Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Drelich, drelich, drelich...

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Drelich, drelich, drelich...

Postprzez elmijakke » 30 kwi 2009, o 21:33

Chłopaki, potrzebuję drelich na mundur polowy. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie!?! Pomożecie? :grin:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez jarema » 30 kwi 2009, o 23:46

Leszek Ludwikowski z 13 P. Uł. Wil. stacjonują w Kielcach.
Leszek szyje polówki. daję tel. firmowy: (041) 3359070, firma "Dżumla". W razie co służę tel. komórkowym na prv
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Lookas » 17 cze 2009, o 22:50

jak najbardziej w temacie....się pochwalę:)

Materiał - zrekonstruowany drelich lniany
wykonanie - nasza nieoceniona krawcowa na podstawie WT kurtki letniej.

wrazenia - kurtka wygodna jak sweterek!! Co prawda gniecie sie jak diabli, ale... potem w tajemniczy sposób zagniecenia znikają:) Kiedy jest sucha ma fajny khaki-zielony kolor. Lekko wilgotna w odcieniu jest bardziej "musztardowa". Jak do tej pory wrazenia z uzytkowania (dwie inscenizacje - trzy bite dni na grzbiecie zarówno w deszczu jak i w upale) REWELACYJNE:)

Szczerze polecam ten materiał, chyba jeszcze można coś zdobyc.

Obrazek
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 17 cze 2009, o 23:19

Te Lookie obiecujesz obiecujesz i nic... miałeś dla mnie załatwić i...????
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 18 cze 2009, o 00:11

Z szyciem nie ma problemu. Z materiałem raczej tak, bo sie nie deklarowałes do zakupu, kiedy zamawialismy dla nas. Złap Piotra, on ma namiar na człowieka, który organizował sprzedaż, możliwe, ze coś jeszcze znajdzie. Do tego potrzeba jeszcze guzików. Haki sa juz gotowe, tylko nie mam jak ich odebrac:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 18 cze 2009, o 00:38

ja też się pisze w razie czego....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 18 cze 2009, o 00:51

Z materiałem jest ten problem, że był robiony na zamówienie w zakładach lniarskich w Żyrardowie. Odtworzono go na podstawie próbki materiału z przedwojennej kurtki i warunków technicznych materiału, zamawiano na ten cel specjalnie produkowaną przędzę. To wszystko sprawia, że minimalna ilość materiału jaką trzeba zamówić to 300 m bieżących. No i trzeba uzbierać zamówienia na te 300 m. My braliśmy 15 m i starczyło to na 10 kurtek. Nie wiem, czy tworzona jest nowa lista na zamówienia, trzeba by zapytać. Jakby co, mam stosowne namiary.
A kurtka Łukasza prezentuje się na prawdę rewelacyjnie. Nie spodziewałem się tak dobrego efektu. No i nasza krawcowa szyje na prawdę z oddaniem. Siedzi nad zdjęciami i WT, analizuje i efekty są bardzo fajne. Jakby kto potrzebował koszulę, to też fajne szyje.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Łuki » 18 cze 2009, o 09:17

Tworzona jest nowa lista zamówień. Osoba odpowiedzialna za to to KBP z forum Odkrywcy. Stosowny wątek jest tutaj:
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=587894#800415
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Lookas » 18 cze 2009, o 10:03

dodajmy, ze zamówiliśmy 15 metrów biezących! na jedna kurtkę dla statystycznego rekonstruktora potrzeba około 2,2mb. Dla wielkogabarytowego w okolicach 2.5mb:)
W naszym wypadku jest o tyle dobrze, ze obszywamy sie hurtowo, i mozna bardziej ekonomicznie kroić.
Wadą materiału jest to, ze lubi sie zbiec w praniu. Próbka 20x10 cm skurczyła się dość mocno ( około 2cm na długości) w temp 40 st. i tylko cześciowo oddała wymiar po rozprasowaniu. Podejrzewam jednak, ze w przypadku całej kurtki te "skurcze" nie będą az tak dotkliwe:) Uszyta jest z zapasem ( na wszelki wypadek). Po zamoknięciu i wysuszeniu nie odczułem żadnej róznicy w rozmiarze:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 18 cze 2009, o 18:28

Piotr, o koszuli to już nie powiem bo chyba Lookiemu z 3 razy moje rozmiary wysyłałem, nadal nic...:( Jak co to pewnie będziemy się w piątek na cmentarzu widzieć to pogadamy.:(
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 18 cze 2009, o 23:59

Niestety, nie będzie mnie na pogrzebie. Mam jutro wyjazd służbowy do Piotrkowa i nijak nie zdążę. Będzie delegacja GRH 7 D.A.K. z proporcem. A co do koszul... Wymiary to jedno. Trzeba jeszcze kupić materiał - póki co każdy we własnym zakresie to robił. Ja kupiłem len i bardzo fajnie wygląda, pokażę Ci przy okazji. Może być też cienkie płótno. No i guziki. Zamawialiśmy każdy określoną ilość, ale to nie problem, podam Ci źródło. Na tapecie mam też koszulę oficerską, do munduru wyjściowego i pewnie ze dwie taki sobie sprawę, a lniane z sukna i drelichu na reko.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 19 cze 2009, o 08:55

ano własnie.
Nie bój się, nie zapomniałem o Tobie. Tylko materiały wciaz jest nie taki jak trzeba;/ Piotr kupił len, ale jest troche drogi:( Ja mam bawełnę ale za grubą:( Póki co testujemy to i nie ma sensu zawiać i krawcowej głowe zwracać. Ale poniewaz na Strefę Militarną bedziemy potrzebowac koszul. to chyba juz na dniach będziemy zamawiać. Więc cierpliwości. Wszystko jest...tylko czasu brakuje:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 19 cze 2009, o 12:49

spoko, niezaleznie od wszystkiego zamówiłem wraz z dwoma żabotami w hero., ale to i tak tylko jedna więc jeszcze się przydadzą ze dwie.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Drelich, drelich, drelich...

Postprzez miszka7-1 » 30 mar 2010, o 22:52

Pamiętajcie, że drelich lniany używany był tylko do mundurów letnich wz.36. Wczesniejsze wszystkie typy kurtek letnich to drelich bawełniany.
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Drelich, drelich, drelich...

Postprzez Bohun » 6 lip 2012, o 10:07

Czołem :D chciałbym zapytać o używanie drelichu lnianego w umundurowaniu wz 36.. czy oprócz kurtki robione z niego także spodnie bryczesy?? co nosili ułani podczas "brudnej roboty" przy koniach? właśnie takie spodnie czy raczej stare sorty z magazynów :wink:
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,