Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Skóra na karwasze do spodni

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lookas » 8 lut 2008, o 01:03

aaaaaaaaaa:)

no i.....nadal nic własciwie nie wiadomo:)
Bo wiadaomo,ze ani skóry z weża ( nawet strazackiego) nie dam sobie na d...naszyć, ani z innego podobnego stwora:) Ze ma byc wykończona na zamsz to już chyba standard, ale kolor......ochronny:) Znaczy chyba brązowy jakiś, bo przeciez nie zielony. Czy ktos sie w jakis wspomnieniach dokopał jakie były te karwasze:D??

I juz nie chodzi o karwasze na moje bryczesy a o wiedzę. Bo okazuje sie, ze to kolejny szczegół, w który siedzi diabeł:D
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 8 lut 2008, o 09:16

Panowie, przecież jesli to zamsz..to aby nie czerwony...bo jaka pawiany !!... A tak poważnie...to jasny a z czasem złapie odpowiedni kolor..gwarantuję !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez atyl » 8 lut 2008, o 10:04

Kolor ochronny, to kolor ochronny, a nie jakiś brązowy, czy czerwony, czy wycinany ze starego płaszcza i malowany.
Karwasz przedwojenny, przynajmniej ten, który dane mi było pomacać (trzy lata temu był do sprzedania na Kole za jedyne 800zł), miał kolor zbliżony do np Humbrol 155, czyli zielono-brązowy jak np mundury wz 19, ale nie musztardowy jak 36. Karwasz nie był naszywany, tylko ze starych krawieckich zapasów z pieczątkami intendenckimi. Z uwagi przechowywania w bieliźniarce mógł wypłowieć, ale na pewno nie jest to brąz lub naturalna skóra jak to prezentują niektóre stowarzyszenia i Szwadron Reprezentacyjny.
A jeżeli ktoś ma dalej rozterki, to dopuszczalne były karwasze sukienne.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 8 lut 2008, o 10:07

I gdybym miał to dałbym Ci za to konia z rzedem!!!!!

Znaczy, skóra powinna być barwiona an nienaturalny kolor:)
Dzieki!!! tym sposobem już wiem, czego szukac:)

Pozdrowienia:)

ps. Szybko przegrabiłem sieć i dla niezorientowanych Humbrol 155 wyglada tak: Obrazek

a tu link do strony z PRÓBKAMI
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 8 lut 2008, o 10:19

Ten wzór Humbrol 155 nie odpowiada prawdzie, w rzeczywistości wygląda jak Humbrol 150 na tym wzorniku.
I taki kolor miały właśnie karwasze, które widziałem.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 8 lut 2008, o 10:38

no to w takim razie powinny wyglądac tak: Obrazek

chyba mi sie juz tak nie podobają:) Brązowe jakos tak mi bardziej pasują.

A skoro juz przy karwaszach jesteśmy, skąd sie biora takie bardzo jasne, prawie ecru karwasze?? Całkiem sporo takich widziałem w 8PU. To zdaje sie nie jest skóra. Czy ktos moze mi coś wiecej na ten temat napisac??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 lut 2008, o 11:06

Powiem szczerze że sam nie wiem! Podobno skóra była robniona na zamówienie z wmiejscowej garbarni w Niepołomicach!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 12 lut 2008, o 15:26

Skóra zakupiona ! Wprawdzie nie Humbrol 155 tylko ciemny brąz, ale jest. Przy okazji udało się pozyskać (tak mi się wydaje) fajne źródło taniej skóry. Zobaczymy jak będzie się sprawdzać w praktyce. Mam nadzieję, że za tydzień będziemy mogli się chwalić nowymi zestawami :) Pierwszymi w karierze !!!
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron