisze i rozsiewa plotki , jak już jesteś kolego taki bystry to wystarczyło porównać mój cennik podany wyżej i nie pisać bzdur.
Nie chciałem dać munduru ? No pewnie że nie ! Wchodzi mi ktoś z ulicy i chce mundur , a odda go za jakiś czas jak sobie z czymś porówna ... Wybacz , ale nie te czasy ... Jeśli mam na stanie akurat jakiś mundur to każdy może przyjść i obejrzeć , porównać z czym tylko chce, co zresztą wielu czyni :) Nie chciałem pokazać materiału ?!! Stał za tobą w belkach ! Wiec co chowałem go ??? Przecież pokazanie materiału z którego bedzie uszyty mundur to podstawa ! Różnicą jest nie odpowiadanie na głupie pytania w stylu : A skąd Pan go ma ? , a ile Pan za niego dał ? itp.
Nie uszyje munduru z Twojego materiału , bo nie mam tego typu usług, i nie mam jak rozliczyć takiej usługi... ( typowo padatkowo- prawne pertubacje )
Karwaszy nadal nie naszywam, gdyż nie mam maszyn kaletniczych.

Co do cennika podaje zaktualizowany:

1) Mundur wz.36 - 470pln
2) Spodnie piechoty wz.36 - 270pln
3) Spodnie bryczesy wz.36 szeregowych i podoficerów - 290pln
4) Spodnie bryczesy wz.36 oficerskie - 290pln
5) Rogatywka wz.37 - 85pln
6) Furażerka wz.26 - 65pln
7) Halsztuk polowy/wyjściowy - 25pln
8) Owijki sukienne wz.36 - 45pln
9) Rogatywka garnizonowa wz.35 szeregowych - 185pln
10) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie młodsi ) - 215pln
11) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie starsi ) - 250pln
12) Rogatywka wz.35 galowa oficerska (oficerowie starsi i młodsi ) - w przygotowaniu
13) Płaszcz sukienny wz.36 szeregowych i podoficerów - 850pln
14) Płaszcz sukienny wz.36 oficerski - 960pln

Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania to proszę bezpośrednio na e-mail : yanik3@wp.pl

pozdrawiam
Piotr


Przepraszam, że nie odrazu odpowiedziałem na post, ale byłem na służbie. Panie Yanik nie rozsiewam plotek tylko podaję fakty. A więc nigdy do Pana nie zgłaszałem się, że chcę zabrać i porównać któryś z pańskich mundurów poza zakładem. Chciałem przyjść z własnym materiałem i porównać z pańskim z którego Pan szyje mundury Panie kolego. Oczywiście odpowiedź była odmowna. Akurat jeżeli chodzi o sukno to jeszcze nie ma takich problemów jak z gabardyną. Powyższy fakt może potwierdzić przynajmniej kolega jarema, który też chciał obejrzeć szyte przez Pana mundury i porównać je z WT - potencjalni klienci mają do tego prawo, bo takie są prawa rynku. Jestem zaprzyjaźniony z kolegami z GRH 62 pp i jakoś psalmów pochwalnych na ich forum nie widzę - a jestem stałym gościem na ich stronie. Opowiada Pan bzdury pisząc na forum, że skarbówka nie pozwala Panu uszyć mundurów z materiału klienta - jaki ma Pan kod PKD z urzędu statystycznego? Bo to określa Pański zakres działalności. Jakoś inni z tym problemów nie mają. Ze skarbówką jestem za "Pan brat" Panie Yanik. Co do cen które Pan podał no porównajmy płaszcze:
u Pana koszt uszycia wyniesie od 850 do 960 zł, w Hero 850 i u Lanciera 700. Mundur sukienny u Pana kosztuje 740, w Hero 860,a u Lanciera 870 - z tą różnicą, że są tam wliczone ceny wszycia karwaszy. Dalej sam Pan przyznaje, że karwaszy Pan nie wszywa - czyli tak jak napisałem - uczy się Pan nadal. Mundury porównywalismy przed ostatnim wyjściem na Przedmoście Bydgoskie - Pański mundur był porównywalny z mumdurami konkurentów - więc wiem co napisałem. Panie Piotrze jak to kiedyś mówili prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Moim zamiarem nie jest dyskredytowanie Pana wyrobów, ale ma być to bodziec to podniesienia jakości usług i samokształcenia się oraz bycie otwartym dla klienta. Sam osobiście wolałbym kupować mundury u Pana niż jeździć do Poznania czy Pruszkowa, ale niestety Pański brak elastyczności zmusza mnie i innych kolegów do takiej decyzji. Jako potencjalni klienci mamy prawo wymagać aby Pan był otwarty na sugestie i dyskusje oraz żeby wyciągał Pan z nich wnioski, a nie od razu się obrażał. To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie - pozdrawiam wszystkich.
A tu wstawka z forum 62 pp :
Pictus
Strzelec
Kto mieszka za ścianą?
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 76
Przeczytał: 21 tematów
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 12:23, 02 Sty 2010 Temat postu:
Co do wyrobów Janika, to ja byłem poprawiać już raz marynarkę, a i tak nie dostałem haków do pasa tak przy okazji. Po za tym mam 2 różnie wszyte rękawy w bluzie, i wiele znajomych mówi, że źle skrojone spodnie przy rozporku. Są to w sumie dość niezauważalne rzeczy i raczej niuanse, ale przy zakupie za grube pieniądze, bo 800 zł, do tego szytym na miarę, wszystko powinno leżeć jak ulane. Po zobaczeniu fotek także zastanawiam się nad płaszczem od Lanciera, bo przecież 200 zł taniej, to się zwróci nawet za paliwo na miarkę i odbiór.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 8 kwi 2010, o 17:18

Cześć !!! Janicek ostatnio wystawił na alleg trochę rogatywek , co o nich sądzicie ,materiał , daszki i czy gwiazdki nie były wyszywane ? itd .
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10975903&p=2&p=1
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 8 kwi 2010, o 17:51

Wydaje mi się, że te rogatywki mają za niskie otoki. No i daszek w oficerskiej powinien być skórzany, a to zdaje się jest ta tektura oklejana ceratą. Niestety, daszki to największy problem we współczesnych rogatywkach.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 8 kwi 2010, o 18:01

Tak rozumiem pisało się już o tym , wydawało mi się że coś poprawił .....A co do gwiazdek ???
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez Kowalinho » 8 kwi 2010, o 20:19

Metalowe gwiazdki na otokach przed wojną to sporadycznie się zdarzały, ale od biedy ujdą. :wink:
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: rogatywka

Postprzez LSW » 9 kwi 2010, o 07:51

witam. W mojej rogatywce daszek się pofałdował. Czy można wyrzucić ceratę i obszyć go skórą? Bedzie wtedy bez okucia
LSW
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 14:42
Lokalizacja: Świdnik

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 9 kwi 2010, o 14:44

Jeżeli odtwarzasz postać oficera, daszek powinien być skórzany, okuty. W pozostałych sytuacjach (szeregowy, podoficer) fibrowy. Pozormawiaj z Panem Sową, jest dość elastyczny i jeśli go poprosisz, a będzie miał możliwości, postara sie zrobić, jak się należy.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez Prawie jak ułan » 24 lis 2010, o 14:44

Fajny artykuł znalazlem. O rogatywce wz.35.
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,rog ... kopia,5435
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 24 lis 2010, o 16:13

Wiadomo kto to, po tok wyczerpującym opisie:
Artur Gniado Tutakiewicz.
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 24 lis 2010, o 16:32

Artur jest autorem chyba kilku artykułów na Do Broni, ma też swój profil, gdzie można obejrzeć zdjęcia szytych przez niego rogatywek. Jest również wśród nich moja, podchorążego rezerwy artylerii konnej. Trzeba przyznać, że to na prawdę solidna robota i wykonanie na wysokim poziomie.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez Bartosz Kosiak » 26 mar 2012, o 19:59

Witam!
Czy ma może ktoś z Panów zdjęcia rogatywki produkcji Pana Piotra Janiszewskiego ( szeregowy kawalerii , gabardyna ) ?
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 26 mar 2012, o 22:53

A chcesz obejrzeć bo planujesz kupić? To lepiej pogadaj z Jaremą, szyje bardzo ładne rogatywki. Ostatnio dla naszego weterana kpt. Buchwalda uszył taką, że jakby poleżała trochę na strychu i lekko się postarzyła, to by spokojnie za oryginał robić mogła ;)

No i szeregowi nie nosili rogatywek z gabardyny, tylko z sukna.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez jarema » 27 mar 2012, o 11:43

Co to miałaby być za czapka?
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez Bartosz Kosiak » 27 mar 2012, o 14:01

Witam!
Tak a zdjęcia na aukcjach Pana Piotra są mało dokładne. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron