Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

rogatywka

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

rogatywka

Postprzez miki » 25 wrz 2009, o 19:22

Jako iż w teraźniejszych czasach nie wszystko da się kupić tanio...Mam takie pytanie nie słyszał ktoś o przerabianiu rogatywek ZHP na rogatywki Ułańsakie?słyszałem o takim czymś ,lecz nigdy nie widziałem czegoś takiego ,jeśli komuś coś wiadomo w tej sprawie proszę pisać!
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Iwan » 26 wrz 2009, o 13:06

Jeśli jacyś ułani nosili coś takiego, to chyba tylko kawaleria harcerska - i były to zwykłe rogatywki harcerskie.

Przeróbki tego typu są z góry skazane za niepowodzenie, szczególnie, że polową można dostać już za 70zł (i to całkiem ładnie zrobione).
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 wrz 2009, o 20:20

Podzielam opinię Iwana! 8KDH w Krakowie pod dowództwem rtm Mikołaja Reya nosiła chyba później takie przeróbki, które miały imitować miękkie rogatywki wz 1925. nie była to przeróbka bardzo zbliżona do oryginalnych. Dla potrzeb Harcerskich Drużyn Konnych wystarczy harcerska czapka.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Prawie jak ułan » 5 paź 2009, o 20:50

Witam!

Dopiero zacząłem swoją przygodę z Kawalerią. Na spotkaniu z ułanami, podczas Pól Chwały 25 września tłumaczono mi, że jest jakiś czapmistrz w okolicach cmentarza Rakowickiego i Muzeum AK w Krakowie. Niedawno się tam przeniósł. Czy ktoś zna konkretny adres albo telefon bo jakoś nie mogę tam trafić?
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 paź 2009, o 21:58

Mogę pomóc dopiero pod koniec tygodnia.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Pracownia czapek

Postprzez wietrzykowski » 6 paź 2009, o 13:54

Pewnież to chodzi o Jacka Sowę, właśnie szyję u niego rogatywkę:) i przeprowadził się bliżej cmentarza od stycznia 2008. I żeby nie było nieporozumień: ja ułan z Poznania:)))
Pozdrawiam
Jacek
http://www.czapkimundurowe.pl/
wietrzykowski
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 lip 2009, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lucas » 6 paź 2009, o 14:09

To Poznań nie fasuje czapek w HERO?

Pozdrawiam ułana z Wieliczki.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lookas » 6 paź 2009, o 14:57

a co to??!! mus:)??

Poznań ma to dobre, ze ma Hero na miejscu, ale hero ma poza detalistami także, a może przede wszystkim robotę hurtową. Ina sprawa, ze potem można ja zobaczyć w kinie. Ostatnio zdaje się w "Inglorius basterds" Tarantino:)
No i niestety nie każdy jest gen. Sikorskim;/ zatem nie każdy ma od reki i to w 24h:)

A konkurencja to dobra rzecz. Życzyłbym sobie,zeby było jej więcej i w kazdym aspekcie rynku reko. Zebyśmy nie byli skazani na oficerki od Fiślaka, juchtówki od Barskiego i Mundury od Lanciera po monopolistycznych cenach i coraz słabszej jakości.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 6 paź 2009, o 16:30

Ja tam nie czuję się skazany na oficerki od Fiślaka. Przeciwnie, bardzo zadowolony jestem. A w temacie czapek... Badam go, jako że chciałbym zamówić dla siebie rogatywkę. Podstawowy problem wszystkich producentów czapek w Polsce, to daszek. W powszechnym użyciu są bowiem daszki oklejane ceratą, okute płaską blachą, o kształcie nijak nie zbliżonym do tych przedwojennych. Jak na razie jedynym znalezionym przeze mnie wytwórcą, który używa fibrowych daszków jest Artur Gniado Tutakiewicz. Jego czapki są bardzo ładnie wykonane, mają dwa mankamenty - termin i cena - kilkukrotnie wyższa niż u wszystkich innych. Ale podobno za jakość się płaci...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Prawie jak ułan » 6 paź 2009, o 19:03

Lucas dzięki za pozdro! Wzajemnie :-)

Koledzy już jakiś czas temu znalazłem taki sklep: http://mundury-historyczne.pl/sklep/
Czy ktoś może go zaopiniować? Towar wydaje się fajny do kompletowania wyposażenia, ceny tez całkiem przystępne. Nie wiem jak z czasem oczekiwania i jakością. Ale np chlebak, odlewy broni czy inne elementy wyposażenia wyglądają OK.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Piotrek » 6 paź 2009, o 21:13

Jeśli chodzi o mundury, to słabo. Szyliśmy u nich nasze pierwsze. Grube, ciężkie sukno, niedopasowane. Lepiej wydać więcej i zamówić w Hero, mają świetne sukno. Ta jedynie może być problem z terminem, bo mają strasznie dużo zamówień z filmów ostatnio. Co do samych odlewów, to owszem, ale trzeba je dopracować.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Prawie jak ułan » 6 paź 2009, o 21:44

Tak właśnie myślałem, żeby skusić się u nich na elementy oporządzenia bo wyglądają fajnie a ceny porównywalne jak na allegro a nawet tańsze czasami.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Postprzez wietrzykowski » 7 paź 2009, o 12:38

Do Lucasa:
Rzeczywiście jak koledzy powiedzieli - terminy w HERO (wprawdzie mundur i tak szyję u nich), ale po drugie usłyszałem gdzieś, że rogatywki u mistrza Sowy są lepsze niż te szyte w Poznaniu. Wybrałem więc lepszą:) i już za góra dwa tygodnie będzie u mnie. Wtedy pokaże Wam nam zdjęciu.
wietrzykowski
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 lip 2009, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lookas » 7 paź 2009, o 13:00

Piotrek napisał(a):Ja tam nie czuję się skazany na oficerki od Fiślaka. Przeciwnie, bardzo zadowolony jestem.


Ja wiem,ze jestes zadowolony.....ale dobrze byłoby, gdyby jakas konkurencja jednak była. Sam wiesz jak to kształtuje zarówno jakość jak i cenę.

Pisałem to w tym znaczeniu, nie zaś, ze produkty są słabe:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 7 paź 2009, o 14:01

Z butami jest zdecydowanie lepiej niż z mundurami. Poza Fislakiem jest Barski, w Warszawie jest chyba ze dwóch, pod Czerminem w Wielkopolsce jeden. A ceny nie wydaje mi się, żeby były wygórowane, szczególnie kiedy się patrzy na to ile kosztuje uszycie sportowych butów jeździeckich.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron