Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Chlebak, torba na maskę

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Chlebak, torba na maskę

Postprzez Piotrek » 11 mar 2008, o 15:24

Istnieją jakieś WP chlebaka i torby na maskę? Znalazłem coś takiego na allegro: http://www.allegro.pl/item324550968_chl ... opia_.html
Ma to coś wspólnego z oryginałem?

Sprzedawali jeszcze taką torbę na maskę :
http://www.allegro.pl/item321199219_tor ... wz_32.html

Jak patrzę na instrukcję noszenia, troczenia i pakowania to niby podobna, ale pewności nie mam.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez melescul » 11 mar 2008, o 17:49

Koledze zapewne chodziło o warunki techniczne - "WT", bo "WP" to jakby co innego oznaczało nieco...

Dobre pytanie, czy "istnieją". Bo na pewno "istniały", ale nawet jeśłi ktoś ma, to sie do tej pory nie wychylił. Kopie zazwyczaj są robione na podstawie pomiarów oryginalnego egzemplarza.

Przytoczony linkiem chlebak - szczerze mówiąc raczej denny. Tzn. ogólnym wyglądem przypomina, ale w dopracowaniu szczegółów ma tak wiele błędów, że mógłby zadowolić naprawdę tylko bardzo niewybrednych.

- zupełnie nie wiadomo po co ta podszewka klapy - w oryginale jej nie ma.
- w opisie sprzedawca dumnie zapewnia, że "brezent bawełniany 100%". Czyli replika powinna być do luftu, bo oryginalny był lniany. Żeby było śmieszniej, ze zdjęć można raczej sądzić, że jednak jest jest to len. Może sprzedawca nie wie, co sprzedaje?
- zdjęcie ogólnego wyglądu jest tak malutkie, że nie sposób wywnioskować, czy kształt jest prawidłowy, z grubsza raczej tak
- pasek nośny wyposażony jest w niewłaściwe karabinki - w oryginale były to banalnie wykonane haki ze stalowego drutu, tak łatwe do wykonania, że należy dziwić się, dlaczego producent repliki ich nie zastosował

Torba natomiast to na oko dość porządna replika, brak jej chyba tylko taśmy nośnej w jodełkę, no ale gdzie jej szukać ze świeczką? :lol: Trudny do dostania towar.
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez elmijakke » 11 mar 2008, o 19:55

Co do chlebaka to polecam (prawie zgodny z oryginałem) chlebak dostępny w sklepiku z pamiątkami w Muzeum Powstania Warszawskiego - trzeba tylko przeszyć paski od zapięcia i wypumeksować nadruk...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 11 mar 2008, o 23:03

WT oczywiście, sam nie wiem, czemu WP mi sie napisało.

Dzięki za info i uwagi. A do Muzeum Powstania Warszawskiego chcę się wybrać jak będę w Warszawie, niewykluczone że i do sklepiku zajrzę w takim razie. To forum jest nieocenione, pozwala zaoszczędzić tyle pieniędzy, które człowiek wydałby nie wiedząc, czy to co kupuje jest zgodne z pierwowzorami.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2008, o 19:21

Rzeczywiście Forum jest niezastąpione! A w sobotę 15 marca podczas Święta Pułkowego 8 PU w Krakowie będzie obchodzić juz dwa lata funkcjonowania !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 12 mar 2008, o 23:26

Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 mar 2008, o 09:32

Super! A co jeszcze ciekawego dla nas mozna tam kupić?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 15 lip 2008, o 13:59

http://www.allegro.pl/item399324048_chlebak_csla.html

Pod linkiem jest czeski chlebak.
Pytanko brzmi czy ujdzie on po odpruciu tych poprzecznych paskow czy nie bardzo?
Nie znam sie zabardzo na tych chlebakach ale cena kusi w porownaniu z chlebakiem z Muzeum Powstania Warszawskiego tymbardziej ze chce odrazu dwa kupic.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 15 lip 2008, o 14:48

u nas uchodzi ale z poważnymi zastrzeżeniami. Powiedzmy, ze to tymczasowy erzatz:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łuki » 15 lip 2008, o 15:14

Lach napisał(a):http://www.allegro.pl/item399324048_chlebak_csla.html

Pytanko brzmi czy ujdzie on po odpruciu tych poprzecznych paskow czy nie bardzo?
Nie znam sie zabardzo na tych chlebakach ale cena kusi w porownaniu z chlebakiem z Muzeum Powstania Warszawskiego tymbardziej ze chce odrazu dwa kupic.


Chłopaki używają takich po przeróbkach. Nie wiem ile kosztuje chlebak z muzeum, ale moim raczej nie wrato go kupować bo jest z kotwicą której trudno się pozbyć. Jeżeli chodzi o repliki to mam namiary na dwie osoby ktore wykonują chlebaki i torby na maski. Ich cena to 100-150PLN.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Lach » 15 lip 2008, o 15:40

Ten 20zl:P
W muzeum 60
proponujesz za 100-150

Mnie interesuje jedna rekonstrukcja KOMAROW!
Wiec skoro przez grube palce ujdzie ten za 20zl to mi wystarczy.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Piotrek » 15 lip 2008, o 16:40

Ten chlebak z muzem jest fajny, ale jak zauważył łuki, ma kotwicę na klapie i pozbycie się jej nie jest łatwe. Próbowałem wypumeksować, ale bez zadowalających efektów. Mam też replikę torby na maskę a właśnie zakupiłem oryginał, więc będę miał okazję porównać.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pieczarka » 16 lip 2008, o 07:46

Lach napisał(a):Mnie interesuje jedna rekonstrukcja KOMAROW!


jeżeli Komarów to ten też odpada ... bo on po odpruciu udaje wz.25 ... a Komarów to rok 1920 :lol:

a tak poza tym wiem, że niektórzy dotarli bezpośrednio do producenta tych chlebaków z Muzeum PW i można kupić bez tej pieczątki na klapie - trochę nie trzyma wymiarów oryginału. Ceny nie znam.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lach » 16 lip 2008, o 08:33

To i na kulbace 34 pokazac bym sie nie mogl itd.

Dokladnie to pracuje nad kurtka wz 19 letnia.
Ostatnio edytowano 16 lip 2008, o 08:38 przez Lach, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Łuki » 16 lip 2008, o 08:34

pieczarka napisał(a):
Lach napisał(a):Mnie interesuje jedna rekonstrukcja KOMAROW!


jeżeli Komarów to ten też odpada ... bo on po odpruciu udaje wz.25 ... a Komarów to rok 1920 :lol:


Na Komarowie i tak wszyscy (przynajmniej większość i podejżewam, że Lach też) są w mundurach wz.36 więc chlebak czeski pasuje do całości.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron