Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Skóra na karwasze do spodni

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Skóra na karwasze do spodni

Postprzez Piotrek » 6 lut 2008, o 15:18

Panowie

Pilnie potrzebujemy skóry na karwasze do spodni. Chodzi nam o taką, która nie będzie odbiegała zbytnio kolorem od spodni, w miarę ciemną. Znacie jakieś dobre źródło?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 6 lut 2008, o 17:54

wielce trudna sprawa ci MH mają średnio dobrą (ale podobno szukają), sam osobiście nie znalazłem takowej i w swoich spodniach mam brązową
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 6 lut 2008, o 18:31

ale brązową od nich?? Czy skądinad??

i jak to w praktyce wygladało?? Bo sporo widze jasnych karwaszy, niemal ecru. Czy ktos moze mnie oświecić??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Iwan » 6 lut 2008, o 18:32

Można spróbować odwiedzić sklepy z... używaną odzieżą. W niektórych, za stosunkowo niewielkie pieniądze (10-20zł) można zakupić skórzane płaszcze/kurtki/spodnie, z których można wyciąć skórę zgodnie z wykrojami. Gama kolorów - od zielonych i niebieskich, poprzez wszelkie odcienie naturalne i brązowe, bo szary i czerń.

Pomysł sprawdzony - miałem kiedyś swoje bryczesy mundurowe obszyte taką skórą, do dzisiaj w zimie podczas jazdy konnej używam szwajcarskich z doszytymi karwaszami ze skóry pozyskanej z takiego źródła.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 6 lut 2008, o 20:36

myta2 napisał(a):wielce trudna sprawa ci MH mają średnio dobrą (ale podobno szukają), sam osobiście nie znalazłem takowej i w swoich spodniach mam brązową


Wczoraj w MH powiedzieli nam, że w ogólnie nie mają i że musimy sami załatwić. Z drugiej strony, nawet jak mają, ale kiepską, to nie ma co sie na nią porywać...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 6 lut 2008, o 22:55

apropo jak pojedziecie do przymiarki to radzę zabrać od razu szelki z sobą i w trakcie przymiarki trochę poskakać i nogi powyciągać, i tak będą problemy z podniesieniem nogi do strzemienia. najlepiej wskakiwać poprostu (ja mam za ciężką dupę na to na ten przykład)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lut 2008, o 23:03

Popieram Myta! Trzeba wykonać ten test! Ale od razu radzę - zrezygnujcie z szelek z żabakami na rzecz szelek na guziki! Przy wsiadaniu na konia te pierwsze często nie wytrzymują! Sam doświadczyłe tego ze trzy razy podczas wsiadania przed paradami w Krakowie! A nic przyjemneo defilowac z uczuciem zbyt luznych spodni!
Również kurtka mundurowa nie powinna być zbyt dopasowana, bo to również przeszkadza przy wsiadaniu, skakani przeszkód, a juz szcególnie podaczas władania bronią białą.
Ostatnio edytowano 8 lut 2008, o 08:33 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 6 lut 2008, o 23:18

Myta nie oszukujmy sie. Masz za cięzką dupe nie od jazdy konnej, a ze młodszy jestes ode mnie to juz zupełnie powinienes odstawić auto w drodze do stajni:) Wiesz jak to pomaga na lekkość mniej szlachetnej czesci pleców??:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 7 lut 2008, o 00:08

cieżka jest bez wątpienia ale jak już siedzi w siodle to lekkości jej nie brakuje i nie radzę na lotnisku podjazdów robić ze mną bo to niebezpieczne.

a co do szelek to polecam takie z marketu wojskowego w Kołobrzegu za 10 zeta można kupić marynarki wojennej z lat 60 bardzo zbliżone do oryginałów (farbują trochę) wystawiają sie na allegro
pare innych spraw teżmożna u nich dostać pałatkę całkiemdo rzeczy kupiłem za 17 zeta
Ostatnio edytowano 7 lut 2008, o 00:26 przez myta2, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 7 lut 2008, o 00:21

swoją drogą to miła Pani Krawcowa zrobiła wielkie oczy jak dostała od nas WT bryczesów. I z wdzieczności zgodziła sie nam uszyc dokładnie tak, jak jest w WT. Z podwyższonym stanem. Bo ponoc do tej pory to szyła taka hybryde. Góra "oficerska" a dól jak WT.

Dzieki za dobre rady odnośnie przymiarek. Na pewno skorzystamy:)

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 7 lut 2008, o 00:30

no mam coś takiego (ale swoją drogą panie przesympatyczne) a nie nadmuchane bufony z konkurencji które łachę robią że uszyją jakiś detal. Choć skrzywdził bym tu Pana który mnie obsługiwał przy zakupie rogatywki (poza nieterminowością było ok)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Cezar » 7 lut 2008, o 15:36

Co do podskoków w czasie przymiarki ,to Lancer kazał mi postawić stopę na wysokim stole
Jest to wysokość około tego co strzemiona, jeżeli wszystko jest ok to bez problemu to wykonamy.i dobrze zabrać do przymiarki oficerki.
Karwasze ostatnio miałem zielone ,niestety porwały się dość szybko ( z g....nej skóry były )
teraz Lancer wszył mi mocniejsze brązowe,ale skóra jest dużo grubsza.
Proponuję dowiedzieć się od Lancera gdzie on kupuje ,może pomoże.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lookas » 7 lut 2008, o 19:28

ten pomysł ze stołem jest świetny!!!! o oficerkach tez oczywiście pomyślałem

Wciąz sie tylko zastanawiam, jakiego koloru ma być ta skóra?? Bo zdaje się, ze nie było to tak do końca okreslone. A moze ktos coś wie na pewno??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 lut 2008, o 19:40

Lookas! Jutro wieczorem zajrzę do NPK ( teraz jestem w Kielcach) i zeskanuję WT karwaszy . Chyba tak jest wzmianka o kolorze skóry! Cierpliwości!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 8 lut 2008, o 00:53

Zanim ktoś :lol: zeskanuje te WT z nr 2 "nPK" to podaję:
"... 2. Materiał
Materiał użyty do wyrobu karwaszy powinien odpowiadać następującym warunkom:
a/ skóry przeznaczone na karwasze powinny pochodzić ze skór sysaków lub bukatów wyprawy chromowej; jakość tych skór musi odpowiadać warunkom technicznym ustalonym w P.S. 200-8801;
b/ barwa wyprawionej skóry powinna być ochronna, jak wzór; [szkoda, że go nie ma]
c/ skóry od strony mizdry muszą być dobrze ostrugane, oszlifowane i wykończone na zamsz."
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron