Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Muszkieterki

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 gru 2007, o 02:06

Czyli nie ma to jak być Oficerem - Muszkieterem! Ja jako szary zwykły ułan przynajmniej nie mam tego problemu!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 11 gru 2007, o 10:48

podrążę temat dalej....

Kolor jak sadzę miał znaczenie i zapewne muszkieterki winny byc brązowe. Czy dostepne sa WT dotyczace muszkieterek??

na Allegro znalazłem nawet spory wybór: rękawice + motocyklowe przy czym odpadają zarówno ocieplone futrem ( no chyba, ze na zimę) jak i te z syntetycznym mankietem. Zatem, o ile dostepne sa WT, mozna pokusić sie o wydatek na czarne bez podszewki i dodac mankiet. Pytanie, czy warto się w to bawić?

Na okładce nr 23 NPK poczet sztandarowy ( z prezydentem w tle) wystepuje w brazowych muszkiterkach, których mankiety na moje oko maja sporo wiecej niz 12cm. Wygladaja też na inaczej skrojone, niz te dostepne na Allegro.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 gru 2007, o 20:58

Lookas! A o mundurze, czapce, koszuli, żabocie, obszyciach, butach. ostrogach, szabli, pasie i żabce pomyślałeś już? Nie dobieraj sobie za wcześnie do głowy zbyt wielu problemóW. Taka moja rada! A Ty zrobisz jak uważasz.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 12 gru 2007, o 00:43

święte słowa jestem w trakcie kompletacji,mundur sukienny (na galowy przyjdzie pora), płaszcz pas, szelki (no i oczywiście nie mam ładownic więc szelki leżą) furażerka rogatywka itd itd Boże ile jescze tego żeby mieć minimum (nie policzyłem oczywiście rzędu który jest osobną historią) żeby nie było wątpliwości mundur galowy który mam w avatorze otrzymałem od mojego Rotmistrza tak bym po ludzku wyglądał do czasu skompletowania się.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 12 gru 2007, o 10:30

Ułan z Pacanowa napisał(a):Lookas! A o mundurze, czapce, koszuli, żabocie, obszyciach, butach. ostrogach, szabli, pasie i żabce pomyślałeś już? Nie dobieraj sobie za wcześnie do głowy zbyt wielu problemóW. Taka moja rada! A Ty zrobisz jak uważasz.


Jarku Drogi!!

Oczywiście, ze myślę:) Tyle, ze powtarzam to wciąż: poza fasadą wazne jest także zaplecze. I nie ma co ubierac sie w barwne piórka, skoro poza nimi nie nie zostaje. W tej chwili wiedza i historia jest podstawą, a kiedy juz podstawa bedzie mocna i pewna, wówczas przyjdzie czas na mundur, ostrogi i rogatywkę z czarnym otokiem. Temat wybrałem sobie arcyciekawy ale mało znany. Pracy przede mną jeszcze duża górka:) Ale i mundur w koncu na siebie włożę.

A o muszkieterki pytam z ciekawosci i dla wiedzy. Poza tym jesli czas pozwoli na zimowe tereny, jeszcze przyjemniejsze będą gdy nie będzie wiało w rekawy:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 gru 2007, o 13:13

Ad perpetuam rei memoriam! Amen!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 12 gru 2007, o 22:43

Lookas, podstawą to koń jest! :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 12 gru 2007, o 23:14

na co Ci koń, jesli nie potrafisz na nim jeździc:D??

Podstawą jest wiedza......a reszta jest jej wynikiem:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pulkownik » 12 gru 2007, o 23:21

Lookas ja w ciebie wierzę ! i nie ważne od czego zaczynasz ważne na czym skończysz.
Mam nadzieję, że na komarowskiej ziemi staniesz w pełnym rynsztunku. O konia się nie martw coś zorganizujemy na miejscu. Swoją drogą to bardzo słuszne działanie mające na celu dogłebne poznanie tematu.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 12 gru 2007, o 23:40

niech w księgach wiedzy szpera rabin..... :mrgreen:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 12 gru 2007, o 23:45

widać, ze zima i długie wieczory:) Ostatnio forum bije rekordy frekwencji:)

"...mądrościa moją jest karabin i klinga ukochanej szabli"

to ulubiony fragment sierżantów:) Do dziś dnia:) szczególnie na unitarce:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 gru 2007, o 00:18

Aż miło posłuchać jak oficyjery gadają na Forum, a ja...

Nie dbam o szarżę ani gwiazdki
Co kiedyś mi przystroją kołnierz!
Wy piszcie klechdy i powiastki!
Ja biję sie jak prosty żołnierz!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez jarema » 14 sie 2009, o 23:01

Wracając do tematu: gdzie można takowe "muszkieterki" nabyć? We wrześniu dowódca musi jakoś wyglądać, a sam nie zapyta ;)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Piotrek » 15 sie 2009, o 01:20

Można czasem trafić na allegro rękawice motocyklowe, czeskie zdaje się. Są brązowe i po wypruciu futrzanej podszewki mogą robić za muszkieterki. Można by się pokusić o uszycie. Ostatnio szyłem w Świdnicy rękawiczki do munduru, uszyli dokładnie tak jak sobie życzyłem, wedle przekazanych wskazówek, może i muszkieterki też by zrobili...

A czemu ten Wasz dowódca taki nieśmiały? :) Widziałem jakieś muszkieterki na zdjęciach Janka, może od niego na szczeblu dowódczym wiedzę uzyska.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron