Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Sukno na mundury

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Sukno na mundury

Postprzez elves » 21 mar 2009, o 19:43

Uczepilem sie odtwarznia umundurowania, a wiec dalej, tym razem chyba pozytywnie.
Poszukując tkaniy na mudur, ale nie wojskowy, trafilem do zakładu włókienniczego w naszej okolicy.
Kupiłem co potrzebowałem i tak "na rybkę" zagadałem o trudnościach z znalezieniem odpowiedniego sukna na mudury. I tu niespodzianka. Otyrzymałem informację iż moga wyprodukować sukno w dowolnym kolorze i to w trzech grubościach. Od cienkiego nadającego sie na mundury do grubego płaszczowego wersja zimowa. ( tak dokładnie powiedział kierownik magazynu).
Następnie poprowadził mnie do magazynu gdzie pokazał mi sukno wyprodukowane dla grupy odtwarzjącej Księstwo Warszawskie. Granatowe i czerwone na mudury i zielone(grube) na płaszcze.
Upewniałem sie czy kazdy kolor. Odpowiedź był twierdząca z komentarzem, że jeśli dostarczyć ścinek powiedzmy 5x5 cm. to odwzorują ten kolor na pewno w 100%.

I tu jedyne ograniczenie minimum 100 metrów ale za to po jakieś 35zł za metr netto.

Dostałem też ścinek gabardyny, według mnie kolor identyczny z porządanym, która będzie produkowana za jakieś 2 miesiące. Możliwy jest też drelich, ale głupio mi było ciągnąć dywagację "tak na sucho, teoretycznie" i umówiłem sie na rozmowę za czas jakiś.

Gdyby ktoś chciał kontakt / telefon służę bardzo chętnie
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Lookas » 21 mar 2009, o 21:50

wiem skądinad, ze Hero Collction udało sie znaleźć producenta, który na podstawie ścinka przedwojennego sukna, odtworzył owo sukno. Widziałem czapkę wykonana z tego sukna....świetne!!! Jak się okazuje, chcieć to móc:)

Zapytam tylko, z czego wnosisz, ze obejrzane sukno i gabardyna odpowiada WT dla tych materiałów?? Jeszcze co do gabardyny, mozna przyjąc pewną dowolność, w końcu oficerowie zamawiali mundury prywatnie (Skibiński wspomina nawet incydent, kiedy to w CWK na krótko zapanowała moda na mundury w odcieniu stalowoszarym) ale już podoficerowie i szeregowcy nosili sukno na koszt skarbu państwa i jego parametry były określone normami. Zatem....materiał jest taki, jaki być powinien, czy też...wygląda na taki??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 22 mar 2009, o 02:15

A jak wygląda ta gabardyna? Taka jak dzisiaj się w wojsku nosi, czy bliżej jej do przedwojennej? Tamta miała zupełnie inny splot, fakturę materiału. W Hero mieli kiedyś taką, znaleźli gdzieś jakiś zapas materiału sprzed wielu lat, zdaje się że w jakiś rosyjskich magazynach i kupili. Nie wiem, czy im jeszcze coś zostało, ale widziałem kurtkę uszytą z tego materiału i wyglądała bardzo dobrze.

W temacie sukna... To, które ma Hero było produkowane w Belgii. Jest na prawdę świetnie. Jak położyć obok oryginału. można by się pomylić które jest które. I to zdaje się nie tylko mój pogląd, bo spływają do mnie co rusz z całej Polski opinie, że ten materiał jest na prawdę dobry.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

porównanie

Postprzez elves » 22 mar 2009, o 23:24

Co do sukna jest tak iż obiecują ze wykonają identyczne z dostarczonym wzorcem. Tu moga wszystko bo produkują od poczatku do końca.
Co do gabardyny. Byłem dziś na rekonstrukcji "Radzyń Podlaski 1920". Był tam człowiek z mundury-historyczne z Poznania. Przykładałem mój kawałek gabardyny do elementów umundurowania które miał uszyte z gabardyny i był identyczny. Oczywiście zastrzegam że zakładam że to co on miał było wykonane zgodnie z odpowiednimi przepisami.
Gabardynę produkuja na bazie dostarczanej osnowy więc nie mają już aż takich możliwości co do koloru. Co do grubości tak.
I tyle wiem na dziś.
Jak coś jeszcze posunę się do przodu natychmiast zamelduję
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Piotrek » 23 mar 2009, o 00:18

Jeśli coś wygląda tak jak produkt Mundurów Historycznych to miałbym obawy co do jakości, a przede wszystkim zgodności z wszelkimi nomami i wymogami. Tam mają dość luźne podejście do WT itp. Szyliśmy u nich nasze mundury i daleko im do doskonałości, pomimo kilku już poprawek.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Sukno na mundury

Postprzez elves » 30 sie 2010, o 23:34

Właśnie odpowiedziałem na pytanie o kontakt z zakładem włókienniczym o którym pisałem rozpoczynając ten wątek.
Umieszczam tu teść odpowiedzi aby i inni zainteresowani mieli te wiadomości.

Przepraszam za opóźnienie, ale musiałem sprawdzić czy zakład działa. ( mieli pewne trudności, na dziś krosna pracują pełną parą).
Tak więc przepisuję całą wizytówkę:

Zakład Włókienniczy Biawena sp ZOO

Andrzej Lustyk
Kierownik Działu Sprzedaży i Zaopatrzenia
tel. 693281480 ( tel. kierownika, chyba prywatny)

21-500 Biała Podlaska
ul. Sidorska 102

tel.centrala 83 3437096
biawena@biawena.pl
www.biawena.pl


Na magazynie leży mnóstwo próbek i dużo wyrobu gotowego. Większość to tkaniny mudurowe i "muduropodobne". ( Robili m.i. materiał dla celników na mundury )
Osobiście widziałem i "macałem" sukno zamówione przez grupę rekonstrukcji piechoty z okresu Księstwa Warszawskiego. Nie wypowiem się co do kolorów, ale w dotyku jakość bardzo dobra.
Tak sukno na mundury jak i na płaszcze.
Gdy powiedziałem o jaki materiał chodzi, otrzymałem zapewnienie że jeśli chodzi o sukno "mundurowe" mogą wykonać dowolny asortyment. Muszą wiedzieć tylko jaki typ sukna: grubość, splot i inne parametry, nie wszystko rozumiałem. Co do koloru, cytuję: "jak będzie ścinek do porównań da się zrobić jeden do jednego", albo musi wybrać ktoś kto wie jaki to ma być kolor i odcień.

Ja na swój mundur, co prawda, nie historyczny znalazłem rok temu tkaninę na magazynie w ciągu pół godziny mając w ręku ścinek do porównań.

Ale, jak zwykle trzeba to sprawdzić, jak się uda jeden z poważniejszych problemów przestał by istnieć.
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski


Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron