Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Płaszcz sukienny - warunki techniczne

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 sty 2008, o 00:53

Serce rośnie! A dzieje się tak dlatego, że ten którego imię nosi to Forum, bardzo chciał stworzeniea tego Forum, aby wszyscy mogli się kontaktować i pomagać sobie ku chwale Kawalerii!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez melescul » 15 sty 2008, o 01:18

Witam ponownie, cieszę się, że mogłem się przydać.

Tak, to ten produkt z linku Mazovii, zgadza się numer katalogowy produktu 1419/107

Na kurtki i czapki zbyt gruby, ale na płaszcz znakomite.

Tak wygląda piechocińska kiecka wz.19 z tego sukna:

Obrazek
Obrazek

Zdjęcie oszukuje co koloru, w naturze jest zieleńszy

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez Lookas » 15 sty 2008, o 09:32

Jeśli dobrze zrozumiałem, zajmujesz się szyciem bliskich naszemu sercu ubiorów. Czy mozesz napisac coś wiecej?? Asortyment, specjalizacja, CENY :twisted: , warunki zamówienia itd. Zapotrzebowanie rośnie a te kilka pracownie krawiecki czasem zwyczajnie nie wyrabia z terminami:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 15 sty 2008, o 18:57

W mundurach Historycznych niema problemu z terminami. W ciągu tygodnia do dwóch szyją (z przymiarką w między czasie)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 sty 2008, o 22:20

Widziałem u Marka Sobuckiego taki historyczny! Rękaw tak uszyli że szabli nie mozna podnieść do góry! Ale właściwie to po co podnosić?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 15 sty 2008, o 22:33

No właśnie po co podnosić...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 16 sty 2008, o 01:34

właśnie przecie Panie to ma wyglądać,.... oczywiście żart, chłop chyba nie był na przymiarce. Ja odszyłem na miarę Panie krawcowe osobiście ze mnie zdejmowały, jedna przymiarka i jest naprawdę ok, ruszać się mogę. :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Remiel » 16 lut 2008, o 18:32

Otrzymałem to sukno z Mazovii i jestem naprawdę zadowolony. Niedługo idę do krawca wraz z pobraną z tego forum instrukcją dotyczącą szycia i z niecierpliwością będę czekał na efekt końcowy.
Dziękuję wszystkim za informacje!
Pozdrawiam
Remiel
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lis 2007, o 01:32

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lut 2008, o 00:15

No i prosimy o fotki na tym Forum! Chcemy z Toba razem sie cieszyć! I cieszyć się tym, że cokolwiek udało nam się pomóc!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 27 lut 2008, o 18:23

Czy może mi ktoś z szanownych panów powiedzieć, czy ten płaszcz wz.38 był noszony przez szeregowych, oficerów, czy przez wszystkich???
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez melescul » 9 mar 2008, o 01:53

Chyba wz.36?

Pytanko: ile sobie aktualnie policzyli w mazovii za metr płaszczówki? Niedługo zakupy i dobrze wiedzieć, na co się nastawiać, a dawno u nich nie kupowałem.
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 mar 2008, o 19:33

A czy to jest gruba płaszczówka czy raczej tylko taka "dekoracyjna"?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez melescul » 11 mar 2008, o 17:33

Gruba, grubą zawsze mieli. Nawet nieco za grubą w stosunku do przedwojennej.
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2008, o 19:25

No szkoda ze niewiedzieliśmy wcześniej ! Szyjemy płaszcze z materiału niezbyt grubego, ale to też ma swoje dobre strony! Ostatecznie chodzi bardziej o symbol, zgodny wyglądem z WT a podczas wystapień konnych znacznie mniej ułani pocą się! Zwłaszcza wiosną i jesienią!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez melescul » 13 mar 2008, o 17:39

Hm, no właśnie bardziej zgodne z realiami II RP jest płaszcz dość cienki. Oczywiście nie bez przesady, nie chodzi o to, żeby płaszcz był uszyty z materiału cienkiego jak na beret, ale płaszcze LWP - wz.48 i dwurzędówki, które najczęściej się porównuje z przedwojennymi ( i które do dziś często są ich zamiennikami w rekonstrukcji), te płaszcze są zasadniczo zbyt grube i sztywne, w stosunku do przedwojennych.

I faktycznie, zgodnie z przeznaczeniem, przedwojenny płaszcz najlepiej sprawdza się wiosną i jesienią. Specjalnie nie przesadzano z gramaturą, aby był możliwie uniwersalny, na różną pogodę. Bo przecież zimą do grubości płaszcza dodawano jeszcze kożuszek (regulaminowy)
Avatar użytkownika
melescul
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 00:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron