Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez myta2 » 20 sty 2012, o 21:54

ooo widzę że kolega za oficera się obstalowuje :wink:, wsiądziesz w nich na wysokiego konia nic nie pęknie znaczy są ok (do jazdy), czy są zgodnie z... to inna historia :lol: :lol: :lol: ale mądrzejsi są tu ode mnie w tych sprawach...... :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Bartosz Kosiak » 20 sty 2012, o 22:40

Witam!
Oczywiście fasonu to one nie trzymają z racji materiału....ale tylko taki posiadałem . Zszyte zostały z pożyczonych spodni . Od sierpnia się trzymają :) Do jazdy w sam raz :) Ogólna cena materiału wyniosła mnie 24,50 . Więc sądzę że to dobra cena - porównując "markowe" bryczesy . A za oficera ? nie nie nie :)

P.S
Podczas wsiadania na konia o imieniu "Pluton" (dla mnie ogromny pomimo tego że mam 173 cm wzrostu)pękły w kroku :oops: . Okazało się że szew był nie dokładnie zrobiony . Po poprawce sytuacja taka nie miała już miejsca . Ale wstydu co nie miara :) ! .
POZDRAWIAM!
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez jarema » 21 sty 2012, o 11:57

To co pisał myta: sznurowanie oficerskie. Spodnie wyjątkowo "oryginalne". No i butelkowozielony kolor... Jeżeli tylko do jazdy konnej, to ok, ale jeżeli mają być to spodnie mundurowe, to łojej... Aha. do takich spodni używa się albo szelek, albo cienkiego paska.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Bartosz Kosiak » 21 sty 2012, o 16:14

Witam!
Do munduru broń Boże....
Niestety to jedyny pasek jaki na razie posiadam miałem wybór między takim i parcianym.
POZDRAWIAM!
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez jarema » 22 sty 2012, o 02:02

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=10220319 Ten użytkownik wystawia czasem paski do spodni ;) Poobserwuj, Kolego, bo zanm jego wyroby - i warto!
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Bartosz Kosiak » 22 sty 2012, o 12:09

Witam!
Wielkie dzięki za pomoc :) !
POZDRAWIAM
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez myta2 » 22 sty 2012, o 16:51

zaopatrz się w szelki, to zdecydowanie wygodniejsza forma jak pasek w mojej opinii (za kilkanaście zeta można kupić w markecie wojskowym w Kołobrzegu - prowadzą sprzedaż wysyłkową) demobil z bundeswehry lub jak będą to demobil angielski. (tak się przydadzą do munduru (oczywiście pod spód) :wink:
a do codziennej jazdy konnej to najzwyklejsze master jangi :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Bartosz Kosiak » 22 sty 2012, o 21:59

Witam!
Pasek zdobyty.....co prawda ojciec jeszcze nie wiem o utraci służbowego no ale cóż :) Będę pożyczał :)
Właśnie zastanawiałem się nad szelkami .....szczerze mówiąc nie chodziłem nigdy w owych więc nie mam opinii ..... :) Będzie się trzeba zaopatrzyć :) !
POZDRAWIAM
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Ślązak » 23 sty 2012, o 11:55

Ja takźe polecam gorąco wyroby producenta o którego link podał Kolega Jarema :wink: Bardzo zacne,solidne wyroby!
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Paweł_39 » 23 sty 2012, o 11:59

Ja takźe polecam gorąco wyroby producenta o którego link podał Kolega Jarema :wink: Bardzo zacne,solidne wyroby!


To to wyroby 7 DAKu, więc wiadomo :)
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Ślązak » 23 sty 2012, o 12:05

Nie chciałem być posądzony o tanią reklamę :wink: A wyroby poza tym bardzo solidne. Sam nabyłem juź tam parę wyrobów.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Adiutant » 26 sty 2012, o 01:10

Na temat bryczesów przypomina mi sie taki fragment:
14 pu Jazł. znany był z wyjatkowej dbałosci o krój munduru, a bryczesów
zwłaszcza.
Tak zwany rosyjski "sznyt" był w pułku nie tylko ulubiony, ale i bardzo
praktyczny, zwłaszcza w siodle. Szwy nie ciągnęły, kolana nie napinały materiału.
Po ostatecznym zakwaterowaniu pułku we Lwowie, zaszła konieczność wyszukania
miejscowego krawca zdolego sprostać wygórowanym wymaganiom oficerów 14-tki.
Ostatecznie zdecydowano sie na pracownię niejakiego Blumsteina, zydowskiego
nadwornego krawca byłych oficerów c.k. armii.
Problem w tym, że sznyt bryczesów oficerów kawalerii c.k. armii nijak nie przypominał
wykrojem tych, do jakich oficerowie 14 puJ byli nawykli.
I tutaj pojawił się problem.
Ustawiczne "meczenie" biednego krawca doprowadziło do tego, że podobno zapowiedział
swoim czeladnikom, że jak zobaczą na ulicy żółty otok zmierzajacy w kierunku pracowni,
to mają oficerowi oswiadczyć, że Pan Blumstein jest chory i w pracowni nieobecny.
Koniec końców, jakoś się uładzono, Pan Blumstein zmieniła nazwisko na Kwiatkowski
i z powodzeniem szył bryczesy dla 14 pu oraz dla zaprzyjaznionego 6 pu.
Ot taka ciekwostka z lat dwudziestych ubiegłego wieku z bryczesami " w tle"
Minęło wiele lat, świat się zmienił, a ja mam swojego "prywatnego" Blumsteina.
Nie ze Lwowa, a z Witkowic.
Nazywa sie Michał Czarnecki.
I u niego szyje bryczesy.

To tak na marginesie bryczesowych dywagacji
Adiutant
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 176
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 13:57

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Ślązak » 27 lis 2014, o 23:49

Panowie, a ja mam takie pytanie techniczne z zakresu wykończenia karwieckiego spodni kawaleryjskich. Chodzi o typowe polowe spodnie. Pytanie brzmi. Czy nogawki tych spodni są zapinane na guziki? Ewentualnie wiązane i ściągane krzyżowo sznurowadłem, trokiem? Czy też wszytskie polowe spodnie są ściagane troczkiem na dole jak żołnierskie?
I czy występowały spodnie oficerskie wykoane z sukna czy tylko szergowych? To ostanie pytanie to z ciekawości historycznej :wink: Czy oficerowie spodnie polowe posiadali wykonane tylko z gabardyny czy używali szytych identycznie jak gabardynowe lecz sukienne z lejem na przykład.No bo garnizonowe z lejem chyba nie występowały.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Piotrek » 28 lis 2014, o 01:51

Jakie sobie pan oficer spodnie uszył, takie miał. Jak oficer rezerwy przychodził na manewry i nie miał własnych spodni, albo było mu szkoda, to dostawał skarbowe sukienne z magazynu. We wspomnieniach jednego rezerwisty artylerii czytałem, jak przyjechał na manewry, jechali w pole na dłuższy czas i ogniomistrz - szef ubolewał, że w gabardynie jedzie, bo sobie tyłek odparzy. Dowódca plutonu jak go zobaczył powiedział "Ohohoho, pan porucznik widzę fasoniaż, w wyjściowych spodenkach na manewry...". Znać, że sukienne się zdarzały, choć jak patrzeć po zdjęciach, to jednak tam wełny czesnakowe widać u oficerów. Fakt faktem, że jak się posiedzi w gabardynie cały dzień w siodle to dupsko szczypie, a zestaw - kalesony + sukno podszyte karwaszem z miękkiej koziej skóry zdecydowanie lepiej daje radę. Choć znam takich, co rajdy w gabardynie bez kaleson jeździli po 300 km i nie płakali.

Spodnie szeregowych kawalerii są u dołu ściągane troczkiem. Nie jest to sznurowanie od kostki pod kolano, bo takie rozwiązanie występowało z spodniach oficerskich. Zapinanie na guziki też występowało w spodniach oficerskich, choć rzadziej. Miszka miał takie oryginalne jedne.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Ślązak » 28 lis 2014, o 18:57

Dziękuje Piotrze :wink: to mi wyjasniło bardzo dużo. Mma jeszcze jedno pytanie odnośnie karwaszy. Wiem, że kolor karwaszy był różny. Czy kształt karwaszy także był różny w spodniach oficerskich i żołnierskich? Czy nie miało to zupełnie znaczenia. Wrażenie mam, że istniała tu duża różnorodność.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron