Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kurtka mundurowa - warunki techniczne

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez Lach » 16 gru 2007, o 00:58

Obrazek

Braci pomocna, gadac mnie tu z jakiego materialu winna byc ta kurtka letnia szeregowca, co sie pod nia nosi i z jakiego materialu, a i czy ten kolor jest regulaminowy czy nie powinien byc bardziej zielony?
Warunki techniczne tez by sie zdaly.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 gru 2007, o 06:21

Pod kurtką koszula bawełniana! Kompletne wyposażenie bojowe kawalerzysty jest podane w którymś NPK ale teraz nie mam pod ręką. Sprawdzę w poniedziałek.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 16 gru 2007, o 20:22

To prosze napisac w ktorym to go sobie zakupie w pierwszej kolejnosci, mam zamiar kupic pare numerow w wstecz. Moglby mnie wasc ktores polecic, gdzie sa najpotrzebniejsze warunki techniczne, bardziej ubioru kawalerzysty bo rzad konski, a raczej minimum jakie sobie na poczatek wyznaczylem juz na ukonczeniu.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 12 maja 2008, o 14:34

Pozwalam sobie odgrzebac stary temat. Coraz cieplej sie robi i czas byłoby zamienic kurtki sukienne na drelich. Problem jenak w tym, ze oferta tych kurtek u producentów jest......bardzo słaba,zeby nie powiedzieć żadna. Na forum odkrywcy, kolega Melescul prezentował wykonana przez siebie kurtke wg WT dla kurtki sukiennej, wraz ze zmianami wykonania, które to zmainy opisał. Czy ktos z Was zna godnego polecenia krawca, u którego mozna zamówic kurtki drelichowe?? a może kolega Melescul podjąłby sie obszycia 7 DAK-u w drelich??

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 12 maja 2008, o 15:42

No właśnie... Sprawa robi się nagląca, bo i nagle się ciepło zrobiło. Wczorajszy pobyt w Pile dał mi do myślenia, bo jak słonko przygrzało to się w suknie nieco gorąco zrobiło. Tym bardziej, że sukno naszych mundurów jakieś grube jest.
Zakupiłem swojego czasu taką kurtkę drelichową :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sprzedawca utrzymywał, że została uszyta w oparciu o oryginalny wzór z muzeum, nie pamiętam jedynie którego. Szamotuły bodajże, ale nie jestem pewien.

W związku z powyższym, prośba do Kolegów o ocenę i komentarz, czy wygląda tak, jak wyglądać powinna. Zdjęcia przekłamują nieco kolor, w oryginale jest bardziej zielona. Porucznikowskie gwiazdki są oczywiście do wyprucia, muszę też ją nieco zwęzić, bo za szeroka jest na mnie.

Dysponujecie Panowie WT kurtki drelichowej? Mam jedynie rysunki z WT, brakuje mi jednakże opisu.

A do apelu do Melescula się przyłączam, bo chętnie zakupię coś porządnie uszytego, tak żebyśmy jednolicie wyglądali.
Ostatnio edytowano 12 maja 2008, o 19:51 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez myta2 » 12 maja 2008, o 16:37

Również chętnie się zaopatrzę w drelichową kurtkę.
Na marginesie całkiem fajną gimnastiorkę ma nowy kolega w stajni (ten od Emira) trzeba go przy okazji zapytać.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 12 maja 2008, o 21:08

no i żeby nie byc gołosłownym, link do co wspomnianego wątku na FORUM ODKRYWCY
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 9 lip 2008, o 09:16

Na dworze coraz cieplej, kilka występów w mundurach na dniach... a problem kurtki drelichowej wciąż aktualny. Niestety, okazuje się, że dopasowanie mojej kurtki (jest za szeroka) nastręcza wielu problemów i straciła by po nim swój krój, poza tym koszty były by równe uszyciu nowej. Przyjdzie pewnie ją sprzedać i uszyć nową. I tutaj temat powraca...

Obiło mi się o uszy, że Koledzy Ułani Grochowscy przymierzali się do szycia większej ilości takich kurtek... Czy sprawa "nabrała rumieńców" i jeśli ten temat jest aktualny, to byłaby możliwość podczepienia się z zamówieniem, względnie skorzystania z Waszych doświadczeń w zakresie źródła materiału i kroju? Będę zobowiązany za info.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 lip 2008, o 20:34

Ja własciwie w tej chwili niczym takim jak opis WT kurtki drelichowej nie nie dysponuje. Mamy zamówione mundury polowe u Lansjera. Mnie wystarczy. I tak czasu coraz mniej!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 9 lip 2008, o 20:57

z doświadczenia wiem, ze sukno grzeje:) Da sie wytrzymac o ile się człowiek specjalnie nie wysila, wówczas nawet cokolwiek izoluje od gorącego powietrza. Gorzej, kiedy trzeba sie w nim poruszac. Drelichy jednak sa lżejsze....
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 lip 2008, o 22:38

Piszesz, jakbyś w kawalerii służył! Tak trzymaj!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 10 lip 2008, o 08:41

ano robiem co mogem:)

w tym roku KOMARÓW W SIODLE!!!

z wolna słowo staje sie ciałem.....:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 10 lip 2008, o 11:03

Ano daj Boże! W najnowszym NPK instrukcja taborowa cz I.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Maciej Sekuła » 14 sty 2009, o 21:39

Na stronie DO Broni ! Jazłowiak umieścił warunki techniczne kurtki http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,193 ... -1059,1300.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 sty 2009, o 08:28

Warunki techniczne umundurowania są w tym temacie od roku!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron