Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Prawie jak ułan » 1 lip 2010, o 16:43

No to fajnie. Chyba nie tak łatwo je u nas zdobyć z tego co mi wiadomo :wink:
Chociaż coś ponad rok temu wprowadzili nowy typ munduru wieczorowego i bardziej mi się podoba. Do tego jest czapka typu angielskiego.
Obrazek

Myślałem nawet wysępić od szwagra (bo to on jest w galówce) te spodnie, bo można by zaadoptować je na szasery ale gdzie mi do szaserów... :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Ranger » 1 lip 2010, o 17:23

Długo szukiliśmy wzoru wyjściówki. Nie chcieliśmy używać polskiego munduru przez szacunek do niego. Nie chcieliśmy też używać munduru żywcem wziętego z innej armii. No i w końcu amrykanie zrezygnowali ze swoich Army Green i wprowadzili te niebieskie. Od tego momentu zielone stały się historyczne. Same mundury to baza, stopnie, obszycie i inne dodatki są nasze (np. złote guziki z polskim orłem a nie amerykańskim).
Zrobiliśmy mały offtopic, przepraszam już kończymy :)
Avatar użytkownika
Ranger
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 14:21
Lokalizacja: Ranger Survival Club

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Prawie jak ułan » 1 lip 2010, o 17:44

Tak bardzo znowu nie odbiegliśmy od tematu. W końcu cały czas kręci się wokół spodni :lol:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez kacper » 3 sie 2010, o 19:11

witam, jaki materiał polecacie do uszycia bryczesów taki by był tani i dobry, na razie nie potrzebuje bryczesów za kosmiczne ceny takie dopiero kupię jak przestanę rosnąć :D
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Piotrek » 3 sie 2010, o 19:40

A mają być do munduru czy do jazdy konnej? Jeśli do munduru, to sukno lub kamgarn. Jeśli do jazdy - bawełna, sztruks.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez kacper » 3 sie 2010, o 19:45

do jazdy konnej, a wiesz może ile by mnie wyniosło kupno i uszycie
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lookas » 3 sie 2010, o 19:53

Ranger napisał(a):Długo szukiliśmy wzoru wyjściówki. Nie chcieliśmy używać polskiego munduru przez szacunek do niego. Nie chcieliśmy też używać munduru żywcem wziętego z innej armii. No i w końcu amrykanie zrezygnowali ze swoich Army Green i wprowadzili te niebieskie. Od tego momentu zielone stały się historyczne. Same mundury to baza, stopnie, obszycie i inne dodatki są nasze (np. złote guziki z polskim orłem a nie amerykańskim).
Zrobiliśmy mały offtopic, przepraszam już kończymy :)


Obserwuję od jakiegos czasu owo zjawisko określane jako "ranger" i......nijak mi to nie pasuje do naszych warunków. Toż to kompletny misz-masz i poplątanie Rambo z Piastem Kołodziejem:) Własciwie...o co w tym wszystkim chodzi?? I czy ów "ranger" to coś tak specjalnego, ze az musi się z angielska nazywac?? Wszystkie te regulaminy, wzorowanie na amerykanizmach itd....dlaczego akurat tak??
Czy musztra (bo zakładam, ze występuje) oparta jest na polskich tradycjach?? Czy jednak na amerykańskich?? A komendy?? Podawane po polsku?? Jakiego wzoru szable są u Was regulaminowe??

Patrząc na to wszystko z dystansu nie mogę oprzeć się wrażeniu, ze usiłujecie zlapac sto srok za ogon i najlepiej - wszystkie na raz:) I do tego ideologiczny tekst o szacunku do polskiego munduru:) Panowie....nazwijmy to po imieniu - robicie sobie samowolkę tworząc jakies paramilitarne commando, i wybierając z całego światowego militaryzmu to, co Wam przypada do gustu:) I niechże wam to idzie na zdrowie...mnie w końcu nic do tego, jedynie te teksty pod publiczkę moglibyście sobie darować:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lookas » 3 sie 2010, o 19:59

kacper napisał(a):do jazdy konnej, a wiesz może ile by mnie wyniosło kupno i uszycie


Jesli jeszcze rośniesz a bryczesów szukasz do jazdy na codzień, nie kombinuj z szyciem na miarę. Uzywane spodnie do jazdy kupisz za grosze i nie żal bedzie je dobić, a oszczędzone pieniążki odłóż na pierwszy mundur. Czasem można upolować spodnie KBW - gabardynowe ( zdaje się to szewiot), mogą udawać klasyczne spodnie do jazdy, choć skrojone są nie na konia.

Szycie od podstaw klasycznych bryczesów wymaga dobrego krawca i dobrego materiału, co w efekcie mocno podraża cały projekt. Pytanie, czy w Twoim przypadku gra jest warta świeczki:)??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez kacper » 3 sie 2010, o 20:10

:D
Ostatnio edytowano 4 sie 2010, o 13:07 przez kacper, łącznie edytowano 1 raz
kacper
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 lip 2010, o 21:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Gryfów Śląski

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez elmijakke » 4 sie 2010, o 10:03

Lookas napisał(a):
Obserwuję od jakiegos czasu owo zjawisko określane jako "ranger" i......nijak mi to nie pasuje do naszych warunków. Toż to kompletny misz-masz i poplątanie Rambo z Piastem Kołodziejem:) Własciwie...o co w tym wszystkim chodzi?? I czy ów "ranger" to coś tak specjalnego, ze az musi się z angielska nazywac?? Wszystkie te regulaminy, wzorowanie na amerykanizmach itd....dlaczego akurat tak??
Czy musztra (bo zakładam, ze występuje) oparta jest na polskich tradycjach?? Czy jednak na amerykańskich?? A komendy?? Podawane po polsku?? Jakiego wzoru szable są u Was regulaminowe??

Patrząc na to wszystko z dystansu nie mogę oprzeć się wrażeniu, ze usiłujecie zlapac sto srok za ogon i najlepiej - wszystkie na raz:) I do tego ideologiczny tekst o szacunku do polskiego munduru:) Panowie....nazwijmy to po imieniu - robicie sobie samowolkę tworząc jakies paramilitarne commando, i wybierając z całego światowego militaryzmu to, co Wam przypada do gustu:) I niechże wam to idzie na zdrowie...mnie w końcu nic do tego, jedynie te teksty pod publiczkę moglibyście sobie darować:)


Ty też rzuciłeś palenie? :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lookas » 4 sie 2010, o 10:15

Juz 4 lata temu:)

Teraz palę dla przyjemności, raz na kilka tygodni:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lukasz z Chelmna » 8 wrz 2010, o 08:38

Panowie , jak by ktoś potrzebował , posiadam Warunki Techniczne do uszycia bryczesów oczywiszście w wersji elektronicznej
Avatar użytkownika
Lukasz z Chelmna
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 sty 2010, o 21:34

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Piotrek » 8 wrz 2010, o 09:31

Masz na myśli spodnie szeregowych kawalerii czy oficerskie?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Lookas » 8 wrz 2010, o 09:50

masz na myslie te tutaj WT??

viewtopic.php?f=1&t=123

czy jakies zupełnie inne:D??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Bryczesy -> dać uszyc?? A może gdzies kupic??

Postprzez Bartosz Kosiak » 20 sty 2012, o 17:12

Witam :) !
A oto produkcja Swarzędzkiej krawcowej :) .
Skrojone z bryczesów do munduru Garnizonowego firmy Hero Colection .
Wygodne i wytrzymałe :) Kolor tez nie najgorszy chociaż mogły by być ciemniejsze .

http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc4657r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc4656q.jpg/

POZDRAWIAM !
Avatar użytkownika
Bartosz Kosiak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 189
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 14:03
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania - Wielkopolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron