Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Mundur

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez pulkownik » 2 lut 2008, o 20:00

Ja też...zadaję pytanie jak Lookas
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 4 lut 2008, o 23:47

myta2 napisał(a):
Piotrek napisał(a): Uszyłem mundur sukienny +płaszcz, gabardynową kurtkę wz19 (oficerską)


Myta, a ile kosztował Cię cały zestaw (mundur + płaszcz), jeśli mogę zapytać?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 5 lut 2008, o 01:06

Komplet sukienny WZ 36
płaszcz 600
kurtka 350
bryczesy 250
furażerka z orzełkiem 70
kurtka WZ19 z gabardyny 450
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan rymarz » 5 lut 2008, o 22:45

Witam mam pytanie gdzie mozna zdobyc polskie guziki do płaszcza kurtki
chodzi mi o wymiary 25 ,22 ,16
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lut 2008, o 23:56

Szwadron Niepołomice zaopatruje się w guziki z HERO. A czy Ty Ułanie masz na stanie skórę - surówkę pergaminową?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 6 lut 2008, o 00:19

Dzisiaj z Lookasem udaliśmy się do firmy Mundury Historyczne, gdzie zdjęto z nas miarę i tym samym za jakieś 2 tygodnie (wedle zapewnień) staniemy się szczęśliwymi posiadaczami nowiutkich mundurów wz. 36. Pojawił się jednakże problem... MH nie szyją rogatywek garnizonowych, mają w ofercie jedynie polowe. W związku z tym prośba o namiary i poradę, kto może nam takowe sprawić.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lut 2008, o 00:49

To już jest opisane na Forum! Albo Poznan, albo Kraków!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 6 lut 2008, o 11:13

albo kiepsko szukałem, alebo nie ma tego, czego mi potrzeba:(

Czy byłbys tak dobry i przypomniał, gdzie w Poznaniu moge zamówic czapkę? Wystarczy link.

A tak na marginesie, była juz prosba o stworzenie działu, w którym zgromadzone byłby wszelkie przydatne adresy. Ponawiam ją, bo to bardzo ułatwiłoby zycie:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łuki » 6 lut 2008, o 11:54

Lookas napisał(a):albo kiepsko szukałem, alebo nie ma tego, czego mi potrzeba:(

Czy byłbys tak dobry i przypomniał, gdzie w Poznaniu moge zamówic czapkę? Wystarczy link.



Myta zamawiał w Hero z tego co pamiętam
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lut 2008, o 13:47

Namiary na HERO znajdziesz w każdym numerze NPK a co do Krakowa (ostatnio tam szyłem) to akurat gdzieś mi sie zapodziały! Ale poszukam! Jak cos to Bartek Litwiński ma tam telefon!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 6 lut 2008, o 18:11

Rogatywkę zamawiałem w HERO (zaraz za dworcem dębieckim mają siedzibę) musicie się udać do działu historycznego facio nazywa się Koralewski. koszt rogatywki 125 żołnierska, oficerska 25 drożej, przy czym ja zamawiałem WZ19 .
Termin min 2 tygodnie, i niekoniecznie terminowi (w odmianie do MH)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 22 lut 2008, o 19:18

W Hero byłem w zeszłym tygodniu, żeby zamówić rogatywkę. Była to chyba środa. Podali pierwszy termin poniedziałek - wtorek, czyli niecały tydzień na realizację. Ucieszony pojechałem do domu, niecierpliwie czekając. I tak czekam do dzisiaj... Następny telefon będę wykonywał w poniedziałek.

Są i dobre wiadomości. Odebrałem dzisiaj mój pierwszy sukienny wz 36

http://picasaweb.google.pl/dobrowolski.piotrek/Mundur
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Major » 22 lut 2008, o 22:08

Witam kolegów widzę, że w temacie Hero nie jestem odosobniony, czekam na rogatywkę do munduru garnizonowego od września ubiegłego roku i jak do tej pory NIC! żadnego odzewu, jestem cierpliwy może los (a raczej firma okaże się dla mnie łaskwa?) Mam również dobrą wiadomość skompletowałem wreszcie rząd żołnierski wz.36, rekonstrukcję czapraka oraz sakwy były dziełem ułana rymarza, jestem zadowolony! Chciałbym się pochwalić fotkami, ale nie bardzo wiem jak je zamieścić (chyba poproszę kogoś żeby to zrobił za mnie) Pozdrawiam Major.
PS.
Piotrek twój mundur jest super (tylko te karwasze jakieś takie ciemne?) czy szyty w Hero?
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Piotrek » 22 lut 2008, o 23:03

Cieszę się, że Ci się podoba :)

Mundur był szyty w firmie Mundury Historyczne na Morasku w Poznaniu. Karwasze faktycznie, ciemny brąz, ale trudno było właściwą skórę zdobyć i stanęło na takiej. Wyszliśmy z założenia że to pierwsze mundury i prędzej czy później skóra się zużyje od siodła, wtedy może uda sie znaleźć coś bardziej zgodnego z WT. Chodzę dzisiaj cały czas w mundurze, żeby się dopasował, spodnie rozciągnęły i ułożyły się. Pewnie trzeba będzie zrobić kilka drobnych poprawek, ale z MH to nie problem. We wtorek mam jeszcze do odbioru furażerkę, bo zapomnieli orła i barw naszyć.

A jeśli chodzi o fotki, to najprościej wrzucić je na jakąś stronę, typu wrzuta, czy picasa. Ja mam na picasa. To jest produkt google. Wpisz w google picasaweb i pojawi ci się stronka. Zarejestruj konto (jeśli nie masz na google żadnego) i ściągnij program Picasa2. On działa jak przeglądarka do zdjęć i ma opcję umieszczania fot w internecie. Całość (rejestracja, instalacja i wrzucenie fot) zajęło mi nie więcej niż 30 min, a nie miałem wcześniej o tym pojęcia.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 lut 2008, o 02:05

No ciekawy mundur! Myslę że roogatywka wyjdzie równie poprawnie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron