Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 cze 2007, o 12:57

Sam pamietam dobrze jak zaczynałem! Więc dlatego szczerze odpisuję! Przy własnym zacięciu i wyrozumiałości najbliższych powoli wszystko się skompletuje! Jak co to proszę pytać na Forum!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Michał » 3 lip 2007, o 16:06

A ja mam pytanie co do tych bryczesów z Amigo. Słyszałem, że "ekologiczna skóra" to syf i nie warto wykładać na to kasy. Od Pana z kolei słyszę że bryczesy są świetne. Chciałbym wiedzieć jak spisuje się ta sztuczna skóra i czy bryczesy same są warte tego żeby je zakupić i ew. zmienić tą sztuczną skórę na prawdziwą?
Michał
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 16:03

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lip 2007, o 22:10

Nie bardzo się chyba rozumiemy! Bryczesy klasyczne o jakich mówię nie mają wszytych karwaszy z ekologicznej skóry a tylko łaty na kolana z zdelikatnej irchy w podobnym kolorze jak materił! są wygodne , nie upijają i można w nich jechać naprawdę długie dystanse!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Michał » 4 lip 2007, o 12:23

Oj, mój błąd że nie sprecyzowałem - ja piszę o tych bryczesach Amigo, które podane były wcześniej w wątku:
http://amigo-konie.pl/sklep/product_inf ... a169ed3314
Michał
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 16:03

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 lip 2007, o 20:51

Własnie o nich piszę! Te leje to po prostu łaty wszyte na boczną część kolan!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 8 lip 2007, o 21:26

Do Ludaa
Jeżeli masz problemy z poceniem się w wełnianych bryczesach zastosuj stare sprawdzone sposoby: załóż na gołą d... płócienne bawełniane kalesony, a wtedy i największy upał i najdłuższy rajd Ci nie straszny.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 lip 2007, o 22:14

Całkowicie popieram wypowiedź Atyla! Sam to na sobie sprawdziłem! Jednak może skorzystajmy z kilkusetletnich doświadczeń naszej wspaniałej kawalerii i nie wkładajmy stringów pod bryczesy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 8 lip 2007, o 23:21

I tu bym się nie zgodził, bo założenie stringów z całą pewnością może byc namiastką tatarskiego arkana. :lol:
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez ludaa » 9 lip 2007, o 16:44

:mrgreen: mokre nogi jeszcze zniose , co do obecnych spodni to posiadam te welniaki z allegro z armi belgijskiej bodajze, nie wiem czy jest to jakas specjalna odmiana welny skutecznie zniechecajaca do zalozenia na goly tylek :?: :smile: zastanawiam sie coraz bardziej nad tymi amigo , czy ewentualnie te tak strasznie nie gryza i upijaja ?:> a tak w gwoli scislosci dlugosc nogawki gdzie sie powinna konczyc na wysokosci kostek? Czołem !
Avatar użytkownika
ludaa
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 21:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 lip 2007, o 22:35

Nie! Jakieś 5 cm powyżej kostek! Nogawki są zapinane na rzepy i na tej wysokości zapięcie jest najbardziej optymalne. Lepiej wkłada się nogę w buta i lepiej czuje łydkę podczas jazdy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Michał » 22 lip 2007, o 11:45

http://www.mundury.com/

jakby ktoś chciałby uszyć sobie jakiekolwiek bryczesy wojskowe, to wystarczy podać im wzór i wymiary. Taka przyjemność kosztuje ok. 120zl, wszycie skórzanego leja jest w tej cenie, jeżeli damy własną skórę, a jeżeli nie, to chyba nieco drożej. Firma jest w Świdniku k. Lublina.
Pozdrawiam!
Michał
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 16:03

Postprzez Miro » 30 sie 2007, o 12:33

Bryczesy Amigo :???:

Długo czekałem z powodu braku materiału w kolorze khaki , wizyta w sklepie Amigo w Krakowie w celu dobrania rozmiaru przez personel.
Upragniony odbiór i co dostaję , spodnie w pasie 10 cm za szerokie, w udach to samo o długości nie wspomnę. Ale szczytem indolencji krawcowej jest dobór nici jakimi są szyte - to jakby mały drut kolczasty po wenętrznej stronie uda więc , nie trudno odgadnąć efekty tej "produkcji"

Miro
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Lookas » 30 sie 2007, o 12:38

hmmm!!!

a może po prostu schudłeś?? 10cm to sporo:) Wiekszość kobiet by wiele dała, zeby tyle zrzucić:D
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 30 sie 2007, o 18:45

Miro napisał(a):Bryczesy Amigo :???:

Długo czekałem z powodu braku materiału w kolorze khaki , wizyta w sklepie Amigo w Krakowie w celu dobrania rozmiaru przez personel.
Upragniony odbiór i co dostaję , spodnie w pasie 10 cm za szerokie, w udach to samo o długości nie wspomnę. Ale szczytem indolencji krawcowej jest dobór nici jakimi są szyte - to jakby mały drut kolczasty po wenętrznej stronie uda więc , nie trudno odgadnąć efekty tej "produkcji"

Miro



Srednia przyjemnosc, przyznacie sami...
miec drut kolczasty... miedzy nogami...

ref-ren (Szwajcaria)
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 sie 2007, o 00:15

Średnia prxyjemność, przyznaję sam!
Ja też z AMIGO bryczesy mam
I w drugich jeżdżę przez lat już pięć
Bez żadnych większych w kroczu spięć.

A Mirek - proszę o wybaczenie,
Czy masz typowe "wyposażenie"?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,