Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Dyskusja na temat umundurowania.

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 sty 2007, o 16:26

W związku z licznymi pytaniami o warunki techniczne munduru kawaleryjskiego pozwalam sobie zamieścić sakny wykonane na podstawie materiałów publikowanych w Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim.
Na początek spodnie czyli popularne bryczesy!
Wkrótce kurtka i płaszcz!

http://www.from.okay.pl/volo/bry1.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry2.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry3.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry4.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry5.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry6.jpg
http://www.from.okay.pl/volo/bry7.jpg

Po otworzeniu się zdjęć mozna pobrać klikając prawym przyciskiem i wybierając "Zapisz element jako"
Ostatnio edytowano 21 lis 2007, o 08:27 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 19 cze 2007, o 13:29

Tłukę temat bryczesów juz od dłuższego czasu:) Znalazłem nawet krawca, który chciał się z bryczesami "zmierzyc" no i poległ;/ Wszystko dlatego, ze w warunkach technicznych nie było konkretnego wykroju:( Jak juz wczesniej ktos zauwazył, bryczesy to jednak nie prościzna, więc póki co musiałem sie obejść.......

No ale nie dałem za wygraną i przegrabiłem internet w poszukiwaniu materiałów:)
W poniższym linku znajdują sie informacje i przykłady krojenia. Niestety całość jest po angielsku i drugie niestety........bryczesy sa damskie:( Nic to jednakże, bo jak sadze, poza wykończeniem góry i rozporka (z czym każdy DOBRY krawiec nie powinien mieć problemu) które można zaadaptoważ z "warunków technicznych"reszta jest dość szczególowo opisana. Materiały pochodza z ksiazki z roku 1940 więc czasowo zblizonych do czasów naszej kawalerii:) Nie twierdzę, ze to wyczerpuje temat, ale w końcu lepszy rydz w garsci niz nic na dachu:)

BRYCZESY - link


pzodrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 20 cze 2007, o 23:37

To jakiś kiepski krawiec był.
Polecam naprawdę wyroby Lanciera i nie trzeba go uczyc.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Cezar » 16 lis 2007, o 00:57

Witam szanownych kolegów
Na forum jestem nowy więc najpierw wypada się przedstawić.
Jam jest Cezar, nie należę do żadnego szwadronu( aczkolwiek mam nadzieję że znajdę jakiś który mnie przygarnie) ,na razie kompletuję mundur i uczę się jeździć konno. Tyle chwilowo o sobie a teraz temat.
Uszyłem spodnie kawaleryjskie w firmie Lancer, nie powiem bardzo fajne spodenki żadnych zarzutów tylko że coś mnie wierci ...Powiedzcie koledzy ( jeżeli tak mógłbym się do Was zwracać )w jakim kolorze regulaminowo powinny być karwasze, czy też kolor .nie ma znaczenia.
Pytam się bo pan lancer wszył mi w kolorze zielonym, oczywiście karwasze są skórzane. Nie powiem fajnie wyglądają ,tyle że najczęściej widziałem w kolorze jasno brązowym.
A ogólnie co do Lancera to szczerze polecam ....tylko tżeba uzbroić się w cierpliwość.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 lis 2007, o 09:23

Warunki techniczne mówia tylko tyle:(bezpłatny dodatek do NPK nr 2/2002

"Barwa wyprawionej skóry powinna być ochronna jak wzór"

Nelezy wnioskować zę wzory koloru na przestrzemi lat również mogły być różne.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lach » 16 lis 2007, o 10:24

W cierpliwosc to fakt, tRZeba sie uzbroic, ale to dlatego, ze on to szyje popoludniami takie "fuszki". Ja czekam na dwie furazerki juz prawie miesiac:)
Ale nie samem szyciem czlowiek zyje.
Ojciec ma karwasze z brazowej skory, ale to dlatego, ze taka mielismy nadajaca sie do tego celu.
Widze, ze duzo osob jezdzi w ogole bez karwaszy wiec chyba nikt Cie nie cofnie z imprezy jak bedziesz mial zielone.:)

P.S. Ułanie z Pacanowa w poscie otwierajacym watek nijak nie idzie zobaczyc tych zdjec o ktorych piszesz na spodzie. Chyba, ze to tylko u mnie.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Cezar » 16 lis 2007, o 12:57

Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź, teraz wiem że nie muszę obawiać się, że tak powiem śmieszności.
Co do zdjęć w poście Ułana z Pacanowa to u mnie też się nie wyświetlają.
Avatar użytkownika
Cezar
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 lis 2007, o 12:57

Zgadza się ! Zlikwidowali angielski serwer gdzie umieszczałem zdjęcia! Szukam teraz czegoś gdzie mógłbym je umieścić ponownie! Jak co to mogę na prywatego maila!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez pióro » 21 paź 2014, o 21:00

Proszę o pomoc. Potrzebuję warunki techniczne karawaszy, wykrój lub bryczesy do wypożyczenia na wzór. Mam skórę i krawca. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Podobno było w NPK nr. 2/2002., WT 1062 z 15.12.1938(bryczesy) i nr.957 karawasze. Dziękuję
pióro
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 sty 2014, o 22:06

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ułan świętokrzyski » 21 paź 2014, o 21:27

Zgadza się. W tej chwili nie mam pod reką NPK ale gdzieś za tydzień bedę miał. Przypomnij się na mojego priva. Miałem w domu remont i małżonka gdzieś czasowo schowała. Ale mam ten nr NPK na pewno.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ślązak » 26 lis 2014, o 20:19

A szelki na guziki do spodnie kawalerii gdzie Paniowie kupujecie? Lub inaczejgdzie lub u kogo warto kupić by nie wtopić
w tandetę. Czy po prostu jakieś dajmy na to myślwiskie będa odpowiednie.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 lis 2014, o 21:22

Kiedyś Tomek Dudek z Komarowa kupil na allegro i mi spezentował. Może tam jeszcze coś się trafi.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ślązak » 26 lis 2014, o 23:30

Bywają, faktycznie, ale czy aby są koszerne jesli chodzi styl :wink: :wink: Dziękuje za zainteresowanie.
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 lis 2014, o 18:47

Nie spotkałem nigdzie WT szelek. A jak mówią Rosjanie - tam gdzie nie ma ptaków to i dupa jest słowikiem. Trzba spróbować.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Spodnie kawalerii - warunki techniczne

Postprzez Ślązak » 27 lis 2014, o 20:05

WT nie ma fakt.Poszperam, poszukam,popatrzę na archwialne zdjęcia,jakieś w khaki lub przybliżonej barwie znajdę .
Ślązak
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 123
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 16:23

Następna strona

Powrót do Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron