Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

rogatywka

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: rogatywka

Postprzez Kowalinho » 25 mar 2010, o 23:17

Ja z oficerskich bryczesów od Janika jestem jak najbardziej zadowolony. Fajny materiał, fajny krój, rzetelnie i terminowo.

Ale wz36 szeregowych z karwaszami mam od Lanciera, dwie pary, i nowe, świeżo odebrane, są też całkiem fajne. Poprawił nawet krój karwaszy, teraz nawet da radę sobie nóg nie poobcierać w czasie jazdy. :lol:



A, tak gwoli ścisłości, bawiąc się trochę w 'badacza pisma' - nieusztywnione rogatywki widoczne na zdjęciach z końca lat dwudziestych, na początku lat trzydziestych to rogatywki wz27. Wz19 były zupełnie inne. Z założenia były usztywniane, wedle Wieleckiego do 1922 roku. Potem okres 1922-1935 to czas rogatywek nieusztywnionych.

Do wz36 założyłbym sztywną rogatą wz35, jak już nowego typu umundurowanie, to po całości...

Do wymienionych wzorów nosiło się orły wz19, nawet po ujednoliceniu wzoru w postaci orła wz33, "gołębiem" zwanego.
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 26 mar 2010, o 03:12

Cześć...mówiac o Janiku czyli Piotrze Janiszewskim ,to właśnie zaczą szyć mi mundur wz.36 :P
Wróćmy do rogatywek : "Cena i solidnie wykonana robota" kto i za ile ???
Artur Gniado Tutakiewicz z Warszawy polecany przez Piotrka ,jego cena w dniu dzisiejszym za rogatywke szeregowego w barwach wynosi 360 zł + 10-20 zł za stopień jeżeli jest potrzebny. Termin wykonania to sierpień 2010, oto link zobacz ładne fotki,.. http://sindar.dobroni.pl/blog/index.php?ID=1347
Nawiązujac do naszego Janicka z Allegro (z Włoskiego wesoły) to sprawy mają sie tak;
Cennik POLSKIEGO UMUNDUROWANIA wz.36
1) Mundur wz.36 - 470pln
2) Spodnie piechoty wz.36 - 270pln
3) Spodnie bryczesy wz.36 szeregowych i podoficerów - 290pln
4) Spodnie bryczesy wz.36 oficerskie - 290pln
5) Rogatywka wz.37 - 85pln
6) Furażerka wz.26 - 65pln
7) Halsztuk polowy/wyjściowy - 25pln
8 Owijki sukienne wz.36 - 45pln
9) Rogatywka garnizonowa wz.35 szeregowych - 185pln
10) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie młodsi ) - w przygotowaniu
11) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie starsi ) - w przygotowaniu
12) Rogatywka wz.35 galowa oficerska (oficerowie starsi i młodsi ) - w przygotowaniu
13) Płaszcz sukienny wz.36 szeregowych i podoficerów - 850pln
14) Płaszcz sukienny wz.36 oficerski - 960pln
Może ktoś zuci fotke konfederatki, krakuski od Janika ?
A nastempnymi są rogate czapki pana Jacka Sowy z Krakowa , link http://czapkimundurowe.pl/czapki_rogatywki.html
Czekam na maila z ceną... :|
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 26 mar 2010, o 13:30

Mam czapkę od Pana Sowy i jest dobrze uszyta. Jej jedyny mankament, to problem wszystkich prawie wykonawców w Polsce, czyli daszek. Większość wszywa daszki z Bydgoszczy, czyli tekturę oklejącą ceratą, w dodatku okute. Te daszki ani nie są wykonane zgodnie z przedwojennymi warunkami jeśli chodzi o materiał (dla szeregowych i podoficerów lakierowana fibra, dla oficerów skóra) ani nie trzymają żadnych wymiarów.

Jedynym, który jak na razie wykonuje daszki fibrowe jest Artur Gniado Tutakiewicz. Uchodzi na najlepszego ich producenta w Polsce, niestety, mocno się ceni. A terminy... lepiej nie mówić. Miałem mieć czapkę w styczniu, jest koniec marca i jak nie było, tak nie ma. A zamawiałem chyba w listopadzie. Pan Sowa uszył mi natomiast w tydzień. Z przesyłką zapłaciłem 180 zł.

Za poprawienie czapek wzięło się Hero Collection. Zaczęli produkcję fibrowych daszków nawet, zatem niedługo powinni robić bardzo przyzwoite czapki. A i cena pewnie będzie niezła.

Czapki od Janika nie są do końca dobrze uszyte. Daszek też nie jest taki jak powinen być, chociaż lepszy niż ta cerata, która na deszczu się marszczy.

Jeśli chodzi o mundury, zdecydowanie Hero Collection. Mają świetne materiały, doskonałe sukno, wykonane na podstawie próbki oryginalneo skrawka. Swojego czasu mieli bardzo złą opinię, ale te czasy dawno minęły. Mam okazję często u nich bywać, wiem wieć jak przebiega proces projektowania munduru i nadawania mu ostatecznego kształtu, w oparciu o materiały źródłowe, konsultacje i uwagi klienta.

Trudno mi powiedzieć coś na temat Lanciera, poza tym, co usłyszałem. Sam jego munduru nigdy nie miałem. Swojego czasu uchodził za najlepszego producenta, jednak ostatnio słyszę narzekania, z jednej strony na jakość, z drugiej na terminy. Szwadron Niepołomice szył u niego sporo partię i słyszałem narzekania.

Janika mundurów nigdy nie widziałem na oczy, więc trudno mi coś powiedzieć.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez myta2 » 26 mar 2010, o 21:26

Piotr a propo Hero jak u nich będziesz po agituj trochę o doszycie "Dawnego Garnizonu...":)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 27 mar 2010, o 16:01

Spokojnie, pilnuję tego.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez jacbyd72 » 27 mar 2010, o 21:12

Potwierdzam słowa Jaremy. Janik musi się jeszcze sporo nauczyć. Uważam, że na naszym rynku są dwaj producenci umundurowania tj. Hero i Lancier. Mundury z Hero widziałem są fajne szczególnie materiał. U Lanciera szyłem mundur sukienny - moim zdaniem dobrze wykonany - niestety co do czasu miał być w lutym a otrzymałem go na początku marca - mały poślizg, ale i tak krótko czekałem w porównaniu z Hero. Czas oczekiwania u Lanciera to jakieś 3-4 miesiące. W Hero informowali mnie, że mogę czekać nawet rok. Co do cen - Janik nie jest wcale konkurencyjny - wystarczy porównać ceny Lancier-Hero i Janik. Niestety najdroższy jest Janik. Na plaszczu 100 zł różnicy. Zaletą Janika jest krótki termin /wiem, bo jestem z Bydgoszczy/ ale krótki termin, nie zawsze idzie w parze z dobrym wykonaniem. Ja miałem zastrzeżenia do sukna płaszczów - generalnie takie same z których szyje mundury. W ubiegłym roku nie szył karwaszy. Dodatkowo miałem zastrzeżenia do jego postępowania. Janik nie chciał dać porównać mundurów, nie zabardzo chciał pokazywać materiał. Generalnie mało elastyczny i nie chciał słyszeć o szyciu z własnego materiału. Inni wykonawcy są bardziej otwarci na sugestie. Co do rogaywek faktycznie polecam te produkowane przez kulbakę. Generalnie za niską w miarę cenę szyje rogatywki. Oczywiście jest parę małych uwag - np guziki, które trzeba wymienić, ale generalnie jest oki.
Dla porównania ceny z grudnia 2009:
Dla zainteresowanych podam ostatnie ceny z HERO:
Gabardyna:
kurtka - 650 zł,
bryczesy z karwaszami - 350 zł,
Sukno:
kurtka - 520 zł,
bryczesy z karwaszami - 340 zł,
Płaszcz 850 zł,
Koszula bawełniana - 50 zł,
Rogatywka garnizonowa ofic. 170 zl,
Halsztuk - 15 zł,
Telefon do HERO: 61 835 02 15
Termin oczekiwania minimum 4 miesiące do roku czasu

Ceny LANCIER-a
Mundur garnizonowy materiał /na pewno nie gabardyna ponieważ jest jej brak/ krepa czy coś takiego - za komplet 1100-1200 zł - w zależności od cen materiałów;
Sukno:
kurtka - 570 zł;
bryczesy z karwaszami - 250 zł;
Płaszcz - 700 zł;
Koszula 70 zł;
Komplet koszula i kalesony 120-140 zł;
Rogatywka ceny jak na allegro 60-70 zł;
Furażerka ceny jak na allegro 60-70 zł;
Halsztuk przy większych zamówieniach gratis
Kontakt: 602 779 580
Czas oczekiwania do 3-4 miesięcy. Sukienny nawet szybciej.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Re: rogatywka

Postprzez kocikuk » 28 mar 2010, o 03:16

Chłopaki dzieki za wyczerpujace odpowiedzi "w sumie rogatywka nosi orzełka" zamówie u Artura Gniado Tutakiewicza,
a co do munduru który mi szyje Janicek to na manekina oczywiście w moim roz...
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: rogatywka

Postprzez myta2 » 28 mar 2010, o 13:53

Karwaszami bym się tak nie martwił, przecież w nowych mundurach ich nie było, jest to rozwiązanie kadry oficerskiej i podoficerskiej (zawodowej) która wszywała karwasze jak spodnie na zadku zaczynały się przecierać od nadużywania...:) tak więc wszywanie karwaszy od początku nie jest tak do końca zgodne ale ....
a co do Hero to fakt jakości materiałów oraz ich produktów nie można nic zarzucić - pierwsza liga ale co do terminów obecnie rok to baaaaardzo optymistyczny termin. szyją głównie dla filmów (na cały świat - w tej chwili kończą partie do Japonii) ponadto obsługuą bardzo dużo służb mundurowych tak więc zamówienia jednego czy kilku kpl. mundurowych to u nich po prostu zapchaj dziury których nie ma zbyt wiele...
ja osobiście będąc na miejscu w Poznaniu doczekałem się w styczniu (zamówiona w wrześniu) a więc ekspresowo kurtki 36 i rogatywki, bryczesów i furażerki jeszcze nie mam (dodaję że zostałem potraktowany priorytetowo) nie mniej warto było czekać!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: rogatywka

Postprzez yanik3 » 28 mar 2010, o 21:19

No cóż ,poczułem się wywołany do tablicy przez kolege kocikuk :)

Powiem koledze jacbyd72 że bzdury pisze i rozsiewa plotki , jak już jesteś kolego taki bystry to wystarczyło porównać mój cennik podany wyżej i nie pisać bzdur.
Nie chciałem dać munduru ? No pewnie że nie ! Wchodzi mi ktoś z ulicy i chce mundur , a odda go za jakiś czas jak sobie z czymś porówna ... Wybacz , ale nie te czasy ... Jeśli mam na stanie akurat jakiś mundur to każdy może przyjść i obejrzeć , porównać z czym tylko chce, co zresztą wielu czyni :) Nie chciałem pokazać materiału ?!! Stał za tobą w belkach ! Wiec co chowałem go ??? Przecież pokazanie materiału z którego bedzie uszyty mundur to podstawa ! Różnicą jest nie odpowiadanie na głupie pytania w stylu : A skąd Pan go ma ? , a ile Pan za niego dał ? itp.
Nie uszyje munduru z Twojego materiału , bo nie mam tego typu usług, i nie mam jak rozliczyć takiej usługi... ( typowo padatkowo- prawne pertubacje )
Karwaszy nadal nie naszywam, gdyż nie mam maszyn kaletniczych.

Co do cennika podaje zaktualizowany:

1) Mundur wz.36 - 470pln
2) Spodnie piechoty wz.36 - 270pln
3) Spodnie bryczesy wz.36 szeregowych i podoficerów - 290pln
4) Spodnie bryczesy wz.36 oficerskie - 290pln
5) Rogatywka wz.37 - 85pln
6) Furażerka wz.26 - 65pln
7) Halsztuk polowy/wyjściowy - 25pln
8) Owijki sukienne wz.36 - 45pln
9) Rogatywka garnizonowa wz.35 szeregowych - 185pln
10) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie młodsi ) - 215pln
11) Rogatywka wz.35 garnizonowa oficerska ( oficerowie starsi ) - 250pln
12) Rogatywka wz.35 galowa oficerska (oficerowie starsi i młodsi ) - w przygotowaniu
13) Płaszcz sukienny wz.36 szeregowych i podoficerów - 850pln
14) Płaszcz sukienny wz.36 oficerski - 960pln

Jeśli ktoś ma do mnie jakieś pytania to proszę bezpośrednio na e-mail : yanik3@wp.pl

pozdrawiam
Piotr
yanik3
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 mar 2010, o 21:00

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 28 mar 2010, o 21:30

A jakież to podatkowo - prawne perturbacje uniemożliwiają Ci uszycie mudnuru z własnego materiału? Prosiłem Cię kiedyś o uszycie rogatywki wz. 35 w mojego materiału, bo chciałem żeby był jednolity z mundurem i okazało się że się nie da. Artur Gniado - Tutakiewicz czy Pan Sowa jakoś nie mieli z tym problemu...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez yanik3 » 28 mar 2010, o 21:56

Piotrek - Jeśli masz z tym problem, to możesz się zagłębić w PKD (określenie przedmiotu działalności ) i problemy z tym związane.

Panowie , omawiacie i dyskutujecie nad moimi mundurami , chociaż ich nie widzieliście , ani ich nie macie...
Nie sądzicie że taka dyskusja nie da konkretnych wniosków? Ja sam nie jestem od tego by oceniać swoją prace, lub porównywać z innymi firmami ( jak wiadomo każda sroka swój ogon chwali :) )
By wyciągnąć jakieś konkretne wnioski podyskutujcie z osobami które mają umundurowanie z mojej firmy , i go używają w "polu " , odsyłam do forum 62 p.p. lub 63p.p. koledzy z tych grup maja komplety mojego umundurowania i ich opinie będą wiążące...
yanik3
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 mar 2010, o 21:00

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 28 mar 2010, o 22:36

Jeśli problem leży w pkd, to właśnie został rozwiązany... Numery pkd służą statystyce, a nie temu, czy ktoś może wykonywać jakąś działalność, czy nie. Możesz zatem śmiało uszyć mundur czy czapkę z powierzonego materiału i nikt Ci za to głowy nie urwie. A jeśli chcesz być taki akuratny, to może warto rozszerzyć przedmiot działalności, skoro jest zapotrzebowanie na rynku...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez Piotrek » 28 mar 2010, o 22:49

Zajrzałem na forum 62 p.p. do wątku na temat płaszczy i jakoś zachwytów tam nie widzę...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: rogatywka

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 mar 2010, o 00:29

Więcej optymizmu...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: rogatywka

Postprzez miszka7-1 » 29 mar 2010, o 03:54

Piotr.Jeżeli chodzi o sukno Hero to jest oczywiście świetne.Ale, z całą stanowczością, muszę stwierdzić, że nie ma ono nic wspólnego kolorystycznie z polskim przedwojennym suknem khaki.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,