Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

koszula i halsztuk

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

koszula i halsztuk

Postprzez Lookas » 20 sty 2008, o 12:19

Pytanie jak w temacie. WT, ewentualnie chociaz opis z wymiarami. Co do koszuli to wiadomo, i tak nie widać :twisted: ale juz halsztuk to ważna sprawa. Czy ktos moze mnie poratowac fotkami i wymiarami?? No chyba,. ze są gdzieś "w narodzie" WT

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 20 sty 2008, o 14:25

Przyłączam się do prośby, bo halsztuki mam chyba ze trzy i każdy z nich jest inny. No i tak zastanawia mnie, który jest ten właściwy i czy w ogóle. A jak już halsztuk to jeszcze regulaminowy sposób wiązania by sie przydał.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 sty 2008, o 15:26

Halsztuki a lepiej żaboty bywały różne! Ja używam wyłącznie wiązanego pod szyją! WT nie posiadam ale mogę odrysować na paperze i wysłać wzór normalną pocztą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 20 sty 2008, o 15:51

Swego czasu zabot za 10zl mial ten czlowiek na allegro - felix38 .
Ma sporo kopi wyposarzenia wojskowego. Pewno po napisaniu maila odpowie w sprawie zabotu.
Ze strony ulani.pl wiem, ze zabot do munduru polowego powinien byc pod kolor owgo. Galowy ma byc bialy.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 sty 2008, o 21:27

Dokładnie tak! Zresztą widać to wyraźnie na filmie "Hubal" - żaboty do munduru polowego! Ponieważ obecnie najczęściej występujemy w mundurach garnizonowych to wskazany jest właśnie kolor biały!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 17 lut 2008, o 21:25

obiecanki cacanki a janadal czekam na ten obiecany wzór żabotu:) Może choć szkic z wymiarami?? Bo jak znam życie to bede to robił na ostatnia chwilę:(
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lut 2008, o 00:30

Wyślę Ci jeden ze swoich - oddasz na Święcie Pułkowym! Wyśłij adres na priwa! No i koszulę ze stójką musiaszmieć!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 26 mar 2008, o 14:22

Jeden z moich halsztuków wygląda tak :

halsztuk

Mam takie dwa, zielony i biały. Inny jaki posiadam, to zwykły pasek białego, dość sztywnego materiału.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

koszula i halsztuk

Postprzez miki » 3 sie 2009, o 13:53

a mozna by poprosić o odrysowanie tego helsztuka(dosc sztywnego paska)? i wysłanie mi tego rysunku pocztą zwykłym listem?
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 3 sie 2009, o 14:01

Ten wspomniany pasek materiału nie jest tym, jaki powinno się nosić. Wszystko zależy, jaką postać chcesz odtwarzać. Oficerowie nosili żaboty, paski materiału rozszerzające się nieco na końcach, z dziurką na przypięcia do guzika koszuli na stójce. Szeregowi zaś i podoficerowie nosili halsztuki przypominające wyglądem śliniaczki. Mam oba, mogę podesłać, tylko podaj mi jakieś namiary.
A gdzie się 1 psk odtwarza? W Garwolinie, czy gdzieś indziej? No i jeszcze konny, czy już zmotoryzowany? ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jarema » 3 sie 2009, o 14:08

Konny Garwolin :]
Mam już pewną wiedzę o nich, bo chyba ten sam miki pisuje na gadu ;)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

koszula i halsztuk

Postprzez miki » 3 sie 2009, o 14:20

nie, zmotoryzowany ma pan Makulec :???: , a naszym stoważyszeniem dowodzi pan Janusz Bylinka -Nehrebecki :grin: a stacjonuje nadal w garwolinie i 15 sierpnia zapraszam do garwolina na dzień wojska polskiego ja akurat kwiaty bede składał z szefową i ostatnim żyjacym strzelcem bryczką będe jechał :razz: a głównie zależy mi na odtwożeniu podoficerera i chyba podchodzi pod w/w tzw "śliniaczek"
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez jacbyd72 » 22 gru 2009, o 20:00

Czy te koszule podane w aukcji mogą się przydać po małej przeróbce do umundurowania polowego?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=852660866
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez Piotrek » 23 gru 2009, o 01:24

Myślę że dałoby radę je przerobić, chociaż nie wiem, na ile wysoką stójkę mają. Z drugiej strony, sam zakup to 20 zł, koszty przesyłki i przeróbki pewnie drugie tyle. Czy nie lepiej uszyć od podstaw? Wyjdzie pewnie tyle samo, albo odrobinę więcej. Mamy krawcową, która szyje nam koszule, świetnie się sprawdzają. Podeślesz wymiary i się zrobi.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez miki » 24 gru 2009, o 19:04

A jak z cenami u tej krawcowej?
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron