Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kurtka mundurowa - warunki techniczne

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Postprzez elmijakke » 19 mar 2009, o 17:12

W szwadronie jest mniej koni (30) niż etatów, najmłodsze z nich to chyba mają po 13 lat (Piotrze P. popraw mnie jeżeli się mylę), a Wy tutaj o jakichś szlufkach... :lol: :lol: :lol:

PS. A'propos tychże szlufek - to wiecie, że trzebaby na nie rozpisać przetarg itp. itd
Ostatnio edytowano 19 mar 2009, o 22:23 przez elmijakke, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pieczarka » 19 mar 2009, o 17:29

elmijakke napisał(a):W szwadronie jest mniej koni (30) niż etatów, najmłodsze z nich to chyba mają po 13 lat (Piotrze P. popraw mnie jeżeli się mylę), a Wy tutaj o jakichś szlufkach... :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol:

30 ? - to może było rok temu - teraz ledwie wystawiają 24=18(3 sekcje)+3(poczet proporcowy)+2(trębacze)+1(dowódca)

niewiele sie pomyliłeś najmłodsze mają po 12 lat

... jak będę miał czas to coś w temacie napiszę.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez miszka7-1 » 19 mar 2009, o 21:40

Miałem się nie odzywać,ale znajcie moje zdanie.
Kiedyś jeden z podoficerów Szwadronu zapytał mnie,jak to z nami jest? Czy jesteśmy przeciw Szwadronowi? (chodziło o grupę,w której mam zaszczyt "wojować").NIC BARDZIEJ MYLNEGO.Wiem,skąd takie pytanie się wzięło,ale mniejsza...Otóż,moją odpowiedź,niezmienną,podaję:Szwadron ma być nietylko wizytówką armii,wizytówką Kawalerii i Jej tradycji,ale również wizytówką całej wspaniałej historii polskiej wojskowości.Spójżcie na inne nacje.Mają oddziały reprezentacyjne liczebne i lśniące.Mając częstokroć na bakier z chwałą chociażby broni jezdnych.Czemu u nich się da,a u nas miałoby się nie dać? Wiem,że nawet wielu tym z góry wcale tak ta nasza Kawaleria się nie podoba.Ale...na miły Bóg...
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Postprzez pieczarka » 19 mar 2009, o 22:55

takie luźna myśli:

- mundury Szwadronu made by HeroColections
- był czas że dowódca uważał, iż troczki do kbk-ów są zbędne - niech sie wojsko poobija ... Mosinami ... bez iglic
- taki Szwadron to problem choć ostatnie (trzecie w historii jednostki) podporządkowanie z początku roku (Batalion Reprezentacyjny) może przyniesie jakieś zmiany ... a, a, a, kryzys, cięcia i budżet przetrwania na rok 2009
- szwadron powstał bo była wola polityczna i możliwości - Roman Jagieliński (z gronem pasjonatów) jako vice-premier dopiął swego i chwała mu za to
- od 2000 roku koni tylko ubywa, nic nowego - a nawet jak w zeszłym roku (albo w 2007) były pieniądze na zakup remontów to wojsko nie potrafiło wyznaczyć/powołać komisji; poprzednie były wybierane ze Stad i Stadnin m.in. przez takich panów jak Byszewski, Wojnarowski
- ...
- ...
- ...
- ... itd., itp.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lookas » 20 mar 2009, o 09:59

temat ważny i ciekawy, ale.....troche off topic.
Może administrator mógł by przenieść go do osobnego wątku??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Maciej Sekuła » 21 mar 2009, o 18:17

O czym my mówimy piloci nie maja na paliwo do samolotów oraz na szkolenia, a my żądamy aby w szwadronie było wszystko zgodnie z oryginałem. Szwadron ma za zadanie pokazywać się na różnych uroczystościach i wyglądać super dla gawędzi, a to że nie zawsze jest zgodne z pierwowzorem to nieważne aby tylko się podobać. Nie wszyscy w kraju są ekspertami co do wyglądu i jak miała się zachowywać Kawaleria to dla nich jest ok. Nie zawsze my wyglądem i zachowaniem wygrywamy z nimi i o tym też należy pamiętać (można tu dać przykład w umundurowaniu i w wyszkoleniu: np. spieszenia do walki pieszej szwadron wykonuje to prościej spieszanie pojedyncze 1 luzak + 1 koń spieszonego a my spieszamy się według regulaminu i czasem to z boku wygląda, że my jesteśmy nieudacznicy a szwadron jest dobrze wyszkolony). Niestety teraz liczy się tylko kasa i pokaz nic innego wszystkie inne wartości poszły w zapomnienie.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lookas » 21 mar 2009, o 21:56

Macieju...mam problem żeby uchwycić sedno Twojej wypowiedzi;/

Czy zechciałbys wyjaśnić, do czego zmierzasz?? Co ma do siebie brak pieniedzy w lotnictwie i spieszanie się wg regulaminów lub nie...?? I jak to się ma do tematu o kurtce mundurowej??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 22 mar 2009, o 02:17

Nawet nie wiedziałem, że w Szwadronie ćwiczy się coś takiego, jak spieszanie się do walki. Myślałem (a nawet słyszałem od chłopaków służących tam), że na porządku dziennym mają tylko musztrę konno i ewentualnie władanie bronią białą.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Maciej Sekuła » 22 mar 2009, o 07:33

Chodziło mi o to że szwadron nie będzie nigdy dobrze wyposażony ponieważ brak pieniędzy w wojsku jest (a jeśli ktoś słucha radia i czyta gazety to ostatnio piloci narzekają na właśnie brak paliwa do szkoleń). Brak kasy - to tak uszyte kurtki jakie teraz noszą. Szwadron nie ćwiczy spieszenia to mój wywód po obejrzeniu dwóch rekonstrukcji Bzura oraz innych.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez alekgrot » 23 paź 2013, o 00:15

Piotrek napisał(a):W Szwadronie chyba nie przejmują się nadmiernie WT i tym podobnymi. Szeregowi noszą mundury gabardynowe, oficerki zamiast butów juchtowych, płaszcze oficerskie. Tak więc, jak piszą w wykazach umundurowania, że mają na wyposażeniu mundur wz. 36 to chyba raczej uproszczenie.


aktualnie w polskiej armii, oddziałom reprezentacyjnym przysługuje umundurowanie oficerskie, żeby były bardziej reprezentatywne :) stąd mundury gabardynowe, oficerki i płaszcze oficerskie. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem czy chciałbym "podziwiać" Szwadron Reprezentacyjny w juchtowych butach :P
alekgrot
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 sie 2011, o 15:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kurtka mundurowa - warunki techniczne

Postprzez Piotrek » 23 paź 2013, o 01:31

Trochę to uprościłeś, bo jednak jak popatrzysz na Kompanię Reprezentacyjną WP, to oficerowie jednak się nieco różnią od szeregowych. A w Szwadronie buty juchtowe też mają, tak samo, jak mundury sukienne, tyle że używają ich na potrzeby inscenizacji, itd. Szwadron nie jest grupą rekonstrukcji historycznej po prostu, więc zastosowano przy jego mundurowaniu i wyposażaniu szereg zmian. Choćby kurtki mają szwy przez środek pleców, gdzie wz. 36 ma dwa po bokach.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron