Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Woreczki - wyposażenie kawalerzysty

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Piotrek » 27 kwi 2008, o 22:29

Wszystko na allegro, niestety w zeszłym roku chyba i te aukcje przeniesiono już do archiwum, tak więc nie dotrę do cen. O ile pamiętam, to halsztuk kosztował jakieś 30 zł, obroczniak i owsiak chyba ok 40 - 50 zł. A jeśli chodzi o halsztuk, to Lookas zamówił u znajomej krawcowej nowe, wedle wzoru podesłanego przez Ułana z Pacanowa, jeśli się nie mylę. Bardzo fajne i chyba zgodne z tymi, jakie były we wrześniu, bo widziałem taki w muzeum, ze śladami krwi i poszarpany przez odłamki.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 kwi 2008, o 22:30

Rzczywście !
Woreczki chyba najbardziej zbliżone do oryginałów! Dzięki Piotrek!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez kamilk224 » 22 wrz 2008, o 23:26

Witam chciałewm zapytac gdzie nabyc menazke kawaleryjska bo mam taka wspołczesna i ona jech chyba za duza bo sie niemiesza cze yszy do sakwy a jak widziałem ryciny w reg.to jescze suchary sa obok;|
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez wacektel » 23 wrz 2008, o 06:32

Najlepiej na allegro.pl tam jest wszystko tylko trzeba szukać
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 23 wrz 2008, o 09:24

sprawdź, czy aby na pewno masz dorej wielkości sakwy:) W brew pozorom czesto zdarza się, ze współczesne kopie są mniejsze:) Taki to już niestety los...że rzemieslnicy oszczędzają jak mogą, bo licza na to, ze nikt sie nie zorientuje.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez kamilk224 » 23 wrz 2008, o 16:13

własnie chodzi oto ze sa wymiarowe....a menazka jest tak i ledwo wchodzi i prawie cała sakwe zajmuje...;| www.allegro.pl/item436070031_polska_men ... wa_wp.html
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez Lookas » 23 wrz 2008, o 21:31

z instrukcji nigdzie nie wynika, ze suchary maja byc obok. Natomiast zapism brzmi "menażka z chlebem" co oznacza, ze chleb jest umieszczony w menażce i w ten spsub wypełniona menazka umieszczona jest w sakwie. Obok wsuniete sa przybory do czyszczenia w woreczku, tak jak to widać na tej ilustracji:

Obrazek

całość znajdziesz tu:
siodło podoficera i szeregowca

Pokazan przez ciebie menażka ogólnym wymiarem nie odbiega od tej przedwojennej, na natomisat głębszą pokrywkę. Menażki przedwojenne maja inne proporcje, choc mozna spotkać tez produkcji wczesnopowojennej, bardzo podobne do tych przedwojennych.

taka jak tu:
http://www.allegro.pl/item440049034_men ... ginal.html

zwróć uwagę na głębokość dekla!!!!


albo też menażka niemiecka
http://www.allegro.pl/item440237979_wcz ... _stan.html
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 wrz 2008, o 00:24

Z róznych powodów dawno mnie na Forum nie było ale obiecuję nadrobić zaległosci! Lookas! Jesteś chodzącą skarbnicą wiedzy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez kamilk224 » 24 wrz 2008, o 17:06

no tak pomylilem sie z tymi sucharam,i dopiero zobaczylem pozniej co napisałem :Dpolylime sakwy ale chyba zeby było miejsce na ten woreczek z nr 3 to bede musiał uciac te uszy od tego trzymadełka bo one dotykaja bokow sakwy...mam takie same instrukcje;]
kamilk224
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:34
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez jarema » 26 paź 2008, o 18:47

Nie dotyczy to bezpośrednio woreczka, ale: rozmawiałem z weteranem Września z 16 Pułku Ułanów. Opisując mi kapitulację Pułku, wspomniał, co brali ze sobą do niewoli. Z jego opowieści wynika, że w sakwie trzymał także sweter. Mam teraz niezłą zagadkę z tym, bo jakiekolwiek próby upchnięcia swetra do moich sakw spełzają na niczym.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron